کد خبر : 49945
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 166 بازدید

خرس شکنجه‌شده با مرگ انتخابی آرام گرفت

  بعضا اخباری در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری از شکار حیوانات به چشم می‌خورد که دل همه را به درد می‌آورد و این بار تیری از اسلحه یک شکارچی غیرمجاز به خرسی در کرمانشاه شلیک که منجر به مرگ او شد.   این بار داستان پلنگ مازندران و… جایشان را به خرس کرمانشاه دادند، خرسی […]

 

بعضا اخباری در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری از شکار حیوانات به چشم می‌خورد که دل همه را به درد می‌آورد و این بار تیری از اسلحه یک شکارچی غیرمجاز به خرسی در کرمانشاه شلیک که منجر به مرگ او شد.

 

این بار داستان پلنگ مازندران و… جایشان را به خرس کرمانشاه دادند، خرسی که بنا به گفته‌ها سه روز با صد ساچمه در بدنش سر کرد و در نهایت بعد از سه روز شکنجه که توان بدنش را گرفته و چشمهایش را نابینا کرده بود، به تشخیص دامپزشکان با روش مرگ بدون درد به زندگی‌اش پایان داده شد.

 

مهندس تورج همتی، مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه گفت: روز سه شنبه گذشته (16 اردیبهشت) همکاران ما در اداره محیط زیست اسلام آباد غرب گزارش دادند اهالی روستایی در این شهرستان یک قلاده خرس قهوه‌ای را مشاهده کرده‌اند که شرایط جسمانی مناسبی نداشته است.

 

وی ادامه داد: به محض اطلاع، اکیپی به این شهرستان اعزام شد و خرس زنده‌گیری شده و به اداره کل محیط زیست استان منتقل شد و علائم اولیه این خرس بیانگر یک اختلال عصبی بود، خرس دید کافی نداشت، طرف سمت راست بدنش فلج بود، تعادل نداشت و دچار لاغری مفرط شده بود.

 

به گفته این مسئول، بررسی‌های اولیه نشان داد این خرس قهوه‌ای ماده خرسی 20 تا25 ساله بوده است.

 

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای انجام بررسی‌های بیشتر خرس به دانشگاه دامپزشکی استان و سپس برای معاینات تکمیلی و اسکن به بیمارستان دانشگاه دامپزشکی تهران اعزام شد.

 

همتی یادآوری کرد: نتایج اسکن حکایت از وجود 100 ساچمه اسلحه شکاری در بدن خرس داشت که عمدتا در نقاط قدامی بدن از جمله سر، گردن، سینه و دستها دیده شده بود و سه ساچمه نیز به سمت چپ مغز خرس اصابت کرده بود.

 

وی با بیان اینکه گلوله از یک اسلحه شکاری و از فاصله نزدیک شلیک شده بود، تصریح کرد: ساچمه‌هایی که به مغز خرس اصابت کرده بود، باعث آسیب غیرقابل برگشت مغز خرس شده و در نهایت به صلاح و تشخیص دانشگاه دامپزشکی به زندگی خرس با روش مرگ بدون درد و با تزریق دارو پایان داده شد.

 

به گفته این مسئول، اکیپی برای بررسی جزئیات حادثه به شهرستان اسلام آبادغرب اعزام شده تا مجرمین حادثه شناسایی شوند و در نهایت مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

 

همتی در ادامه از تشدید نظارت‌ها بر محیط زیست استان خبر داد و افزود: هیچ کجای استان برای شکارچیان متخلف امن نیست.

 

وی اظهار کرد: نیروهای ما شبانه روزی محیط زیست را پایش خواهند کرد تا دیگر شاهد حوادث این‌چنینی نباشیم.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حقیقتامن اگرتنهاباشم ومسلح به خرسی برخوردکنم اگر جراتش داشته باشم میکشمش
لطفا مراراهنمایی کنید

[پاسخ]

عزیز جمالی دلفان در گفته :

مردم ان دیار سابقه در کشتن این گونه حیوانات دارند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :