کد خبر : 49955
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 51 بازدید

استاندار لرستان: عملیات اجرایی فاز اول کارخانه فولاد ازنا آغاز می شود

  به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان هوشنگ بازوند در جلسه بررسی مشکلات کارخانه های فولاد و فرو آلیاژ ازنا، افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام استان به عنوان یکی از سیاست های محوری مدیریت ارشد اجرایی استان، نیازمند همکاری و همراهی مسوولان استان و سرمایه گذاران پروژه هاست. وی اظهار داشت: یکی از موانع […]

 

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان هوشنگ بازوند در جلسه بررسی مشکلات کارخانه های فولاد و فرو آلیاژ ازنا، افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام استان به عنوان یکی از سیاست های محوری مدیریت ارشد اجرایی استان، نیازمند همکاری و همراهی مسوولان استان و سرمایه گذاران پروژه هاست.

وی اظهار داشت: یکی از موانع جدی در مسیر اجرای پروژه های عمرانی نیمه تمام استان لرستان، وجود نوعی بی اعتمادی میان سرمایه گذاران و مسوولان برای تکمیل و بهره برداری به موقع از پروژه های متوقف شده است.

استاندار لرستان با تاکید بر رفع مشکلات سرمایه گذاری و زمینه سازی برای مشارکت و حضور فعال بخش خصوصی در طرح های عمرانی استان، تصریح کرد: وجود پروژه های نیمه تمام و غیر فعال در لرستان از جمله عوامل مهم بروز رکود اقتصادی و همچنین بروز نگرانی در میان مردم است.

بازوند با اشاره به اینکه مدیریت اجرایی استان تلاش گسترده ای را برای رفع مشکلات پروژه های نیمه تمام استان انجام می دهد، افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز باید دراین راستا همراه و همگام با مدیران اجرایی کار و تلاش کنند تا بستر مناسب برای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی مولد در استان فراهم شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه تحریم ها تنها دلیل توقف طرح های عمرانی نیستند، گفت: برنامه ریزی علمی و کارشناسی در حوزه فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری بسیار مهم است و دراین زمینه دستگاه های اجرایی استان نیز موظف به فراهم کردن زیرساخت های مناسب کار و رفع مشکلات پیش رو هستند.

استاندار لرستان اظهار کرد: برهمین اساس، باید به گونه ای عمل شود که با رفع مشکلات و موانع موجود، شاهد احیا و فعالیت مجدد پروژه های عمرانی نیمه کار استان در سال جاری باشیم.

بازوند گفت: ایجاد و تامین زیرساخت های لازم در حوزه آبرسانی، برق، گاز، مخابرات، راه ارتباطی و مجوزهای موردنیاز از جمله وظایف مهم دستگاههای اجرایی در سال جاری برای سرعت بخشی به روند اجرای پروژه های عمرانی به ویژه طرح های نیمه کار هستند.

استاندار لرستان با تاکید بر رعایت نکات زیست محیطی در جریان اجرای پروژه های عمرانی نیز افزود: دراین زمینه باید براساس قانون و ضوابط قانونی و با توجه به مسایل و مشکلات اقتصادی استان نسبت به صدور مجوزهای زیست محیطی و دیگر مجوزهای لازم اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی در لرستان اقدام شود.

به گفته وی، برخی سخت گیری های بی مورد و طولانی شدن روند اداری در صدور مجوزهای قانونی موجب افزایش مشکلات اقتصادی استان از جمله نرخ بیکاری خواهد شد.

بازوند با تاکید بر اینکه رونق فعالیت های اقتصادی و بخش صنعت و تولید استان منجر به کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی خواهد شد، گفت: کارخانه فولاد ازنا با رعایت نکات زیست محیطی و همچنین داشتن برنامه های کارشناسی در حوزه حفاظت از محیط زیست، فعالیت خود را آغاز می کند.

وی در خصوص آغاز فعالیت های اجرایی تکمیل پروژه فولاد ازنا، تصریح کرد: مجریان پروژه و مسوولان امر باید در اسرع وقت زمینه برای آغاز عملیات اجرایی کارخانه و بهره برداری به موقع از آن براساس برنامه زمان بنده شده را فراهم کنند.

وی گفت: دراین زمینه ۵۴۰ تن از مواد موردنیاز و تجهیزات کارخانه تامین و ۴۵۰ تن دیگر از تجهیزات مکانیکی این کارخانه نیز خریداری و به کشور وارد شده است.

به گفته استاندار لرستان، منابع مالی و اعتباری طرح نیز در قالب تسهیلات بانکی از طریق بانک عامل تامین و پرداخت می شود.

بازوند افزود: همچنین پرداخت ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مخزن دو هزار متر مکعبی موردنیاز کارخانه و خط انتقال آن از طریق استانداری لرستان به تصویب رسیده است.

استاندار لرستان در خصوص کارخانه فرو آلیاژ ازنا نیز اظهار کرد: این واحد تولیدی در زمان فعالیت زمینه برای اشتغال ۶۰۰ نفر را در استان فراهم می کند.

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حسن زاده در گفته :

سلام اقای ازادبخت . از اینکه الان دیدم سایتتون رفع فیلتر شد خوشحالم

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :