کد خبر : 49985
تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 99 بازدید

پروژه آب رسانی به روستاهای پلدختر تعطیل شد

    مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: در حال حاضر کار اجرایی پروژه آب رسانی به روستاهای منطقه زیودار شهرستان پلدختر تعطیل است و شرکت آب منطقه‌ای نیز هنوز در این راستا اقدامی نکرده است. علیرضا کاکاوند امروز در جلسه بررسی مسایل و مشکلات پروژه‌های نیمه تمام شهرستان پلدختر اظهار کرد: در […]

 

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: در حال حاضر کار اجرایی پروژه آب رسانی به روستاهای منطقه زیودار شهرستان پلدختر تعطیل است و شرکت آب منطقه‌ای نیز هنوز در این راستا اقدامی نکرده است.

علیرضا کاکاوند امروز در جلسه بررسی مسایل و مشکلات پروژه‌های نیمه تمام شهرستان پلدختر اظهار کرد: در خصوص مشکل آلودگی نفتی آب روستاهای جنوب پلدختر در جلسه قبل با حضور استاندار لرستان مقرر شد که استانداری مبلغ سه میلیارد ریال و شرکت نفت مبلغ 10 میلیارد ریال به شرکت آب و فاضلاب روستایی پرداخت کند و این شرکت نیز سه حلقه چاه را حفر و وارد مدار کند.

وی افزود: تا کنون هنوز هیچ مبلغی نه از سوی استانداری و نه از طرف شرکت نفت به آبفار پرداخت نشده ولی این شرکت یک حلقه چاه را حفر کرده و چاه‌های دوم و سوم نیز به دلیل عدم صدور مجوز از سوی اداره محیط زیست هنوز حفر نشده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل آب روستاهای منطقه زیودار اشاره کرد و افزود: در جلسه با حضور استاندار لرستان مقرر شد شرکت آب و فاضلاب روستایی نسبت به بهسازی و انتقال آب به چشمه دوم کوثر واقع در آزاد راه خرم زال به میزان 20 لیتر در ثانیه اقدام کند و شرکت آب منطقه ای نیز نسبت به گمانه زنی حفر چاه و واگذاری آن به آبفار اقدام کند.

کاکاوند تصریح کرد: تا این تاریخ شرکت آبفا نسبت به عقد قرارداد به پیمانکار اقدام کرده که رفع مشکلات اجتماعی مسیر اجرای این خط انتقال جز وظایف و تعهدات فرمانداری پلدختر است.

وی افزود: در حال حاضر کار اجرایی پروژه آب رسانی به روستاهای منطقه زیودار تعطیل است و شرکت آب منطقه‌ای نیز هنوز در این راستا اقدامی نکرده است که در صورت حل مشکل اجتماعی و تخصیص اعتبار تا پایان مهر ماه سال 93 از پروژه بهره برداری می شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان در مورد مشکل آب شرب روستای باباخوارزم نیز گفت: اهالی این روستا در گذشته تمایلی برای زیر پوشش قرار گرفتن شرکت آب و فاضلاب روستایی نداشته اند ولی به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر و کاهش آبدهی چشمه در حال حاضر با کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند و در صورت زیر پوشش قرار گرفتن اهالی روستا این شرکت آمادگی آبرسانی به این روستا را دارد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :