کد خبر : 49993
تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 136 بازدید

سوری : احداث سد معشوره نقش حیاتی برای استان لرستان دارد

    نماينده مردم سلسه و دلفان در مجلس شوراي اسلامي گفت: احداث سد معشوره در توسعه لرستان نقش مهم و حیاتی خواهد داشت. حجت اله خدايي سوري در گفتگو با مهر اظهار داشت: سد معشوره (گاوشمار) در شهرستان دلفان قرار دارد و از رودخانه هاي شهرستانهاي دلفان و سلسله برای ذخيره آب آن استفاده […]

0-(1)

 

 

نماينده مردم سلسه و دلفان در مجلس شوراي اسلامي گفت: احداث سد معشوره در توسعه لرستان نقش مهم و حیاتی خواهد داشت.

حجت اله خدايي سوري در گفتگو با مهر اظهار داشت: سد معشوره (گاوشمار) در شهرستان دلفان قرار دارد و از رودخانه هاي شهرستانهاي دلفان و سلسله برای ذخيره آب آن استفاده خواهد شد.

وی افزود: ما پيگير بوديم منابعي از آب اين سد به شهرستان دلفان به دليل محروميت و خشكسالي هاي پي در پي آن اختصاص داده شود كه متاسفانه در حال حاضر اصل و اساس سد با چالش مواجه شده است.

نماينده مردم سلسه و دلفان در مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد: پیگیری ها در زمینه احداث این سد به گونه ای بود که نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي از وزير نيرو در اين خصوص سوال کردند و تذكرهايي نيز داده شد و در صورت عدم توجه متولیان نسبت به استیضاح وزیر نیرو نیز اقدام خواهیم کرد.

خدایی سوری با اشاره به اينكه ما پیگیری هستیم که سد معشوره (گاوشمار) هر چه زودتر راه اندازي شود افزود: ايجاد اين سد در رشد و توسعه استان سهم بسزايي خواهد داشت.

وی با بیان اینکه احداث این سد براي شهرستان كوهدشت كه دچار خشكساليهاي جدی بوده نيز حياتي است، یادآور شد: نجات کشاورزی شهرستان کوهدشت در گرو احداث این سد است.

نماينده مردم سلسه و دلفان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: همچنین در صورت احداث این سد شهرستان دلفان نیز می تواند از حق قانوني خود در راستای استفاده از منابع سد بهره مند شوند.

خدايي سوري در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اينكه دولت در بودجه سال 93 براي پروژه هاي بالاي 80 درصد بودجه مشخص كرده است گفت: با تلاشي كه توسط نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و به طور كلي در كشور صورت گرفت ماده 180 تصويب شد و اميدواريم در سال 93 و با تخصيص اين منابع بتوانيم قسمتي از محروميت شهرستانهاي استان بويژه دلفان را كاهش دهيم.

نماينده مردم سلسه و دلفان در مجلس شوراي اسلامي احداث زيرساخت هاي جاده، آب و مراكز بهداشتي را از مهمترين طرح هاي در دستور کار دانست.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :