کد خبر : 50097
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 250 بازدید

خوراکی‌های با هم سازگاری و نا سازگار می کنند!

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: به چند نمونه از سازگاری و ناسازگاری غذاها و میوه ها که در کتاب دکتر ریمون باربوکه از پزشکان پیرو طبیعت است توجه کنید. لیمو لیمو با غلات و حبوبی از قبیل گندم، برنج، لوبیا، نخود، عدس، باقلا، لپه، ارزن و همچنین با میوه‌هایی شامل سیب درختی، موز، انجیر، خرما […]

خوراکی-های-ضد-سرطان

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

به چند نمونه از سازگاری و ناسازگاری غذاها و میوه ها که در کتاب دکتر ریمون باربوکه از پزشکان پیرو طبیعت است توجه کنید.

لیمو

لیمو با غلات و حبوبی از قبیل گندم، برنج، لوبیا، نخود، عدس، باقلا، لپه، ارزن و همچنین با میوه‌هایی شامل سیب درختی، موز، انجیر، خرما و میوه‌های شیرین، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و بلوط نمی‌سازد.ولی با روغن‌های مایع نباتی و میوه‌های روغن‌دار از قبیل گردو، بادام، فندق، بادام زمینی (پسته شام)، میوه زیتون، نارگیل و همچنین سبزیجاتی مانند: هویج، سالاد کاهو، تره فرنگی، پیاز، چغندر، گل کلم، کلم، کلم قمری، کلم دلمه‌ای، آندیو، سیر، شلغم، بادنجان، فلفل، رازیانه، مارچوبه، نعناع و انواع کدوها می‌سازد.

نان

 (خام گیاه‌خواران می‌توانند از جوانه گندم به جای نان استفاده کنند). با سبزی‌های خوردنی و کاهو و میوه‌های تازه از قبیل پرتقال و نارنگی، هندوانه، خربزه، انگور، هلو، گیلاس‌، ازگیل، توت، خرمالو، انجیر، آناناس، انجیر خشک، آلو و انبه سازگار است.

کاهو

 با لیمو، سیر، گوجه‌فرنگی، ترب، کرفس، هویج رنده شده، چغندر قرمز، شاهی، رازیانه، آرتیشو، گل کلم، شنگ، خیار، تره‌فرنگی، بادنجان و روغن‌های نباتی مایع و نارگیل، گردو و زیتون سازگاری دارد.

سیب‌زمینی

 با کاهو، کرفس، هویج، چغندر، ترب،‌ کلم، گوجه‌فرنگی، سبزی و گل کلم و میوه‌هایی از قبیل: پرتقال، انگور، آناناس، زردآلو، میوه‌های شیرین، میوه‌های روغن‌دار، گلابی، سیب درختی و روغن‌های مایع می‌سازد، اما با برنج، لپه، لوبیا، ذرت، باقلا، عدس و میوه‌های کال و ترش و لیمو، نان (جوانه گندم) و بلوط سازگار نیست و همراه هم نباید میل شوند.

گوجه فرنگی

 با تمام سبزی‌ها و میوه‌های روغن‌دار و روغن‌های نباتی مایع و نان (جوانه گندم)، آرتیشو، موز، بادنجان، چغندر، هویج، گردو، لپه و لوبیا سازگاری دارد.

پرتقال

 پرتقال با عدس، خرما، انگور، سیب درختی، گلابی، خربزه، هندوانه، میوه‌های شیرین دیگر از قبیل توت‌فرنگی، خرمالو، موز، زردآلو، هلو، انجیر و همچنین سیب‌زمینی و برنج می‌سازد. ولی با سبزی‌ها، سالاد کاهو و گوجه‌فرنگی، گردو، نارگیل، سیر، بادنجان و فلفل سبز نمی‌سازد.

انگور

 با خربزه، هلو، گلابی، سیب‌درختی، توت‌فرنگی و پرتقال سازگار است، ولی با سیر خام، لیموترش، کرفس، کاهو، گوجه‌فرنگی، سبزی‌های خوردنی و میوه‌های روغنی یا روغن‌های نباتی مایع و هندوانه سازگار نیست.

اصل این است که میوه‌های درختی را با آنچه در روی زمین به شکل بوته می‌روید با هم نخوریم و به طور کلی میوه‌ها در بالای زمین و سبزی‌ها و حبوب در روی زمین به وجود می‌آیند و در نتیجه همان طور که گفته شد چیزی که در بالا است دارای خاصیت الکتریکی با چیزی که در پایین است دارای خاصیت مانیتیسم است و با هم ناسازگار و در معده خوب ترکیب نمی‌شود.برای مثال خرما با سالاد و سبزی‌ها، انگور با سالاد و سبزی‌ها، گیلاس و آلبالو با کرفس، لیموترش با گندم یا به طور کلی میوه‌ها با سبزی‌ها ترکیب ناسازگاری دارد و در موارد دیگر نارنگی با پسته زمینی (پسته شام)، نارگیل با عسل، عسل با اسفناج، انجیر با گوجه‌فرنگی، پرتقال با بادام، برنج با ذرت، روغن‌های مایع نباتی با عسل و انجیر، توت‌فرنگی با شلغم و ترب، هندوانه با خربزه و غیره ناسازگار است.

 

healthy_salad_dressing_2

 

 به چند نمونه از سازگاری و ناسازگاری غذاها که در کتاب دکتر ریمون باربوکه از پزشکان پیرو طبیعت است توجه کنید.

1- در یک وعده غذا مورد پروتئین و نشاسته‌‌ای را با هم مصرف نکنید (مواد نشاسته‌ای مانند سیب‌زمینی و غلات گندم و حبوبات مانند نخود، لوبیا، عدس و غیره را نباید با دانه‌های روغنی مانند پسته، بادام، گردو و غیره را با هم بخورید.

2- میوه‌های شیرین و مواد نشاسته‌ای را با هم مخلوط نکنید و در یک وعده آنها را مصرف نکنید.

3- میوه‌های ترش و شیرین را برای خوردن با هم مخلوط نکنید.

4- میوه‌های ترش با مواد پروتئینی به استثنای گردو ترکیب ناسازگاری دارد.

5- غذاهای شیرین را با مواد نشاسته‌ای نخورید که این موضوع خیلی مهم است.

6- خربزه و طالبی را به تنهایی بخورید.

7- فقط یک نوع از مواد نشاسته‌ای را در یک وعده غذا مصرف کنید.

8- در یک وعده غذا بیش از یک غذای پروتئین‌دار مصرف نکنید.

9- با مواد نشاسته‌ای، سبزی‌های سبز مصرف بشود.

10- با گردو و بادام میوه‌های ترش یا سبزی‌های سبز را بخورید.

11- اصولا بهتر است که در یک وعده غذایی سبزی و میوه با هم مصرف نشود. اگر غذاها خوب با هم ترکیب شوند عمل هضم آن آسان است و این کار به تحلیل غذا در بدن کمک می‌کند. در یک وعده غذا نباید غذاهای گوناگون را به مقدار زیاد مصرف کرد، مخصوصا کسانی که هضم مشکلی دارند و غذا را به سختی تحلیل می‌برند باید

 از این کار دوری جویند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

دوستان توجه داشته باشن دوغ با گوشت سازگاری ندارد.زیرا گوشت دیر هضم است (خصوصا”کباب) و دوغ نیز در معده میماند وترمز را میکشد باعث میشود که انسان احساس سنگینی معده کند.گوشت بهتراست با سالاد یا دیگر چاشنی ها …مصرف شود.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :