کد خبر : 50113
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 216 بازدید

عقب نشینی «یاهو» از تحریم ایرانی‌ها

پس از حدود یک ماه تلاش و رایزنی گروه های ایرانی خارج از کشور، سرانجام غول اینترنی “یاهو” از محدودیت هایی که علیه ایرانیان وضع کرده بود، عقب نشینی کرد.

 

featured35@wdd2x

 

 

به گزارش سرویس فناوری و دانلود/میرملاس نیوزپس از حدود یک ماه تلاش و رایزنی گروه های ایرانی خارج از کشور، سرانجام غول اینترنی “یاهو” از محدودیت هایی که علیه ایرانیان وضع کرده بود، عقب نشینی کرد.

شورای ایرانیان امریکایی (نایاک) با انتشار خبر مربوط به لغو محدودیت های اعمال شده از سوی شرکت “یاهو” برای کاربران ایرانی اشاره می کند که ایرانیان مقیم داخل و خارج ایران از این موضوع استقبال کرده اند و در این باره می افزاید:”شرکت “یاهو” که پیش تر محدودیت هایی را بر کاربران ایرانی برای ساخت ایمیل و استفاده از خدمات آن شرکت وضع کرده بود اینک تضمین داده که ایرانیان قادر خواهند بود تا ماه سپتامبر سال 2014 میلادی حساب کاربری تازه افتتاح نمایند.

این اقدامی قابل توجه است چرا که پیش تر شرکت “یاهو” اعلام کرده بود به دلیل تحریم های وضع شده از سوی امریکا علیه ایران آن شرکت با محدودیت هایی در زمینه ارائه خدمات به کاربران ایرانی مواجه شده است.” یکی از ایرانیان فعال در کمپین ارسال نامه به شرکت “یاهو” و درخواست از مدیران آن شرکت برای لغو محدودیت های اعمال شده علیه ایران بوده است.

او ضمن ابراز خرسندی در این باره افزوده است:”امروز، یاهو تصمیم درست را اتخاذ کرده است. در صورتی که “یاهو” به اعمال محدودیت ها علیه ایران ادامه می داد این موضوع ناقض حقوق بشر بود.

شرکت “یاهو” در سپتامبر سال 2013 میلادی با اعمال محدودیت برای کاربران ایرانی ای که قصد ساخت اکانت در سایت یاهو را داشتند ذکر شماره تلفن را برای آنان الزامی ساخته بود با این حال کد تلفن کشورهایی که از سوی دولت امریکا تحریم شده اند از جمله کشور ایران برای کاربران غیر قابل دسترسی بود.

این موضوع سبب شدتا بسیاری از ایرانیان نتوانند آدرس ایمیل جدیدی در سایت “یاهو” برای خود بسازند. پس از این تصمیم یاهو تعداد زیادی از ایرانیان که اکثرا در خارج از کشور به سر می برند با ارسال نامه ای برای مسئولین شرکت “یاهو” خواستار لغو محدودیت های اعمال شده شدند.

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

خدايش خبر خوبي بود. از شما بابات اين نظر و از مسولين نهايت تشكر را دارم.انشالله هميشه موفق باشيد

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ سه شنبه ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۳:۵۳:

سلام
سپاس از حضورت

[پاسخ]

هم دانشگاهیت در گفته :

اقامحمد همیشه ایام ،ایام بکام به امید اخبار بهتر پایدارباشیدو اثرگذار

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۲:۴۸:

سلام
سپاس از بازدیدت دوست عزیز

[پاسخ]

مرتضی آزادبخت در گفته :

برقرار باشید … همیشه با اخبار جدید فناوری

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱ خرداد , ۱۳۹۳ ۰۰:۱۱:

سپاس مرتضی جان

[پاسخ]

همشهری آنلاین در گفته :

ضمن تشکر از سایت میر ملاس و دبیر سرویس خبری آقای ابراهیمی برای جمع آوری اخبار IT
اما ببخشید ما که همین الان سایت یاهو رفتیم اسمی از ایران (IR+98) بین لیست کشورها برای وارد کردن شماره همراه نبود ، لطفا از صحت یه خبر مطئن شید بعد اونرو کار کنید.
با تشکر

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ جمعه ۲ خرداد , ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲:

سلام
اگه درست به متن خبر توجه داشته باشید درخط ششم به همین مورد اشاره کردیم.
شرکت یاهو تضمین داده که ایرانیان قادر خواهند بود تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی حساب کاربری تازه افتتاح نمایند.
اگه الان میخوای ایمیل داشته باشی و نتونستی بسازی به ایمیل خودم پیام بده تا برات بسازم.
سپاس از بازدیدت دوست عزیز.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :