کد خبر : 50328
تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 301 بازدید

آغاز بکار همایش ملی بزرگداشت آیت‌الله کمالوند در لرستان

  همایش گرامی‌داشت پنجاهمین سالگرد رحلت آیت‌الله روح‌الله کمالوند در خرم‌آباد آغاز بکار کرد. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، همایش ملی بزرگداشت آیت‌الله کمالوند با حضور شخصیت‌های حوزوی و دانشگاهی داخل و خارج استان در سالن همایش‌های سازمان جهاد کشاورزی استان در شهر خرم‌آباد آغاز بکار کرد. قرائت پیام آیت‌الله‌العظمی سبحانی و پخش […]

 

همایش گرامی‌داشت پنجاهمین سالگرد رحلت آیت‌الله روح‌الله کمالوند در خرم‌آباد آغاز بکار کرد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، همایش ملی بزرگداشت آیت‌الله کمالوند با حضور شخصیت‌های حوزوی و دانشگاهی داخل و خارج استان در سالن همایش‌های سازمان جهاد کشاورزی استان در شهر خرم‌آباد آغاز بکار کرد.

قرائت پیام آیت‌الله‌العظمی سبحانی و پخش سخنرانی مراجع عظام تقلید مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی در مورد شخصیت آیت‌الله کمالوند از دیگر برنامه‌های این همایش است.

همچنین، سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه کشور نیز از دیگر بخش‌های این همایش است.

 استاندار لرستان نیز در همایش ملی بزرگداشت آیت الله روح الله کمالوند در خرم آباد، گفت: آیت الله کمالوند نقشی برجسته در قیام 15 خرداد داشته اند.

وی با بیان اینکه آیت الله کمالوند از چهره های مورد وثوق و اعتماد امام خمینی (ره) و آیت الله بروجردی بوده اند، افزود: آیت الله کمالوند به واسطه دوستی با امام خمینی (ره) نقش موثری در انقلاب اسلامی داشته اند.

بازوند، با بیان اینکه مردم لرستان همواره نام و خاطره آیت الله کمالوند را فراموش نخواهند کرد، اظهار داشت: نام این عالم ربانی همواره همچون نگینی در دیار لرستان می درخشد.

استاندار لرستان، در ادامه بزرگداشت علما وروحانیون را در راهنمایی جوانان و نوجوانان موثر خواند و بیان کرد: آشنایی جوانان با اندیشه های علما موجب رشد و توسعه جامعه می شود

وی با تاکید بر ضرورت بیان زوایای زندگی و اندیشه های علما برای نسل جوان، ادامه داد: این مهم موجب توانمندی نسل جوان و رشد و توسعه جامعه می شود.

بازوند، با اشاره به اینکه روحانیون و علمای برجسته دینی منشا بسیاری از تحولات عمیق و اساسی در راستای ارتقای زندگی مردم بوده اند، افزود: انتقال سیره و منش این شخصیت ها موجب توانمندسازی و هدایت نسل جوان و نوجوان جامعه خواهد شد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

درود و رحمت خداوند بر روح بلند و ملکوتی این عالم ارزشمند و بزرگوار که مایه فخر و مباهات مردم لرستان هستند.

[پاسخ]

محمدی وفایی در گفته :

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص) :

إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدها شیء الى یوم ا لقیامة

وقتي عالمي فقيه، فوت كند در اسلام رخنه و حفره‎اي ايجاد مي‎شود كه هيچ چيزي نمي‎تواند جاي آن را پر كند.

قال تعالى: « یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَالَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ » (المجادلة: من الآیة11).

و آیت الله کمالوند«ره» دارای علم و حلم بوده است او در تمام جنبه‌های زندگی خود، به صفات برجسته‌ای همچون ساده زیستی، جامعیت علوم، تواضع و فروتنی، خوش‌اخلاقی، نفوذ کلمه آراسته بود ه اند و افتخار بزرگی برای مردم لرستان هستند.

آن عالم دینی از دنیا گذشتند و دین را انتخاب کردند و در این ره به نشر احکام نورانی اسلام پرداختند زیرا دریافته بودن که« الفقهاء أمناء الرّسل مالم یدخلوا فی الدّنیا.

و دریافته بودند که :

«دینار بیماری دین است و عالم طبیب دین است، پس زمانی که دیدید طبیب مرض را به خودش چسبانده است، نسبت به او بدبین باشید و بدانید که خیر خواه دیگران نیست.(حضرت عیسی(علیه السلام) بحار الانوار، ج 2، ص170

او در پرتو این دانستن ها عمل کرد و کشکیک نفس شد و کشیک نفس شدن نیز کشکی نیست.به یقین باید بیش از این یاد او گرامی داشته شود و بیش از این از درخشندگی های او گفت.

وَ سَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

با سلام و سپاس فروان از برگزار کنندگان این همایش
امام خمینی در زمستان 1341 طی نامه ای به مرحوم آیة الله کمالوند ، ضمن تقدیر از همراهی ایشان در قیام علیه لایحه انجمنهای ایالتی و ولایتی فرموده اند :
. . .اعتراف می کنم که جنابعالی در صف اول واقع بودید ، « شکّرالله سعیکم وجزاکم الله عن الاسلام خیرالجزاء » به اخلاص شما تبریک عرض می کنم . . . محتاج به همفکری مثل شما هستیم . . .
صحیفه امام ج 1 ص 139

[پاسخ]

محمدی وفایی در گفته :

بسم الله الرحمن الرحیم

قال تعالى:
« یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَالَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ » (المجادلة: من الآیة۱۱).

و مرحوم آیت الله کمالوند«ره» دارای علم و حلم بوده است او در تمام جنبه‌های زندگی خود، به صفات برجسته‌ای همچون ساده زیستی، جامعیت علوم، تواضع و فروتنی، خوش‌اخلاقی، نفوذ کلمه آراسته بود ه اند و افتخار بزرگی برای مردم لرستان هستند.

ای کاش بیش از این یاد او گرامی داشته شود و بیش از این از درخشندگی های او گفته شود.

وَ سَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

انمایخشی الله من عباده العلماء
همانا فقط بعضی از بندگان عالم به مقام خشیت خدا میرسند.
یکی از نشانه های مقام خشیت الهی نترسیدن از طاغوت ودشمنی با اوست که این خصیصه در مرحوم آیت الله کمالوند بوضوح وجود داشته است.برای شادی روحش صلوات

[پاسخ]

شريف سيف الهي .تهران در گفته :

خداوند روح اين عالم فاضل رابا شهداي كربلا مشهور نمايند معظم له منشا علم و تقوا بودن براي ديار استان لرستان.بنده خدمت يكي از علماي حوزه علميه قم شرفياب شدم.از حقير سوال فرمودن كه شما اهل كجاين درجواب گفتم لرستان .سكوتي فرمودند و گفتن ديار عالم مبارز وشجاع ايت الله كمالوندوخاطره اي از ايت الله نقل كردند ايشون گفتن كه شاه مخلوع ايران ودربار به قدري به ايت الله ارادت و احترام داشتن كه در بين تمامي علما و روحانيون ان زمان زبان زد عام بوده.روحش شاد يادش گرامي باد.

[پاسخ]

آبادكوشكي در گفته :

درودخداوندبرروح بلند وملكوتي آيت الله كمالوند كه مايه افتخار ايران ولرستان بوده وهست وخواهدبودازدست اندركاران اين همايش تشكر مي گردد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :