کد خبر : 50483
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 851 بازدید

مه‌آفرید امیرخسروی اعدام شد

  حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه زندانی مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، سحرگاه روز شنبه – سوم خردادماه 1393 – در محل زندان اوین اجرا شد.   به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه زندانی مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، که از […]

 

حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه زندانی مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، سحرگاه روز شنبه – سوم خردادماه 1393 – در محل زندان اوین اجرا شد.

 

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه زندانی مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، که از بابت افساد فی‌الارض از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش‌های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیرقانونی و شرکت در پولشویی و پرداخت رشوه، به اعدام محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه 1393 در محل زندان اوین اجرا شد.

 

به گزارش ایسنا، بخش نخست پرونده فساد بزرگ مالی با 39 متهم در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی سراج و با حضور خبرنگاران و به صورت علنی در چندین جلسه مورد رسیدگی قرار گرفت و قاضی رسیدگی ‌کننده به پرونده فساد بزرگ مالی، متهمان ردیف اول تا چهارم را به اعدام محکوم کرد.

 

«مه‌آفرید امیرخسروی» مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا و رییس هیات مدیره شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، «بهداد بهزادی» معاون حقوقی شرکت آریا و عضو هیات مدیره شرکت گروه ملی فولاد ایران، «ایرج شجاعی» معاون منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری گروه امیر منصور آریا و «سعید کیانی‌ رضازاده» رییس بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز 4 متهمی هستند که به اعدام محکوم شدند.

 

اتهام اصلی این محکومان «افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور» بود که در کنار این عنوان اتهامی، نامبردگان به اتهام‌های دیگری از جمله ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، تحصیل مال نامشروع، پولشویی، جعل و استفاده از اسناد مجعول و صوری متهم شده بودند.

 

پس از اعلام حکم از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب، با اعتراض محکومان و وکلای آنها به احکام صادره، پرونده برای بررسی به دیوان عالی کشور ارجاع شد و پس از گذشت نزدیک به 6 ماه از زمان تجدیدنظرخواهی، سرانجام دیوان عالی کشور احکام اعدام این 4 نفر را تایید کرد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حميدرضادرويشي در گفته :

اعدام شدومايك عكس ازاونديديم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

پس مرتضوي چه شد .!!!؟؟؟

احمدي نژاد چه شد .!!!!!؟؟؟؟

م ح د … يعني چه ؟؟؟؟!!!

آقا زاده ها كجا هستند؟
آقا؟؟

[پاسخ]

ناصر رومیانی در گفته :

افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور باید به اشد مجازات برسند.

[پاسخ]

میری در گفته :

چرا از تلویزیون پخش نشد

[پاسخ]

مردمی در گفته :

اگر درست باشد که بسیار خوب است و مردم از اجرای حکم و عدالت خوشحال مشوند.

[پاسخ]

ناظر در گفته :

اگر مست گیرند هر آنچه هست گیرند!!!!

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

هه..بقیه چی پس؟

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

باید همه مجازات بشن مخصوصا………..

[پاسخ]

اشتباه کردن اعدامش کردند باید به جای اعدام تمام اموالشومیگرفتن+15سال حبس بدون ملاقاتی خودش آدم میشد .بنظرمن اعدام تندروی بوددیگه
البته بزرگان بهتر میدونن!!!!!!!!!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :