کد خبر : 50603
تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 469 بازدید

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان: مقایسه درستی نیست خرم آباد را یکی از شهرهای آلوده جهان معرفی کرده‌اند

  مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: مقایسه درستی صورت نگرفته که خرم آباد را یکی از شهرهای آلوده جهان معرفی کردند. به گزارش میرملاس،محمدحسین بازگیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، با بیان این مطلب افزود: لرستان در سال‎های ۸۸ – ۸۹ – ۹۰ تحت تأثیر آلودگی هوا بود […]

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: مقایسه درستی صورت نگرفته که خرم آباد را یکی از شهرهای آلوده جهان معرفی کردند.

به گزارش میرملاس،محمدحسین بازگیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، با بیان این مطلب افزود: لرستان در سال‎های ۸۸ – ۸۹ – ۹۰ تحت تأثیر آلودگی هوا بود که در طی این سال‌ها آلودگی هوای استان به ۹۰ تا ۱۰۰ روز می‌رسید.

وی با بیان اینکه WHO باید در خصوص آلودگی هوای استان اطلاعات را از محیط زیست، هوا‌شناسی و علوم پزشکی استان می‌گرفت نه تنها اکتفا به یک مقاله کند، اظهار کرد: WHO تنها ذرات 5.2 میکرون را در نظر گرفتند که میزان این ذرات در خرم‎آباد ۱۵۲ میکروگرم بوده و این سازمان جهانی تنها شهرسازی اهواز، تهران و خرم آباد را مورد بررسی قرار داده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست بیان کرد: اینکه خرم‎آباد را به عنوان یکی از شهرهای آلوده جهان معرفی کردند مقایسه درستی نیست و این عنوان نمی‌تواند مشخص کننده وضعیت استان باشد.

وی با اشاره به اینکه استان جبهه دوم ورود گرد و غبار به کشور و پایداری گرد و غبار به علت وضعیت جغرافیایی و دره‌ای بودن خرم آباد بیشتر است و حتی در برخی روز‌ها ایستایی هوا را شاهدیم از مشکلات سیستم حمل و نقل عمومی انتقاد کرد و گفت: علاوه بر اصلاح سیستم حمل و نقل عمومی باید توسعه فضای سبز شهری را نیز جدی بگیریم.

وی ادامه داد: در لرستان و خرم آباد محیط زیست تنها مرجعی است که میزان آلایندگی هوا را مشخص می‌کند و بهترین و به روز‌ترین سیستم‌های سنجش آلودگی هوا را در سال ۸۸ تهیه و نصب کردیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه اطلاعاتی که WHO از میزان آلودگی اعلام کرد به هیچ وجه از محیط زیست استان اخذ نشده و تنها از مقاله یک دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان استخراج کرده با انتقاد از اینکه تاکنون فریاد می‌زنیم که لرستان از گرد و غبار‌ها و ریزگرد‌ها آسیب دیده اما گوش شنوایی وجود ندارد به این مهم رسیدگی کند، اضافه کرد: در زمان جنگ نیز دومین استان جنگ زده بودیم و حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ موشک به خرم آباد اصابت کرد نمی‌خواهیم در مورد ریزگرد‌ها به لرستان کم توجهی شود.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

علی جودکی در گفته :

جالب بودم، با نظر ایشان موافقم.

[پاسخ]

میرهاشمی در گفته :

به نظرم اقای بازگیر وهمفکران ایشان چون سواد محیط زیستی خیلی کمی دارند جبهه گیری می کنند.شاید ایشان تصور می کنند الودگی فقط باید مال تهران وتوکیو ومکزیکوسیتی باشد که صنعت وجمعیت فراوان دارند.لیکن محض اطلاع حضرت وی باید عرض کنم از انجا که خرم اباد پایتخت بیکاری ایران است شغل اکثرمردم مسافرکشی با ماشین های مدل دهه 50و60ایرانیست.یعنی همان ماشینهایی که انواع جدیدشان هم از استانداردهای جهانی به شدت فاصله دارند.مساله دیگر این است که خرم اباد سیستم دفع زباله درست وحسابی ندارد وعملا”هرگوشه ان به تلی از زباله تبدیل شده است.نکته دیگر الودگیهای پی درپی منابع ابی خاکی با نفت وقیر است.به اینها اضافه کنید تغییر اقلیم خشک شدن درختان بلوط کورشدن سرچشمه سرابهایی چون سراب کیو و…در اثر ندانم کاری وهرچی امثال صابری(استاندار پیشین)همچنی خرم اباد با تمام مزایاومواهب طبیعی در دره ای محصور واقع شده ومحل به دام افتادن انواع آلودگیست.البته نقش مدیران بیسوادوغیر مرتبط مقدم بر همه این مشکلات و علت اصلی وتامه همه می باشد.پس بهتر است بجای متهم نمودن سازمان بهداشت جهانی کمی واقعگرایانه با مشکل برخورد کنیم ودنبال رفع معضل باشیم.راستی داشت یادم می رفت:ایا اقای بازگیر توجیهی برای امار بالای مرگ ومیر قلبی در خرم اباد دارد؟؟؟؟

[پاسخ]

آقابگ نورخدا سکندر در گفته :

هاشمی جان حالا خدا وکیلی اگه قرار باشه یک اصلاح طلب را به جای ایشان بگمارند به سواد و تخصصش توجه میکنند ؟ نه بابا جان تا بوده همین بوده !! میخواهید این بخت برگشته را بردارید دیگه چرا ازش ایراد میگیرید بهر حال ایشان چند سال زحمت کشیده ، نوبتی هم باشه نوبت شماست اما دیگه انگ بهش نزنید محترمانه ازش تشکر کنید یکی از اون باسوادهائی که عزت را ازت مینویسد بجایش بیاورید چرا اینقدر خود را علیه سلام میدونید خدامیداند !! راستی شما آماری از این همه بیسواد که جدیدا خود را به دولت تدبیر و امید با چسب رازی چسباندن تا به نوائی برسند دارید ؟؟ اگه خودت رو مدیر کل کنند چه گلی به سر دره خرم آباد میزنید ؟؟ آخه یه منتقد باید راهکار هم بدهد اما من بعید میدانم با این نوشته لجام گسیخته ات طرحی یا بر نامه ای هم داشته باشید .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :