کد خبر : 51261
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 203 بازدید

غضنفری : لرستان در زمینه برداشت مکانیزه حبوبات نیازمند توجه ویژه است

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: لرستان در زمینه برداشت مکانیزه حبوبات به ویژه نخود نیازمند توجه ویژه است. به گزارش میرملاس ؛ مهرداد غضنفری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تلاش ما این است که از ظرفیت‌های استان لرستان در زمینه حبوبات به ویژه نخود استفاده شود. وی خاطرنشان کرد: رتبه نخست حبوبات […]

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: لرستان در زمینه برداشت مکانیزه حبوبات به ویژه نخود نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش میرملاس ؛ مهرداد غضنفری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تلاش ما این است که از ظرفیت‌های استان لرستان در زمینه حبوبات به ویژه نخود استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: رتبه نخست حبوبات با سطح زیر کشت 167 هزار هکتار متعلق به استان لرستان است و این استان با 120 هزار هکتار نخود رتبه دوم کشور را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: نخود از نظر پروتئینی بسیار قوی است و نیاز است که بیشتر مزایای آن را بررسی کنیم.

غضنفری گفت: در برخی مناطق چالش‌هایی در استان وجود دارد که بخشی مربوط به مسائل به نژادی که در نقاط گرم شامل سه رقم محصولات هاشم، آرمان و آزاد است و دیگری مسائل به زادی است و حتی در مناطق معتدل نیز عملکرد برداشت محصول نخود زیر 700 گرم است که با تغییر سیستم آن به پاییزه قابل پیش بینی است.

این مسئول یادآور شد: چالش اول در برداشت نخود بحث رقم است که در آن هیچ‌گونه کود و سمومی استفاده نمی‌شود و نخود حاصل شده، کاملا سالم بوده و در آن مبارزه بیولوژیک موجود است و هم چنین به علت قیمت بالای سموم از آنها استفاده نمی‌شود.

وی افزود: نخود درصد پروتیین بالا و ارزش غذایی زیادی دارد و دو چالش نیز در بحث مصرف و فرصت وجود دارد که چالش مصرف شامل سرانه کم بودن مصرف نخود است که از تولید 84 هزار تن تولید نخود 80 هزار تن زمینه صادرات را داراست و چالش فرصت از این نظر که برداشت نخود در مناطق سرد درشت بوده و سرانه آن در مناطق گرم بین هشت تا 10 میلیمتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اذعان داشت: استان لرستان با برطرف شدن مشکلات مکانیزه کردن در پاییزه شاهد برداشت و پیشرفت بیشتری در خصوص وضعیت نخود دارد و زمینه صادرات نیز فراهم می‌شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

همکار در گفته :

ریاست محترم ما کارکنان چند ساله طلب تغیر پست سازمانی داریم خواهشمند است دستور پرداخت بدهید چون ما هم خسته و ندار شد ه ایم

[پاسخ]

خسروي در گفته :

آقاي رشيديان عزيز هر سخن جايي و هر نكته مكاني دارد . اين به اون چه

[پاسخ]

محسنی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸:

خسروی عزیز.
می دونم که طرفدار سرسخت یکی از سایت های خبری هستی که رتبه ش مناسب نیست. البته جناب خسروی نمی شود یک روزه کاری که جند ساله می توان ان را انجام داد را طی کردو و به این دلیل رشیدی این کامنت رو در این پست گذاشتن که در جمعه ب روز بوده است .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :