کد خبر : 51407
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 180 بازدید

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان:فوق‎العاده بدی آب و هوا به پرسنل و کارکنان دستگاه‎های اجرایی استان پرداخت شود

  مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: توپوگرافی شهر خرم‎آباد به گونه‎ای است که باعث ماندگاری گرد و غبار در این شهرستان می‎شود. به گزارشمیرملاس نیوز به نقل از ایسنا، محمدحسین بازگیر در جلسه شورای برنامه‎ریزی استان اظهار کرد: در لرستان ظرفیت بزرگی به عنوان منابع زیستی و طبیعی وجود دارد؛ این استان دارای 10 […]

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: توپوگرافی شهر خرم‎آباد به گونه‎ای است که باعث ماندگاری گرد و غبار در این شهرستان می‎شود.

به گزارشمیرملاس نیوز به نقل از ایسنا، محمدحسین بازگیر در جلسه شورای برنامه‎ریزی استان اظهار کرد: در لرستان ظرفیت بزرگی به عنوان منابع زیستی و طبیعی وجود دارد؛ این استان دارای 10 درصد جنگل‎های کشور و 25 درصد تنوع زیستی است.

وی با بیان اینکه حفظ گونه‎های جانوری و گیاهی به معنای حفظ محیط زیست و نهایتاً توسعه پایدار می‎شود، اضافه کرد: مـتأسفانه گرد و غباری که به لرستان می‎آید تحمیلی است چرا که هیچگونه کانون تولید گرد و غبار و حتی یک واحد آلاینده در استان وجود ندارد.

بازگیر بیان کرد: توپوگرافی شهر خرم‎آباد به گونه‎ای است باعث ماندگاری بیشتر گرد و غبار می‎شود، افزود: نیاز است فوق‎العاده بدی آب و هوا نیز به پرسنل و کارکنان دستگاه‎های اجرایی استان پرداخت شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه 40 درصد آب‎های جاری و 50 درصد پروتئین کشور از زاگرس تأمین می‎شود، بیان کرد: زاگرس همیشه سد دفاعی در برابر هجوم روم و عثمانی و امروز نیز سدی در برابر گرد و غبار برای ایران است؛ در این منطقه 530 گونه جانوری و 3000 گونه گیاهی وجود دارد.

وی گفت: معیشت 20 میلیون نفر از مردم کشور به زاگرس وابسته است اما متأسفانه زاگرس و بلوط آن دچار زوال شده و مسأله زاگرس برای دولتمردان نباید کمتر از دریاچه ارومیه باشد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

امرایی در گفته :

انتحاری صحبت میکنی
شاید عزلت در دستور کار قرار گیرد!!!!

[پاسخ]

اقای مدیر کل بگن کو گوش شتوا
باید همه مدیران و نمایندگاه همصدا بشن یک دست صدا نداره

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :