کد خبر : 51409
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 266 بازدید

انتقاد رئیس مجمع نمایندگان لرستان از بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری

  رئیس مجمع نمایندگان لرستان از بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری انتقاد کرد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، ابراهیم آقامحمدی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری لرستان گفت: زمانی که دولت قبلی دست استانداری‌ها را برای استخدام باز کرد، استانداری لرستان […]

 

رئیس مجمع نمایندگان لرستان از بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری انتقاد کرد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، ابراهیم آقامحمدی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری لرستان گفت: زمانی که دولت قبلی دست استانداری‌ها را برای استخدام باز کرد، استانداری لرستان خوب عمل نکرد. سهمیه استان ما 1500 نفر بود که با برگزاری جلسات و پیگیری‎های مستمر آن را به 3000 نفر افزایش دادیم اما متأسفانه این فرصت به راحتی از دست رفت.

وی ادامه داد: با دکتر عزیزی معاون وقت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در این زمینه جلسه داشتم که همان جا به استانداری لرستان زنگ زد و حتی حاضر بود این تعداد به 5000 نفر برسد اما دوستان در استانداری اعلام کردند 3000 نفر کافی است و این مجوز گرفته شد اما باز هم استانداری تعلل کرد و در جذب این تعداد نیرو نیز موفق نبود.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: 30 فروردین سال قبل برای جذب 1000 نفر آزمون برگزار شد که بعد از آن دیگر پیگیری نشد تا دولت جدید روی کار آمد و جذب نیرو را متوقف کرد و قبول شدگان همچنان بلاتکلیف هستند با این حال ما پیگیریم و حتی در نطق میان دستور در این خصوص به دولت تذکر دادم.

رئیس مجمع نمایندگان استان با تأکید بر اینکه تعلل استانداری ضایعه‎ای بود، یادآور شد: با راه‎اندازی کامل مجتمع کشت و صنعت خرم‎آباد 4000 نیرو جذب می‎شود و این در حالیست که به راحتی استخدام 3000 نفر در ادارات استان از دست رفت. برخی آقایان آن زمان آزمون شخصی گرفته و بستگان خود را مشغول به کار کردند و رفتند اما بچه‎های مردم هنوز در بلاتکلیفی به‎سر می‎برند.

وی با بیان اینکه بیکاری در لرستان نسبت به سایر استان‎ها وحشتناک فاصله ایجاد شده، تصریح کرد: در آماری که من گرفته‎ام 500 هزار نفر بیکار در استان وجود دارد که 160 هزار نفر از آنان دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس هستند و 40 درصد این جمعیت بیکار در مرکز استان قرار دارند. تلاش می‎کنیم درصد بیکاری در لرستان کمتر شود که چند پروژه مهم داریم و امیدوار شده‎ایم که نمونه‎اش کشت و صنعت است.

آقامحمدی تأکید کرد: با تعیین تکلیف کشت و صنعت به اعتماد به نفس رسیده‎ایم که می‎شود هم امکانات تعطیل شده‎ را دوباره احیا کرد و هم امکان جدید گرفت، هرچند گرفتن آن از دولت بسیار سخت است. می‎خواهیم از این وضعیت بن بست بیرون بیاییم که با آمدن چندین سرمایه‎گذار خارجی امیدوار شده‎ایم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در ادامه بیان کرد: مدیرانی وجود دارند که می‎گویند استخدام نداریم اما می‎شنویم که چند ده نیرو را جذب کرده‎اند. به آنان می‎گویم من که برای بچه خودم نمی‎خواهم اما چرا بچه‎های مردم عام را جذب نمی‎کنید؟ می‎گویند خانواده شهید هستند ولی پیگیری که می‎کنیم متوجه می‎شویم یکی از فامیل‎های دور شهید هستند. خانواده شهدا روی سر همه ما جا دارند اما برخی مدیران به اسم این عزیزان، بستگان خودشان را جذب می کنند.

وی اضافه کرد: متأسفانه این وضعیت نابسامان وجود دارد اگر ادارات بودجه‎ای برای جذب نیرو دارند چرا از آن 1000 نفر قبول شده آزمون استانداری را جذب نمی‎کنند.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

استخدام شده بیکار در گفته :

بسیار متشکریم لطفا پیگیری کنید

[پاسخ]

بابای امیر در گفته :

خدا خیرت بده انشاالله.ما که دیگه خسته شدیم از بس دوندگی کردیم شما لطف کنید و پیگیری کنید . مطمئن باشین که تمام قبول شدگان و خانواده هاشون براتون دعا خواهند کرد…
یا علی

[پاسخ]

[تارا در گفته :

دست مریضاد لطفا پیگیر باشید.

[پاسخ]

حسین رشیدی در گفته :

دکتر با صداقت و یک رنگ ما صمیمانه از جنابعالی تشکر ویژ ه داریم چون همیشه حرف حق را میزنی

[پاسخ]

محمدی در گفته :

من هم با نظر دکتر موافقم و از ایشان تشکر میکنم

[پاسخ]

علی آدینه وند در گفته :

با سلام .پیامدها و عوارض بیکاری باعث از بین رفتن نیروی انسانی جوان میگردد . از دکتر عزیز انتظار داریم به جد پیگیر این قضیه باشند . تا جوانان استان عزیزمان لرستان از حالت ناامیدی و سرخوردگی در بیایند و پویا و فعال گردند. تا زمانیکه در راس اموری هستیم برا ی سرزمین خودمان نهایت تلاش مثبت را انجام دهیم تا هم خودمون خشنود باشیم هم مردم دیارمان. موفق و موید باشید

[پاسخ]

ایرانی در گفته :

تا آنجایی که اطلاع دارم مدیران بدون سفارش شما نمایندگان محترم جرئت بکارگیری کسی ندارند. اگر تخلف و فامیل بازی کرده اند چرا برخورد نکرده اید

[پاسخ]

رومي از تهران در گفته :

سلام
جناب دكتر خواهشمندم هرچه زودتر تكليف اين آزمون استخدامي را روشن كنيد، باور كنيد اين بلاتكليفي با افسردگي قبول شدگان
و اساب ناراحتي خانواده ها شده است.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :