کد خبر : 51691
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 434 بازدید

رفع مشکل صفحه آبي مرگ در ويندوز

بعضي از بدافزارها مي توانند به راحتي به هسته اصلي ويندوز برسند و ممکن است با دست اندازي در سطوح پايين، باعث ناپايداري سيستم شوند. با نرم افزارهاي مناسب به اسکن سيستم بپردازيد تا اطمينان پيدا کنيد برنامه هاي مخرب اين چنيني، باعث کرش کردن رايانه و ظهور صفحه آبي نشده است.

“سرویس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز”

صفحه آبي مرگ يا همان خطاي صفحه آبي يکي از رايج ترين خطاهاي سيستم عامل ويندوز است که احتمالاً خيلي از کاربرها آن را تجربه کرده اند. اين خطاي ويندوزي به دلايل مختلفي ممکن است روي دهد اما نکاتي که در اين مطلب بيان مي شود مي تواند تا حد زيادي مشکل را حل کند.

از System Restore استفاده کنيد: اگر رايانه شما به تازگي دچار اين مشکل شده، از ابزار System Restore براي بازگشت به وضعيت نرم افزاري قبلي استفاده کنيد. اگر اين شيوه جواب داد و مشکل را حل کرد، متوجه مي شويد که ايراد نرم افزاري بوده است و بايد به سراغ برنامه هاي جديدي که نصب کرده ايد برويد.

اسکن سيستم براي بدافزارها: بعضي از بدافزارها مي توانند به راحتي به هسته اصلي ويندوز برسند و ممکن است با دست اندازي در سطوح پايين، باعث ناپايداري سيستم شوند. با نرم افزارهاي مناسب به اسکن سيستم بپردازيد تا اطمينان پيدا کنيد برنامه هاي مخرب اين چنيني، باعث کرش کردن رايانه و ظهور صفحه آبي نشده است.

نسخه آپديت درايورها را نصب کنيد: يک درايور که به درستي نصب نشده باشد يا نسخه اي نامناسب از آن روي سيستم نصب شده باشد، ممکن است باعث کرش کردن هاي متناوب سيستم شود. پس آخرين درايورهاي سخت افزار رايانه تان را از سايت شرکت هاي سازنده قطعات آن دانلود و نصب کنيد. با اين کار مشکل صفحات آبي مرگ که به دليل مشکلات درايوري ايجاد مي شود برطرف خواهد شد.

رايانه را از Safe Mode بوت کنيد: اگر هر بار که رايانه را روشن مي کنيد با صفحه آبي روبه رو مي شويد؛ سعي کنيد آن را در حالت Safe Mode بوت کنيد. در حالت Safe Mode ويندوز تنها درايورهاي ضروري را لود مي کند. اگر يک درايور، به اشتباه باعث اين مشکل شده باشد، در Safe Mode لود نمي شود و شما مي توانيد کارهاي لازم براي حل مشکل را در اين حالت انجام دهيد.

نصب دوباره ويندوز: نصب ويندوز براي مقابله با اين مشکل مي تواند راه گشا باشد. با اين کار نرم افزارهاي سيستمي را دور مي ريزيد و با نسخه جديد جايگزين مي کنيد. اگر پس از اين مرحله باز هم رايانه شما به نمايش صفحه آبي مرگ ادامه دهد، به احتمال زياد شما با يک مشکل سخت افزاري روبه رو هستيد.

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

خیلی چرت گفتی

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ جمعه ۲۳ خرداد , ۱۳۹۳ ۱۴:۴۴:

تایید

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ جمعه ۲۳ خرداد , ۱۳۹۳ ۲۲:۱۷:

شدیداً تایید……………..

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

حرف نمیزدی محترمانه تر بود……
خود یک بار مرور کن چیزی فهمیدی …..

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ شنبه ۲۴ خرداد , ۱۳۹۳ ۱۷:۲۹:

با سلام
نظر همه دوستان و مخاطبان عزیز برای من کاملا بجا و مورد احترام است اما دوستان این فقط چند ترفند در مورد صفحه آبی رنگ یا همون (مرگ ویندوز )بود راههای زیادی برای رفع این خطا وجود داره که کمی هضمش براتون سخت میشه ما هم از گفتنش پرهیز کردیم.
دوستان فکر کنم شما هنوز با این خطا مواجه نشدید.
تشکر و سپاس از بازدید همه دوستانی که لطف کردند متن بالا رو یه نگاهی انداختن.

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ شنبه ۲۴ خرداد , ۱۳۹۳ ۲۳:۰۴:

با سلام

blue screen
این مشکل در بیشتر موارد مربوط به مشکل سخت افزاری می باشد و خیلی کم به مشکل نرم افزار مربوط میشه
بهترین راه حل مطالعه متن blue screen و ترجمه کردن آن هست …

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :