کد خبر : 52113
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۲:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 136 بازدید

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از طرف روحانی موظف به تهیه طرح گردشگری لرستان شد

    میرملاس نیوز/سرویس سیاسی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: رییس‌جمهور من را موظف به تهیه‌ی طرح گردشگری لرستان کرده است.   مسعود سلطانی‎فر اظهار کرد: به عنوان نماینده‌ی رییس‌جمهور نقطه نظرات اکثریت مردم را برای اجرایی شدن در تصمیم‎گیری‎ها و برنامه‎ریزی‎های خود مورد توجه قرار می‎دهیم. او ادامه داد: ماه […]

Soltanifar 

 

میرملاس نیوز/سرویس سیاسی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: رییس‌جمهور من را موظف به تهیه‌ی طرح گردشگری لرستان کرده است.

 

مسعود سلطانی‎فر اظهار کرد: به عنوان نماینده‌ی رییس‌جمهور نقطه نظرات اکثریت مردم را برای اجرایی شدن در تصمیم‎گیری‎ها و برنامه‎ریزی‎های خود مورد توجه قرار می‎دهیم.

او ادامه داد: ماه خرداد در انقلاب اسلامی همیشه تاریخ‎ساز بوده، دوم خرداد حماسه‌ی مردم در سال ۷۶، سوم خرداد روز حماسه‌ی آزادسازی خرمشهر، ۱۴ خرداد روز تلخ ارتحال امام خمینی (ره)، ۱۵ خرداد آغاز قیام امام خمینی (ره) و ۲۴ خرداد تحقق حماسه‌ی سیاسی مردم و حاکمیت مجدد رأی مردم بود که فضای توأم با امید و امیدواری را در مردم به‌وجود آورد و ۲۸ خرداد، روز حضور رییس‌جمهور در میان مردم لر بود که با استقبال گرمی که از او داشتند، این حماسه رقم خورد. امیدواریم این توفیق را داشته باشیم که با تدوین کردن خواسته‎های مردم و تبادل نظر با مسوولان بتوانیم روز به روز گرهی از کار آن‌ها باز کنیم.

سلطانی‎فر افزود: استاندار لرستان فردی پرتلاش و مُصر بوده و هر هفته برای گرفتن حق مردم در دفاتر هیئت دولت به تهران می‎آمد و تا به حال دو بار برای پیگیری مشکلات استان به دفتر من آمده و شرایطی پیش‌آمده که نتوانستم به خواسته‎های او نه بگویم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: همه مسوولان استان به‌نحوی در جهت حل مشکلات استان و احقاق حقوق مردم پیگیرند و این مایه‌ی خوشحالی من است.

سلطانی‎فر گفت: تأکید رییس‌جمهور این است که وضعیت و منابع را در نظر داشته باشم و بعد وعده‌ای بدهیم که در عمر این دولت بتوانیم آن را محقق کنیم. باید فضای صداقت، جایگزین فضای کنونی شود، بعد از هر وعده مصمم هستیم که آن را عملی کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: دکتر روحانی درباره‌ی استفاده از ظرفیت‎های گردشگری، من را موظف به تهیه طرح گردشگری در استان کردند. ما موظفیم تمام جاذبه‎های استان را مورد بررسی قرار دهیم و جهت تعامل فرهنگی و اقتصادی از آن‌ها استفاده کنیم.

وی بیان کرد: بخشی از اعتبارات لازم را دولت و بخشی دیگر را سرمایه‎گذاران تأمین می‎کنند. در استفاده از صنایع یا مناطق گردشگری تمام سعی خود را به کار می‎بندیم و اعتبارات ویژه به آن اختصاص خواهیم داد تا بتوانیم زیرساخت‎ها را به‌وجود آوریم.

سلطانی‎فر تصریح کرد: در صنایع دستی با توجه به درخواست‎های دو فرماندار شهرستان‎ها، منابعی را برای اشتغال زنان سرپرست خانوار، افراد هنرمند و روستاییان قرار خواهیم داد تا با توجه به این ظرفیت خوب به‌صورت خارج از نوبت، تسهیلاتی را ارائه دهیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: ما دولت تحول‎گرا هستیم نه حفظ کننده‌ی وضع موجود، مدیرانی که حافظ وضع موجود باشند جایی در دولت ما ندارند.

وی تأکید کرد: حل مشکلات اقتصادی، کاهش نرخ تورم و تأمین معیشت، تقاضاهای به حقی است که نظام باید خود را با آن‌ها وفق دهد.

او بیان کرد: مدیران دستگاه‎های اجرایی باید خود را با جریان رویکرد و گفتمانی که با دولت هماهنگی داشته باشد، هم‎جهت کنند و مردم مدیری را که خلاف جهت آن باشد نباید بپذیرند و جای او باید با کسی دیگر باشد.

وی یادآور شد: در زمینه‌ی اشتغال، آمارهای نگران‌کننده‎ای را دیدیم که به‌دلیل مشکلات و معضلات اقتصادی به‌وجود آمده و برای دولت غیرقابل تحمل است. تلاش ما این است که با بخش‎های دیگر بتوانیم این معضلات را برطرف کنیم.

سلطانی‎فر افزود: من پیگیری‌کننده تمام پیشنهادات، انتقادات و مشکلات شما خواهم بود و آن‌ها را به گوش رییس جمهور می‎رسانم.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین در میان خبرنگاران، گفت: هدف اصلی و اولیه دولت، پروژه‎های نیمه‌کاره بالای ۵۰ الی ۶۰ درصد پیشرفت است.

مسعود سلطانی‌فر ادامه داد: امروز به نمایندگی از دکتر روحانی از دو شهرستان سلسله و دلفان دیدن شد و از نزدیک مسایل و مشکلات را از زبان مردم شنیدیم.

وی اظهار کرد: در زمینه زیرساخت‎ها کارهای خوبی صورت گرفته، اما تولید و اشتغال نیاز به بررسی بیشتری دارد، باید برای اشتغال به‌صورت ویژه، بررسی شود، اهتمام دولت سرعت بخشیدن به توسعه است.

رییس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: در زمانی که تحریم‎ها را داریم، به حفظ حقوق هسته‎ای رسیدیم؛ اما تحریم هنوز وجود دارد و پابرجاست و ظرفیت‎ها را نمی‎توان به‌نحو احسنت مورد استفاده قرار داد، اما باید از حداقل‎ها نهایت استفاده را برد.

سلطانی‎فر بیان کرد: در لرستان ظرفیت‎های گردشگری و جاذبه‎های تاریخی و طبیعی زیادی وجود دارد که باید در فعال کردن سرمایه‎گذار در این بخش تمام سعی خود را به کار بکنیم.

او اضافه کرد: رییس جمهور نیز بر این امر تأکید فراوان داشت و در این دو شهرستان در روند اجرایی پروژه‎های عمرانی، راه و نیروی انسانی آماده است، اما در بخش تولید و توسعه باید کار شود.

 

 

مسعود سلطانی‎فر

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

مهاجر در گفته :

میرملاس بخواب که از دیدن ای همه همت مدیریت شهرستان کوهدشت لرررررستان فشار خون کوچکت بالا نرود وزبانم لال نسبت به متولی میراث فرهنگیت سکته نزنی .تو هم خدایی داری دراین نزدیکی که در پل صلات یقه ان مردان بظاهر بزرگ را میگیرد.وتو باور کن که تو درقلب ما مردم کوهدشت هستی وبدان که تنها نیستی تنهای تو تنهایی همه مردم وبخصوص ماست.

[پاسخ]

خرم آبادی در تبعید در گفته :

آقای سلطانی فر! لطفا اسم استانهای همجوار لرستان را نام ببرید. 20 نمره

[پاسخ]

خرم آبادی در تبعید در گفته :

توصیه می کنم کتاب جغرافیای استان لرستان سال دوم دبیرستان را بخوانند.

[پاسخ]

میری در گفته :

ما لرستانیها صاف و ساده ایم و همه چیز رو باور داریم و از سادگیمون سوء استفاده میشه
ما منتظر احمدی نژادیم که برگرده طرحهایش رو اجرایی کنه.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :