کد خبر : 52130
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 965 بازدید

نطق دردمندانه و پرحرارت در حضور رییس جمهور

میرملاس نیوز : نطق كوتاه وپرحرارت  علی گودرزيان در حضور رييس جمهور  :  بسم الله الرحمن الرحيملاحَولَ ولاقُوّةَ إلاّ باللّه با عرض سلام وادب واحترام خدمت حضارمحترم!وعرض سلام و درود ويژه ، خدمت رياست محترم جمهوري پرافتخار ايران،جناب آقاي دكتر روحاني، وزراي دانشمند و فرهيخته وهيئت محترم همراه! از شانه هاي ستبر «اشترانكوه» و «گرين» […]

image

میرملاس نیوز : نطق كوتاه وپرحرارت  علی گودرزيان در حضور رييس جمهور  : 

بسم الله الرحمن الرحيم
لاحَولَ ولاقُوّةَ إلاّ باللّه
با عرض سلام وادب واحترام خدمت حضارمحترم!
وعرض سلام و درود ويژه ، خدمت رياست محترم جمهوري پرافتخار ايران،جناب آقاي دكتر روحاني، وزراي دانشمند و فرهيخته وهيئت محترم همراه!
از شانه هاي ستبر «اشترانكوه» و «گرين» و ازبام هميشه ي فلك الافلاف«شاپورخواست» از ميان ازدحام شهر «خايدالو» و با تمام زيبايي‌هاي زيباترين شهركوچك ديروز ايران و خرم آباد امروز، به شما خوش‌آمد مي‌گوييم و به رسمي كه بربالاي قامت ما دوخته‌اند- رسم مهمانوازي-گامهايتان را بر روي ديدگانمان مي نهيم! و درهمين آغاز كلام لازم مي بينم به نمايندگي از مردم قهرمان لرستان، حمله ي خشونت بار گروه تروريستي داعش به مسمانان عراق را محكوم، و پيرو فرمايش ديروز جنابعالي، آمادگي خودرا براي سرنگوني اين گروهك تروريستي اعلام نماييم
رياست محترم پرافتخار جمهورايران جناب آقاي دكتر روحاني !
باحضور مبارك جنابعالي درعرصه ي سياست ايران، رستاخيزي از رويش جوانه هاي اميد، دردل مردم ارزشمند ايران به ويژه نسل امروزين ايجادشد! پيروجوان و زن و مرد، دربيست و چهارم و پنجم خردادماه سال گذشته، جرياني از شور و ذوق ونشاط را در خيابان وكوي و برزن راه انداختند! يك سال از آن اتفاق نيكو مي گذرد افق‌هاي روشني به روي ملت ايران اسلامي باز شده است. با همت وتلاش تيم ديپلماسي، حصارتنگ و نفس گيرتحريم هاي دشمن، درحال شكسته شدن و ديوار بي اعتمادي بين ملت متمدن ايران و جهانيان، درحال فروريختن است! به لطف و بركت گفتمان«اعتدال گرايي» آرامشي بر فضاي سياسي داخلي ايجاد شده است! دغدغه هاي حقوق شهروندي جنابعالي و تأكيد شما براجراي فصل سوم قانون اساسي، بارقه هاي نور اميد را دردل كنشگران سياسي . اصلاح طلبان و اعتدال گرايان ،شعله ورساخته است.
جناب دكترروحاني!
شك نداريم ازقابليت ها، ظرفيت ها واستعدادهاي باالقوه ي اين لرستان ثروتمند محروم و همچنين از مشكلات و معضلات گريبانگير مردم لرستان، بي خبر نيستيد! گزيده ي كلام اين كه، براساس آمارهاي رسمي كشور، استان لرستان به عنوان بيكارترين استان كشور و شهرستان كوهدشتِ لرستان به عنوان بيكارترين شهرستان كشور، شناسايي شدندو براساس همين آمار، جوانان لرستاني با 55درصد بيكاري، بيكارترين جوانان كشورند كه البته اين خبر نامبارك در رسانه هاي دنيا، بازتاب گسترده و تحليل ها و تفسيرهاي نگران كننده اي به همراه داشت. آمارها چنان تكان دهنده است كه ما محض رعايت حال حضار، سخني از آن‌ها به ميان نمي آوريم و درفرصتي ديگرتقديم مي‌‌كنيم! فقط براين نكته تأكيد مي ورزيم كه «خودسوزي و خودكشي» مهمترين برآيند افسردگي، و افسردگي، برآيند بن بست زندگي است و فقر، بيكاري، طلاق و خودكشي همه متغيرهاي وابسته به هم اند.

رياست محترم پرافتخار جمهوري اسلامي ايران!
مسئله‌ی امروز لرستان، فقر و اعتیاد و طلاق وخودکشی و … است همه‌ی این ناهنجاری‌ها ریشه در آمار وحشت‌ناک بی‌کاری استان دارد و بی‌کاری با اعتبارات قطره چکانی دولت درست نمی‌شود، انتظارمي رود دولت محترم، نظر به ركورد منفي بيكاري استان، با يك نگاه ويژه دربخش زيرساخت هاي توسعه يعني ايجادشاهراه‌هاي زميني و هوايي به ويژه گسترش پهناي بانداينترنتي و ايجاد شاهراه‌هاي ديجيتالي و فراهم كردن ورودآسان مردم لرستان به دنياي فراصنعتي و بهره برداري ازفرصت‌هاي كسب و كاردنياي فراصنعتي، دين خود را به لرستان ادا نمايدو همچنين دولت درسطحي بالاتر تلاش نمايدتا ظرفيت‌هاي پنهان و ناشناخته‎ي بسيار زياد استان ِسرمايه پذير و امن لرستان، دربخش گردشگري و ايجادصنايع مادر(پالايشگاه و پتروشيمي و صنايع تبديلي بخش كشاورزي) به سرمايه گذاران ملي و فراملي شناسايي شود!
جناب آقاي دكتر روحاني!
امروز ما توسعه‌ي و آباداني خودرا درگروه حضور پرنشاط بخش خصوصي مي بينيم و هیچ راهی نداريم جزاین که به بخش خصوصی تکیه كنيم اما دولت محترم بايد زمینه مناسب اين حضور را فراهم نمايد. امروز، جناب آقاي مهندس بازوند با کوله‌باری از تجربه‌ی‌کار، با چهاردولت گذشته، آمده است! او آمده تا به گفته‌ی خودش دراین استان ماشین توسعه‌ی پایدار را روشن کند و به حرکت درآورد. مردم لرستان نگاه فني و عمراني استاندار را براي توسعه ي استان، يك فرصت تاريخي مي دانندو با عنايت ويژه ي رياست محترم جمهور، اگر وزراي دانشمند دولت محترم، كمك و پشتباني نمايند، بدون شک در آينده اي نه چندان دور كارستاني دراين استان، به پا خواهد شد! در پايان به دونكته بسنده مي كنم!
نكته اول: ضرورت تغییرمدیران ستادی است. ازیاد نبریم که این کار، یک پاسخ سیاسی به تغییر وضعیت سیاسی کشور تلقی خواهد شد! به هرحال دولتی رفته و دولت جدیدی با شعارها و رویه‌ای جدید آمده است، اگر مدیران کل تغییر نکنند، صدای دولت جدید به شهرستان‌ها نخواهد رسید،یعنی از یک سو باعث ناامیدی کنشگران سیاسی می‌شود و از سویی دیگر، مدیریت ادارات خمود وکسل و فشل می‌ماند! تغییر مدیران برای طراوت دستگاه اداری و بالارفتن انگیزه‌ها و رسانا بودن دستگاه اداری، بسیار ضروری،کارآمد و حتا امیدبخش و آرامش دهنده است. از وزراي دولت محترم انتظار مي رود دراين باره استاندار محترم را كمك نمايندو از مسئولين، انتظار داريم به نيروهاي ايثارگر، انقلابي اصيل،رزمندگان ديروز و باورمندان به دولت تدبيرو اميدو عاشقان نظام مقدس جمهوري اسلامي و مقام معظم رهبري، اعتماد كنند و نظام رااز بزرگترين سرمايه هاي انساني خود، محروم نفرمايند، به خاطر شادي روح معماركبير انقلاب و خون شهدا فرصتي فراهم كنيم تا اين خدمت‌گزاران صديق، به نهالي كه كاشته و پرورش داده اند، صادقانه خدمت كنند!
نكته ي دوم: دوستان! هم‌فکران و دل‌سوزان لرستان! سیاست باید درخدمت رفاه اجتماعی مردم باشد دراقلیمی که فقط ازنگاه سیاسی به همه‌ی پدیده‌ها نگریسته می‌شود خیلی راحت، به خاطر منافع سیاسی، بدون در نظرگرفتن منافع اقتصادی و اجتماعی مردم، فرصت‌ها و بزنگاه‌های تاریخی سوخته می‌شود و کنشگران سیاسی به انکارهم برمی‌خیزند و توان‌ها را خنثی می‌کنند! همه‌ی ما، سیاسی‌ترین شهرستان استان و شایدکشورایران را می‌شناسیم. صرف سیاسی بودن خوش‌بختی را به ارمغان نمی‌آورد، با اين كه ما به دنبال توسعه ي همه جانبه و متوازنيم وبدون توسعه ي سياسي ساير ابعاد توسعه،يعني اقتصادي و فرهنگي و تحت الشعاع مسايل حاشيه اي قرار مي گيرد اما صعه ي صدر خود را بالا ببريم كه اگر صبر كنيم به فضل خدا،پيشرفت و آباداني فراهم خواهد شد!
والسلام و عليكم و رحمه الله و بركاته

علي گودرزيان (ع- پايدار)

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حاجی علی شیرواند در گفته :

جناب آقای گودرزیان ،درحضورریاست محترم جمهورجناب آقای دکترروحانی درسالن همایش های جهادسازندگی استان بدرستی وجانانه ازکوهدشت وجوانان بیکارآن دفاع نمودندومشکلات این دیاررادلسوزانه باقلم زیباوبیان شیوایشان به تصویر کشیدند!!! لازم می دانم به عنوان یک شهروندکوهدشتی ازایشان تشکروقدردانی نمایم.خداوندهمواره به وی سلامتی عنایت فرمایند.

[پاسخ]

حسن .ع در گفته :

آقای گودرزیان سپاس ما را پذیرا و در پناه خداوند همیشه پایدار و سر بلند باشید .

[پاسخ]

درود خدا بر چنین مردان شیرپاک خورده و حق شناسی

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ شنبه ۳۱ خرداد , ۱۳۹۳ ۰۱:۵۴:

به عمل کار براید به سخن رانی نیست برادر گرامی شور بختانه هر از چند گاهی شاهد اینچنین سخنرانی ها هستیم بیچاره جوانانی که باید فقط گوش کنند ونظاره گر بالا رفتن سنشان باشند وهدر رفتن عمرشان نیروهای بومی استان به دلیل نا کار آمدی مدیران استانی باید زیر سایه سنگان ودرختان استان بشینند ورفت وآمد نیروهای غیر بومی را در ساخت وساز پروژه های استانی را ببینند مثل نیروگاه سیکل تر کیبی خرم اباد مثل پترو شیمی لرستان ودر آینده ساخت سد معشوره .کارخانه سیمان لرستان دوست گرامی در استخدامی های سراسری یکی از معدود استانهایی که در آن سهمیه بومی لحاظ نمیشود همین استان پر کار مالرستان است ؟به امید عمل مسئولین و سر کار آمدن مسئولین لایق یا علی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

خوشحالم که مشکلاتمان را گفتید،اما خودمانیم دیگر عادت کرده ایم که محروم ودرد مند باشیم واصلن پیشرفت وصنعتی شدن و ورود به دنیای مدرن به ما نیامده است!
اینها را از پاسخهای درست وحسابی دولت تدبیر وامید به خبرنگارهایمان دریافتم.من صمیمانه از پیشنهاد عاقلانه وکارشناسانه ودقیق وعالی رییس جمهور سپاسگذارم!
تحصیل کرده های ما الحق و والانصاف در کارنامه ی علمیشان یک مدرک دوره ای فنی کم دارند!همین نقص پروتده است که باعث می شود کار گیرشان نیاید…باز هم دولت وباز هم خلاقیت!شاید حتی اگر اسم استانمان هم مثلن اصفهان یا شیراز بود خیلی شرایط فرق می کرد!
کم کم دارد امید از دلم رخت بر می بندد وتدبیر تنها کلمه ی قشنگی است برای سخنرانی….
دوستان!ریس جمهور کارهای مهم تری دارند!چرا باید غصه ی خود سوزی و خود کشی وفقر گریبانگیر شهر ما آزارشان بدهد؟اینها مشکلات ما هستند و همانطور که به صورت غیر مستقیم فرمودند کس نخارد پشت ما جز ناخن انگشت ما….
نماینده ی رییس جمهور در کوهدشت فرموده اند که ما مردمی معنوی هستیم اما حواسشان نبود که پیغمبر می فرماید وقتی فقر از یک در وارد شود ایمان از دری دیگر بیرون میرود….
مردمم،همشهریانم این حناها برای من رنگی ندارد و خیلی زود دارم از رایم نا امید میشوم.
امیدوارم شما همچنان امیدوار بمانید چرا که امید چیز خوبی است!!!!

[پاسخ]

ف.آزادبخت در گفته :

آقای گودرزیان از صمیم قلب و از طرف همه مردم کوهدشت متشکریم.

[پاسخ]

مهدی زاده در گفته :

با سلام خدمت دوست و همکار ارجمندم جناب گودرزی

با اینکه حضوراً مستمع سخنان شیوایتان بودم، باز هم در این فضای مجازی لذتی مضاعف دست داد که مپرس…. زنده باشید!

[پاسخ]

بیکار در گفته :

اینم از دولت امید که نامیدمون کرد…کجایی احمدی که یادت به خیر

[پاسخ]

م سوري در گفته :

با تشكر از از دوست ارجمند گودرزي

[پاسخ]

حسین در گفته :

آقای گودرزیان دست مریزاد.حرف دل بود و بر دل نشست .لرستان به شما افتخار میکند

[پاسخ]

احمدي در گفته :

باسلام وادب
دست مريزاد،اميدوارم گوش شنواوچشم بينايي وجود داشته باشد.

[پاسخ]

ارشد حسابداری در گفته :

با تشکر از آقای گودرزی. امیدواریم که فقط در حد شنیدن آقای روحانی نباشد و تلاشی در این زمینه انجام گیرد . . .

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

جناب گودرزیان صمیمانه از شما تشکر میکنم واقعا زبان گویای اکثر مردم بودید

[پاسخ]

احمدی در گفته :

اقای گودرزی دست مریزادسخنانتان زیباورساودلنشین بود حرف دل مردم رازدیدموفق باشید

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

مگر عمل چطور است جناب گودرزی با جسارت وبا شهامت از رای مردم که به تغییر و جا بجایی مدیران رای دادند دفا ع کرده است ما هم سپاس گزاریم .

[پاسخ]

حسین موسوی در گفته :

شجاعت یعنی این .تشکر .شیرین گفتی هرچند به کام بعضی ها تلخ امد

[پاسخ]

گراوند در گفته :

خدا خیرتون بده ممنون از شجاعتت قشنگ و زیبا و رسا مطمئنم رییس جمهور حرفای شما رو یادش نمیره و تا جای ممکن تلاششو می کنه ما باید یک نماینده ی دلسوز به مجلس بفرستیم نماینده ای که خودباوری داشته باشه و بدونه که فقط برای ریاست کمیسیون قضایی مجلس نیومده برای کمک به مردم اومده برای باند بازی نیومده باید بدونه فردای قیامت در برابر همه مردم شهرش مسئوله و باید جواب بده

[پاسخ]

علی گراوند در گفته :

خدا خیرتون بده ممنون از شجاعتت قشنگ و زیبا و رسا مطمئنم رییس جمهور حرفای شما رو یادش نمیره و تا جای ممکن تلاششو می کنه ما باید یک نماینده ی دلسوز به مجلس بفرستیم نماینده ای که خودباوری داشته باشه و بدونه که فقط برای ریاست کمیسیون قضایی مجلس نیومده برای کمک به مردم اومده برای باند بازی نیومده باید بدونه فردای قیامت در برابر همه مردم شهرش مسئوله و باید جواب بده

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :