کد خبر : 52178
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 803 بازدید

آقامحمدی خبر داد: پیگیری حق‎آبه مناطق زاگرس‎نشین/بودجه عمرانی لرستان در سال‎جاری ۱۸۷ میلیارد تومان

  نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای حق‎آبه زاگرس خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، ابراهیم آقامحمدی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‎ای از آب کشور در استان‎های زاگرس‎نشین تولید می‎شود، پیگیر حق‎آبه این استان‎ها هستیم و این مورد را […]

 

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای حق‎آبه زاگرس خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، ابراهیم آقامحمدی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‎ای از آب کشور در استان‎های زاگرس‎نشین تولید می‎شود، پیگیر حق‎آبه این استان‎ها هستیم و این مورد را در مجلس شورای اسلامی مطرح کرده‎ایم.

وی با اشاره به اینکه بودجه در نظر گرفته شده سال‎جاری لرستان ضعیف بود، خاطرنشان کرد: نمایندگان استان به بودجه اعتراض و تهدید به استعفا کردیم و این کار سبب شد دولت، پروژه‌هایی مثل راه‌آهن، بزرگ‌راه، سدها و… که زیر ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند را در ردیف طرح‎های فاینانسی قرار داد و آن را صورت‎جلسه کردیم.

آقامحمدی ادامه داد: همچنین از دو درصد اعتبارات بودجه عمومی دولت به مناطق کمتر توسعه یافته(ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنج ساله توسعه) برای اولین بار در تاریخ لرستان این حق را به‎صورت کامل گرفتیم.

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس تصریح کرد: دولت از این محل ۲۴ میلیارد تومان برای لرستان مثل سایر استان‎ها لحاظ کرده بود که با آن مخالفت کردیم و سهم استان ما به ۱۵۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد در حالی که بودجه عمرانی لرستان در سال‎جاری ۱۸۷ میلیارد تومان است.

وی یادآور شد: ۳۳ میلیارد تومان از این ۱۵۴ میلیارد به حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی اختصاص یافته و با این پول می‎شود کارهای خوبی اجرا کرد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رضا ص در گفته :

زنده باد نماینده زحمت کش و صادق خرم اباد

ارشد حسابداری در گفته :

بدآ به حال لرستان که اندازه یک دانشگاه مثه فردوسی مشهد هم در سال ۹۳ بودجه ندارد. متاسفم

ناشناس در گفته :

با تشکر از زحمات نماینده ارزشمند اقا محمدی عزیز

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :