کد خبر : 52231
تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 256 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خبر داد: رهاسازی زنبور براکون در ۱۱ هزار هکتار از مزارع نخود استان

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از رهاسازی زنبور براکون در ۱۱ هزار هکتار از مزارع نخود استان خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد غضنفری امرایی در جمع خبرنگاران گفت: به منظور کاهش مصرف سموم، تولید محصول سالم و عاری از باقیمانده سموم همچنین ترویج و اشاعه مبارزه بیولوژیکی در مزارع نخود […]

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از رهاسازی زنبور براکون در ۱۱ هزار هکتار از مزارع نخود استان خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد غضنفری امرایی در جمع خبرنگاران گفت: به منظور کاهش مصرف سموم، تولید محصول سالم و عاری از باقیمانده سموم همچنین ترویج و اشاعه مبارزه بیولوژیکی در مزارع نخود استان در شهرستان‎های چگنی تاکنون در سطح ۱۰۰۰ هکتار،  دلفان در دو مرحله در ۶٫۵ هکتار و در سلسله در دو مرحله در سطح ۱۲۶۶ هکتار عملیات رهاسازی زنبور براکون انجام شده است.

وی افزود: در هر هکتار ۱۰۰۰ زنبور و با قیمت هر فروند ۱۱۰ ریال از آزمایشگاه‎های تولید با عوامل بیولوژیک در سطح استان خریداری و رهاسازی می‎شود.

غضنفری امرایی ادامه داد: رهاسازی زنبور توسط سازمان در کشت ذرت در ۱۵۰۰ هکتار، گوجه فرنگی در ۱۰۰۰ هکتار، نخود دیم در ۱۱ هزار هکتار و انار در سطح ۲۰۰ هکتار با ۳۵۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان انجام می‎شود.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :