کد خبر : 52231
تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 261 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خبر داد: رهاسازی زنبور براکون در 11 هزار هکتار از مزارع نخود استان

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از رهاسازی زنبور براکون در 11 هزار هکتار از مزارع نخود استان خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد غضنفری امرایی در جمع خبرنگاران گفت: به منظور کاهش مصرف سموم، تولید محصول سالم و عاری از باقیمانده سموم همچنین ترویج و اشاعه مبارزه بیولوژیکی در مزارع نخود […]

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از رهاسازی زنبور براکون در 11 هزار هکتار از مزارع نخود استان خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد غضنفری امرایی در جمع خبرنگاران گفت: به منظور کاهش مصرف سموم، تولید محصول سالم و عاری از باقیمانده سموم همچنین ترویج و اشاعه مبارزه بیولوژیکی در مزارع نخود استان در شهرستان‎های چگنی تاکنون در سطح 1000 هکتار،  دلفان در دو مرحله در 6.5 هکتار و در سلسله در دو مرحله در سطح 1266 هکتار عملیات رهاسازی زنبور براکون انجام شده است.

وی افزود: در هر هکتار 1000 زنبور و با قیمت هر فروند 110 ریال از آزمایشگاه‎های تولید با عوامل بیولوژیک در سطح استان خریداری و رهاسازی می‎شود.

غضنفری امرایی ادامه داد: رهاسازی زنبور توسط سازمان در کشت ذرت در 1500 هکتار، گوجه فرنگی در 1000 هکتار، نخود دیم در 11 هزار هکتار و انار در سطح 200 هکتار با 355 میلیون و 800 هزار تومان انجام می‎شود.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :