کد خبر : 5225
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 127 بازدید

محمدزاده خبر داد : تدوين آيين‌نامه اجرايي پرداخت وام مسکن به خبرنگاران

به گزارش میرملاس نیوز ؛ معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین آیین نامه اجرایی پرداخت وام مسکن به خبرنگاران خبر داد و گفت: این آیین نامه از سوی بانک مرکزی و وزارت مسکن و شهرسازی تدوین می‌شود.

به گزارش میرملاس نیوز ؛ محمد جعفر محمد زاده در گفتگو با مهر در مورد پرداخت وام به خبرنگاران افزود: به منظور پرداخت وام مسکن ابتدا باید آیین نامه اجرایی آن توسط نهادهای ذیربط تهیه و پس از آن به وزارت ارشاد برای پرداخت ابلاغ شود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه دولت در مورد پرداخت وام مسکن از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است، تاکید کرد: زمان پرداخت وام مسکن به خبرنگاران هنوز مشخص نشده است اما در حال پیگیری این موضوع هستیم.

محمد زاده در مورد سهمیه در نظر گرفته شده برای خبرنگاران نیز گفت: در مرحله اول 5 هزار نفر در نظر گرفته شده است که همین مقدار نیز سهمیه خوبی است و چنانچه سالی 5 هزار وام مسکن به خبرنگاران ارائه شود تمام آنان طی چند سال وام دریافت خواهند کرد.

بر اساس مصوبه دولت، مبلغ این تسهیلات برای ساخت مسکن 450 میلیون ریال و برای خرید مسکن 300 میلیون ریال تعیین شده است و نرخ سود تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی این تسهیلات 12 درصد است که مابه التفاوت آن با نرخهای مصوب بانک مرکزی از محل یارانه سود بانکی در بودجه سالانه تأمین می شود.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

روح اله سوری در گفته :

از ابتدایی انقلاب تا به امروز هیچکس به اندازه آقای دکتر محمدزاده برای خبرنگاران کار نکرده است.خداوند ایشانرا برای اصحاب رسانه نگه دارد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :