کد خبر : 52346
تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 97 بازدید

سپهوند: لرستان به لحاظ بارندگیها در رتبه هشتم کشور قرار دارد

  مدیر کل هواشناسی استان لرستان گفت: این استان به لحاظ بارندگیهای سال زراعی جاری در رتبه هشتم کشور قرار دارد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، نورالدین سپهوند در جلسه ستاد خشکسالی استان اظهار داشت: استان لرستان در سال زراعی جاری به لحاظ وضعیت بارشها در رتبه هشتم کشور قرار گرفته است. […]

 

مدیر کل هواشناسی استان لرستان گفت: این استان به لحاظ بارندگیهای سال زراعی جاری در رتبه هشتم کشور قرار دارد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، نورالدین سپهوند در جلسه ستاد خشکسالی استان اظهار داشت: استان لرستان در سال زراعی جاری به لحاظ وضعیت بارشها در رتبه هشتم کشور قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: بارندگیهای رخ داده در سال زراعی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد پنج درصدی برخوردار بوده است.

مدیر کل هواشناسی استان لرستان ادامه داد: در سال زراعی جاری بیشترین رشد بارندگیها در مقایسه با سال گذشته در شهرستانهای پلدختر و کوهدشت بوده و در نورآباد و الشتر شاهد کمترین رشد بارشها بوده ایم.

سپهوند یادآور شد: متوسط بارندگیها در سال زراعی جاری در استان لرستان تا حدود 420 میلیمتر رسیده است.

مدر کل محیط زیست استان لرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه لرستان 25 درصد تنوع زیستی کشور را در اختیار دارد عنوان کرد: این استان به عنوان بام طبیعت ایران به لحاظ تنوع جانوری و گیاهی حرف اول را در کشور می زند.

مهرداد فتحی با اشاره به تاثیر خشکسالی بر روی محیط زیست استان عنوان کرد: در حال حاضر حیات وحش در مناطق حفاظت شده استان با مشکلات جدی در زمینه تامین آب مواجه هستند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

علی محمد امرایی در گفته :

چه فایده که ما قدر این نعمتهای خدادادی را نمیدانیم ، مسولین محترم میتوانند با کندنِ کانالهای عمیق وطولانی در دامنه کوهها وحریم مراتع ار هدر رفتنِ این روان آبهای ارزشمند جلوگیری کنند .

[پاسخ]

عظیم آزادبخت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۳ تیر , ۱۳۹۳ ۲۳:۱۳:

در دامنه های داوودرشید طرح آبخوانداری در حدود 20 سال پیش اجرا شد ولی به دلیل عدم لایروبی در زمان مناسب متاسفانه کانالها از گل و لای پر شده اند و دیگر توان ذخیره کردن آب ندارند از مسئولین ذیربط خواهشمندیم نسبت به لایروبی آنها اقدام نمایند

[پاسخ]

دارابی در گفته :

اجرای عملیات آبخیزداری جهت تغذیه سفره زیر زمینی از مهمترین کارهای کنترل و استفاده صحیح از باران می باشد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :