کد خبر : 5257
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 217 بازدید

کمیسیون های نان و آب دار !

          مهدی دوست محمدی : کمیسیون های نان و آب دار!امروزه تقریبا برای همه مسجل شده است که کمیسیون های امنیت ملی و سیاسیت خارجی ، برنامه و بودجه ، انرژی و صنایع مجلس شورای اسلامی پرطرفدارترین کمیسیون ها در بین نمایندگان مجلس بوده و همه ی نمایندگان تلاش و تقلایشان […]

 

 

 

 

 

مهدی دوست محمدی :

کمیسیون های نان و آب دار!
امروزه تقریبا برای همه مسجل شده است که کمیسیون های امنیت ملی و سیاسیت خارجی ، برنامه و بودجه ، انرژی و صنایع مجلس شورای اسلامی پرطرفدارترین کمیسیون ها در بین نمایندگان مجلس بوده و همه ی نمایندگان تلاش و تقلایشان برای عضویت در این کمیسیون هاست.کمیسیون امنیت ملی به خاطر سفرهای خارجی و معروف شدن نمایندگان عضو! و کمیسیون های برنامه و بودجه ، انرژی و صنایع به خاطر تاثیرگذاری در بودجه های دولتی و احتمالا جذب آنها برای حوزه های انتخابیه.
اما به نظر نگارنده اکنون که نمایندگان مجلس نهم در پی ریاست یا عضویت در کمیسیون های مختلف مجلس هستند ، نمایندگان استان لرستان که از نقطه نظر صنایع واقتصاد اظهر من الشمس و قطعی است که جزو محرومترین استان ها و شهرستان های کشور هستند باید در پی عضویت در کمیسیون های برنامه و بودجه ، صنایع و انرژی مجلس باشند. اگرچه نقش سایر کمیسیون ها نیز در پیش برد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران پررنگ و با اهمیت است اما حال و روز لرستان عضویت نمایندگانش در کمیسیون های با ماهیت اقتصادی را می طلبد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خسروي در گفته :

آقاي دوست محمدي خيرات كه نيست هر نماينده اي دوست داشت در هر كميسيوني عضو بشه معيارهاي همچون سابقه حضور در آن كميسيون – تخصص و يا داشتن سابقه اجرايي در پستهايي كه مربوط به آن كميسيون و رشته است ملاك است . نمايندگان مجلس نهم لرستان بدليل نداشن تخصص در كميسيونهاي برنامه و بودجه و انرژي بايد به دنبال عضو شدن در كميسيونهاي فرهنگي و اجتماعي باشند و آنها را در هيچ كميسيون تخصصي راه نخواهند داد . موقعي كه نمايندگان مجلس هشتم كه رياست كميسيونهاي قضايي ، اجتماعي و عمران را عهده دار بودند كساني مانع از راهيابي آنان به مجلس شدند حالا بايد جوابگو باشند

[پاسخ]

مهدی دوست محمدی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۱ خرداد , ۱۳۹۱ ۰۸:۱۳:

سلام دوست عزیز
ما نیز به تاثیر تخصص در عضویت کمیسیون ها واقفیم اما تخصص تنها ملاک نیست.اگر شما به آمار درخواست نمایندگان مجلس نهم برای عضویت در کمیسیون های موضوع بحث ما مراجعه کنید می بینید بیشترین درخواست برای عضویت در این کمیسیون هاست!

[پاسخ]

خرم آبادی در گفته :

البته حضور یک فرهنگی در کمیسیون عمرانی دیدیم که نه تنها به نفع ما نبود بلکه چون غیر تخصصی بود به ضرر ما هم تمام شد حاصلش ایجاد یک پل بی قواره و 3 زیر گذز کاملا غیر استاندارد در مرکز استان شد!!!

[پاسخ]

خسروي در گفته :

حضور ملكشاهي راد به عنوان نايب رئيس باعث جذب اعتبارات ملي براي احداث راه آهن – آزادراه خرم آباد به اراك – احداث چهارخطه ها – و با بازديد كميسيون عمران از خرم آباد شاهد عمران شهري خرم آباد با احداث زيرگذرها و روگذرها بوديم . ولي بايد به اطلاع برسانم كه آقاي ملكشاهي راد نماينده مجلس بوده و كارش جذب اعتبارات براي استان بوده كه به خوبي از عهدش درآمد و ايشان پيمانكار و ناظر پروژه ها نبوده ؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :