کد خبر : 52601
تاریخ انتشار : ۹ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 288 بازدید

برگزاری جشنواره اسب اصیل ایرانی با شعار “لرستان اولین مکان رام کردن اسب جهان”

  مشاور مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از برگزاری جشنواره اسب اصیل ایرانی در استان خبر داد.  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، عزیزی در کارگروه گردشگری استان، اظهار کرد: مستندات باستان شناسی در دیواره غارهای شهرستان کوهدشت، انجام کاوش‎هایی در محوطه تاریخی سنگ‎تراشان و بر اساس مفرغ‎های استان که مربوط به هزاره اول […]

 

مشاور مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از برگزاری جشنواره اسب اصیل ایرانی در استان خبر داد.

 به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، عزیزی در کارگروه گردشگری استان، اظهار کرد: مستندات باستان شناسی در دیواره غارهای شهرستان کوهدشت، انجام کاوش‎هایی در محوطه تاریخی سنگ‎تراشان و بر اساس مفرغ‎های استان که مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است به این نتیجه رسیدیم که استان اولین مکان رام کردن اسب در جهان بوده است، به همین منظور جشنواره اسب اصیل ایرانی با شعار “لرستان اولین مکان رام کردن اسب جهان” در استان برگزار می‎شود.

 وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره توسط بنیاد اسب مهرگان مطرح و مصوبه آن توسط فدراسیون اسب‎سواری اخذ شده است، اظهار کرد: همچنین در کنار این جشنواره نمایشگاه سوغات، صنایع دستی و موسیقی محلی حوزه زاگرس با توجه به اشتراکات قومی، مذهبی و زبانی با حضور 31 استان کشور نیز در لرستان برگزار می‎شود.

 عزیزی تصریح کرد: به منظور جذب گردشگران و ماندگاری و اقامت آنها برگزاری چنین جشنواره‎ و نمایشگاه‎هایی می‎تواند مؤثر باشد.

 مشاور مدیرکل میراث فرهنگی لرستان ادامه داد: سعی داریم این جشنواره را در سه بخش جشنواره و نمایشگاه در استان برگزار کنیم که برای برگزاری این مهم به 3 میلیارد ریال نیاز داریم.

 وی گفت: این جشنواره نیمه اول شهریور ماه سال جاری به صورت یک هفته در دامنه قلعه فلک‎الافلاک برگزار می‎شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمود مهکی در گفته :

داشتم داشتم قبول نیست
دارم دارم قبول است
این تلاشهای مذبوحانه نمیتواند جای این همه عقب ماندن ها را پرکند،عدالت حکم میکند چندسال بودجه ها فقط به استانهای کمتربهره مند اختتصاص یابد ولاغیر

[پاسخ]

ریرا در گفته :

با آقای مهکی موافقم ما عادت کردیم که از داشته های دیروز بگیمو از نداشته های امروز قبطه بخوریم و این روش هیچ دردیو دعوا نمیکنه…

[پاسخ]

کسی که پیشینه خود را نشناسد حال و آینده مبهمی دارد.
لرستان سرزمین باستانی مردمانی بوده است که نه تنها اولین رام کنندگان اسب در خدمت انسان بوده اند بلکه عصر آهن نیز که یکی از نقاط عطف پیشنه بشر است را نیز ایلامیان باستان نباکان قوم لر ایجاد نمودند.
ایلامیان با ترکیب فلز مس و آهن یک فلز سخت تر بنام برنز ایجاد کردند که در ساخت صنایع فلزی آنروزگار یکی از بزرگترین اکتشافات بشری بوده است.
نشناختن پیشنه تاریخی مردم لر موجب عدم خودباوری ما شده است و لذا اقدامی در جهت بهبود زندگی بر نمی داریم.

— ضمن سلام به جناب محمود مهکی بایستی گفت هم داشتم داشتم هم و دارم دارم با هم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :