کد خبر : 52612
تاریخ انتشار : ۹ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 139 بازدید

استاندار لرستان: توجه به پل‌های تاریخی در بحث گردشگری لرستان ضروری است

  استاندار لرستان گفت: توجه به پل‌های تاریخی در بحث گردشگری لرستان مهم و ضروری است. هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه گردشگری استان لرستان گفت: استان لرستان در زمینه‌های مختلف به ویژه بحث گردشگری دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی است. این مسئول تصریح کرد: انتظار ما این است که در زمینه گردشگری کارهایی صورت گیرد، […]

 

استاندار لرستان گفت: توجه به پل‌های تاریخی در بحث گردشگری لرستان مهم و ضروری است.

هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه گردشگری استان لرستان گفت: استان لرستان در زمینه‌های مختلف به ویژه بحث گردشگری دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی است.

این مسئول تصریح کرد: انتظار ما این است که در زمینه گردشگری کارهایی صورت گیرد، تا بتوانیم در این بخش شاهد اشتغال جوانان و پویا کردن اقتصاد استان لرستان باشیم.

بازوند با اشاره به اینکه باید در زمینه گردشگری در لرستان برنامه‌ریزی منظمی صورت گیرد، عنوان کرد: امروز استان لرستان در زمینه پل‌های تاریخی رتبه نخست کشور را دارد که در این زمینه باید توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

استاندار لرستان گفت: استان لرستان باید در زمینه پویا کردن بحث گردشگری با کمک مدیران این امر محقق شود، تا بتوانیم شاهد رونق اقتصادی در این استان باشیم.

بازوند افزود: مردم این استان از ما می‌خواهند که در جهت اقتصاد تلاش کنیم، تا مشکلات این استان در زمینه‌های مختلف از جمله بیکاری رفع شود.

وی تصریح کرد: باید در زمینه بحث گردشگری امکاناتی برای گردشگران در زمینه‌های مختلف ایجاد شود، تا شاهد افزایش گردشگران در این استان باشیم.

استاندار لرستان گفت: در سال جاری در زمینه گردشگری هر شهرستان باید برنامه‌های خود را ظرف سه ماه آینده در زمینه گردشگری ارائه دهند، تا بتوانیم مشکلات آنها را توسط کارشناسان رفع کنیم.

بازوند عنوان داشت: در شهرستان‌ها اماکن گردشگری و تاریخی سرویس‌های بهداشتی آنها به شهرداری‌ها واگذار شده، اما در خارج از شهرستان‌ها ساماندهی سرویس‌های بهداشتی به عهده سایر دستگاه‌ها به ویژه میراث فرهنگی است که باید نظارت جدی داشته باشد.

وی از مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری لرستان خواست در خصوص واگذاری صنعت گردشگری و گزارشی از روند سد سیمره و آثار تاریخی آن و یک برنامه برای آب گرم نورآباد در نظر داشته باشد.

لازم به ذکر است، در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی نقطه نظرات خود را بیان کردند.

 
 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سجاد سوري ل در گفته :

با سلام و احترام خدمت استاندار محترم: استان لرستان استاني تاريخي و داراي آثار تاريخي فراواني مي باشد كه در صورتي كه به نحو صحيحي مديريت شوند باعث جذب گردشگران داخلي و خارجي و ايجاد اشتغال براي جوانان بيكار اين استان مي شود علي الخصوص اينكه اين آثار باستاني در كنار طبيعت زيباو بي بديل اين استان قرار گرفته است. ولي متاسفانه شاهد هستيم كه به اين آثار باستاني به چشم خرابه‌اي بيش توجه نميشه

[پاسخ]

ع م امرایی در گفته :

حدود بیست سالِ پیش به یکی از نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دادم با ایجاد فضای تفریحی و احداث هتل و پارک و فضای سبز در کنار پل کشکان میتوانید انرا به یک منطقه تفریحی توریستی تبدیل وضمن معرفی این اثرِ تاریخی ارزشمند توجه ایران گردان را به این اثر ارزشمند تاریخی جلب و در آمدش را نیزصرف حفظ و نگهداری آن نمایند که متاسفانه مورد اقبال واقع نشد و با بی توجهی در کنار آن گذشتند

[پاسخ]

علی مجمد امرایی پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۱ تیر , ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸:

ع م امرایی = علی محمد امرایی

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

سلحشور بودیم سی سال
رنجیدیم وگفتیم نگویید
گفتند سرزمین مفرغید
آلیاژ خوب میساختید
گفتیم اکنون هم بگذارید بسازیم
گفتند غار دارید تور میفرستیم بیاید
ماندیم وتوریست هم ندیدیم
گفتند پایتخت ژئو توریسم است لرستان
بالاتر از شلحشور!چه می خواهید از جان مسئولین؟
پل دارید پلهای ساسانی !
باتفنگهاتان دهید نگهبانی!!!
از این راه برسید به شادمانی!
بروی هم بکشید به گاه بی نانی!!!
این رانمی خواهید !بلوط!!!
از آن دهید نگهبانی !سزاست در این ره
شوید قربانی!!!
نان ومفرغ وغار وپل وبلوط بود توسعه لرستانی!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :