کد خبر : 52842
تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 662 بازدید

علی! هرچه قدر می‎گیری، نوش جانت

  مهران مریدی / میرملاس نیوز :  در برنامه دو روز پیش ماه عسل سه فوتبالیست از نسل‎های مختلف، مهمان احسان علیخانی بودند و روبروی دوربین‎ این برنامه به زندگی‎ قبل از فوتبالیست شدنشان اشاراتی داشتند.  در این برنامه رضا عنایتی، سیدمهدی رحمتی و علی‎رضا بیرانوند حضور داشتند و از سختی‎هایی که در راه رسیدن […]

dbb0a43e-6d19-4b93-b571-ab514b4d9275-cb

 

مهران مریدی / میرملاس نیوز :  در برنامه دو روز پیش ماه عسل سه فوتبالیست از نسل‎های مختلف، مهمان احسان علیخانی بودند و روبروی دوربین‎ این برنامه به زندگی‎ قبل از فوتبالیست شدنشان اشاراتی داشتند.

 در این برنامه رضا عنایتی، سیدمهدی رحمتی و علی‎رضا بیرانوند حضور داشتند و از سختی‎هایی که در راه رسیدن به سطح اول فوتبال کشور داشتند، سخن گفتند که بعضی از این سخن‎ها دردناک بود. آنان هر سه درد چشیده و کشیده بودند و دوران کودکی و نوجوانی سختی را پشت سر گذاشته و به جایگاه کنونی رسیده بودند، جایگاهی که بدون شک برازنده آنهاست.

 ابتدا رضا عنایتی از دوران سخت کودکی‎اش سخن گفت و بعد نوبت به سید استقلالی‎ها رسید. این بازیکن‎ها بدون هیچ ملاحظه‎ای از دستفروشی، فروختن نارنجک و ترقه تا رانندگی و شرایط بد زندگی سخن گفتند و اینکه با توجه به شرایط آن روزهایشان، پدر رضا و مادر مهدی دوست نداشته‎اند این دو فوتبال را دنبال کنند.

 ‌نوبت به بیرانوند رسید. او که مشخص بود استرس دارد، ابتدا از محل تولدش و اینکه آن زمان عشایر بوده‎اند، سخن گفت و بعد به روستای سراب‎یاس که هم اکنون خانواده‎اش آنجا زندگی می‎کنند، اشاره کرد، خانه‎ای که زمین آن با اولین پول قرارداد او خریداری و مأوایی برای خانواده‎اش شده است.

 علی‎رضا از ریاضت‎هایش گفت که کمتر کسی می‎تواند در برابر آنها دوام بیاورد. او گفت: «پدرم با فوتبال مشکل داشت و مخالف بود که به فوتبال بروم. لباس‎های ورزشی‎ام را پاره می‎کرد و می‎گفت برو کارگری و پول دربیاور. بعد از آن روزها به تهران آمدم در حالی که پول، کار و جایی برای خواب نداشتم اما عشق به فوتبال همه وجودم را گرفته بود.»

 کارگری، خوابیدن در پارک، رفتگری، کار در رستوران و ماشین‎شویی از جمله سختی‎های بیرانوند در تهران بوده که بعد از فعالیت روزانه به تمرین نیز می‎رفته است. او می‎گوید: «ابتدا در پارک دور میدان آزادی می‎خوابیدم و بعد در جاهایی کار می‎کردم که شب‎ها جایی برای خواب داشته باشم و بعد از اینکه با تیم نفت قرارداد بستم، شب‎ها در نمازخانه باشگاه می‎خوابیدم و صبح زود تا قبل از اینکه کارمندان باشگاه بیایند بیدارم می‎کردند و می‎رفتم و در زمین چمن می‎خوابیدم.»

 وی که در بین صحبت‎هایش با سوالی علیخانی مبنی بر رفتگری‎اش مواجه شد با خونسردی گفت: «به آنجا هم می‎رسیم.» عنایتی و رحمتی محو صحبت‎های بیرانوند شده بودند که مجری برنامه به آنان گفت: «واقعاً سختی‎های علی از شما بیشتر بوده» و بازیکن‎های سابق استقلال تصدیق کردند.

 وقت برنامه ماه عسل برای صحبت‎های دروازه‎بان لرستانی کم بود، اما سرنوشت و سختی‎های که کشیده، بی‎شک در مقابل دستمزدی که می‎گیرد، خیلی کم است. طبق اعلام رسمی باشگاه نفت تهران، قرارداد بیرانوند در فصل گذشته 290 میلیون تومان بوده، او هنوز قرارداد میلیاردی هم نداشته، اما اگر هم پول میلیاردی بگیرد، حقش است و حاصل زحماتش را می‎گیرد.

 نام بیرانوند در لیستی که کی‎روش به فیفا برای جام جهانی ارسال کرده بود، وجود داشت اما خط خورد. او همچنین از استقلال تهران پیشنهاد داشت که برای چهاردهمین دوره لیگ برتر به این تیم بیاید، اما چون یک فصل دیگر با نفت قرارداد دارد، مدیران این تیم مخالفت کردند. به هر حال بیرانوند به جایی رسیده که برازنده‎اش است و این پشتکار ستودنی و قابل تقدیر است.

 شاید صحبت‎های این فوتبالیست‎ها فقط در برنامه ماه عسل شنیده شود و این از خصوصیات برنامه‎ای است که اصل آن با صداقت پی‎ریزی شده است. ماهتون عسل.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کامران رحیمی مقدم در گفته :

علی نماد واقعی و سختکوش جوان لرستانی است
امیدوارم روزی فرا رسد که همه جوانان غیرتمند لرستانی به قله های سعادت و افتخار دست یابند ، جوانان لرستان در هر مجموعه کاری ، ورزشی و … برون استانی کاری سخت برای اثبات خود دارند چرا که در بدو ورود متأسفانه علیرغم تمدن و فرهنگ غنی لرستانی، بی مهری هایی به لر زبان ها روا می دارند .

[پاسخ]

سالارنصیری قرعلیوند در گفته :

ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای این هم استانی فداکار خداوند لقمه حلال نصیب همه فرزندان ما نماید.

[پاسخ]

حجت عباسي در گفته :

برنامه رو ديدم خيلي متاثر شدم ولي قصه ي آموزنده اي بود

[پاسخ]

مهدی در گفته :

واقعا درودبرشرفت شیرپسر لر ولرستان
واقعا مامردم لرستان به علیرضای عزیز افتخار میکنیم ومایه سربلندی مالرستانی ها هستی

[پاسخ]

گراوند در گفته :

مصاحبه علی بیرانوند را دیدم وبایستی مسئولین این استان از این مصاحبه عبرت بگیرند

[پاسخ]

بیرانوند در گفته :

علیرضا جان ما بشما افتخار میکنیم .خدا پشت وپناهت.خدا را فراموش نکن

[پاسخ]

نادر ...علی نژادیان در گفته :

این در ذات هر لر بچه ایست که انقدر پشتکار و جسارت دارد که به حقش برسد بدون شک کم هستند کسانی که بتوانند با این شرایت دوام بیاورن .افرین بر بیرانوند که کار را عار ندانسته و وبا لیاقت خودش به این جا رسیده همه لرستانیها به وجود علی رضا افتخار می کنیم

[پاسخ]

مهران مریدی در گفته :

با سلام. البته بیرانوند قبلاً این صحبت‎ها را به ما گفته بود که اونا رو رسانه ای کردیم و خودش هم تأکید داشت از گفتن اونا ابایی ندارد و حقیقتو میگه

[پاسخ]

عدالت در گفته :

درود بر شرافت و مردانگیت . چنین است رسم سرای درشت گهی پشت به زین و گهی زین به پشت. فقط تلاش تلاش تلاش

[پاسخ]

هرمز گراوند در گفته :

بعضی ها خیلی زود خودشو نو گم میکنن و کسی مثل علی اقا تازه خودشو پیدا کرده پای تلویزیون میخکوب شده بودم و از صحبتهای بی ریا و ساده اش لذت بردم . دست مریزاد

[پاسخ]

گراوند در گفته :

موهبت الهی در چهره سنگربان لر موج میزد .که در اوج. دوران زحماتش را با افتخار بیان میکرد.نه مانند دیگر لرها که حتی خود را خوزستانی می نامند.فقط در وجود ذات بزرگ این اتفاق می افتد.

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

خدایاشکرت یکی ازما فقرا به نوایی رسید.اللهم اغن کل فقیر آمین

[پاسخ]

شریفه محمدیان در گفته :

سلام منم مثل بقیه برنامه ماه عسل رو دیدم آفرین به پشتکارت آقای بیرانوند.امیدوارم همه جوونا از زندگی علی بیرانوندها درس بگیرن

[پاسخ]

امان خسروی در گفته :

درود خدا بر عزم راسخ و روح سترگ مردان بزرگی همچون علی عزیز که شجاعانه رنجهایش را در جلوی چشمان خود و دیدگان ملت به تماشا نشست

[پاسخ]

رضوان در گفته :

هرچی میگیری نووووووووووووش جوووووووووووونت

[پاسخ]

ع.احمد.زال پور در گفته :

با خدا باش،خدا با توست . . .
درود بر پسر لک و لرستانی با غیرت
در پناه خدا همیشه ماندگار باشی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

كاش مسئولين استان قدري به خود بيايند تا زمينه پيشرفت ساير كساني كه سراسر وجودشان استعداد است فراهم كنند

[پاسخ]

سامان در گفته :

درود بر آقای بیراوند
قطعا هرکس برای علاقه و هدفش در زندگی بجنگد پیروز حقیقی زندگی خویش است.

[پاسخ]

حسن در گفته :

با سلام. آفرین بر پسر لک! خدا نگهدارت بیرانوند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :