کد خبر : 52881
تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 79 بازدید

مهاجری نژاد مطرح کرد: 108 فرصت شغلی در حوزه میراث فرهنگی لرستان ایجاد شد

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از ایجاد 108 فرصت شغلی در این حوزه خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، عبدالرضا مهاجری نژاد  در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان اظهار داشت: طی سه ماهه امسال 108 فرصت شغلی در حوزه میراث فرهنگی استان لرستان ایجاد […]

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از ایجاد 108 فرصت شغلی در این حوزه خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، عبدالرضا مهاجری نژاد  در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان اظهار داشت: طی سه ماهه امسال 108 فرصت شغلی در حوزه میراث فرهنگی استان لرستان ایجاد شده است.
 
وی با اشاره به اینکه تعهد ما در این مدت زمان و همچنین در قالب اجرای سند توسعه اشتغال 101 فرصت شغلی بوده است عنوان کرد: این در حالیست که با اقدامات صورت گرفته ما بیش از تعهدات خود در این زمینه یعنی 108 فرصت شغلی را ایجاد کرده ایم و این افراد به صورت مستقیم وارد بازار کار شده اند.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان داشت: این تعداد فرصت شغلی با احداث هتلها، مجتمع های پذیرایی، سفره خانه های سنتی و … در استان ایجاد شده است.
 
مهاجری نژاد با بیان اینکه برای احداث هتل امیر کبیر در استان چهار میلیارد تومان اعتبار صرف شده است گفت: با احداث این هتل 23 فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
 
وی همچنین به احداث سه مجتمع پذیرایی در استان اشاره و تصریح کرد: با بهره برداری از این سه مجتمع نیز 35 فرصت شغلی در لرستان ایجاد شده است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اعتبار هزینه شده برای اجرای این سه مجتمع را 28.5 میلیارد تومان عنوان کرد.
 
مهاجری نژاد همچنین با اشاره به احداث یک سفره خانه سنتی در استان ادامه داد: برای احداث این سفره خانه سه میلیارد تومان اعتبار صرف شده که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال 10 نفر در استان فراهم شده است.
 
وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 40 نفر در بخش مشاغل خانگی و صنایع دستی گلیم، جاجیم و قلم زنی یادآور شد: همچنین در زمینه ایجاد مشاغل خانگی و صنایع دستی نیز یک میلیارد و 600 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.
 
 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کمیر در گفته :

با سلام
قابل توجه مدیریت محترم سازمان میراث فرهنگی لرستان
لطفا سری به تالارهای عروسی کوهدشت بزنید واقعاً افتضاحه –
بسیاری از این مکانها کاربری دامپروری و یا گاوداری بوده است که تقریبا با همان شکل شمایل تبدیل به تالار شده اند
متاسفانه وضعیت سرویس دهی و غذا خوری بسیار مبتدی و عهد قجری است .هنوز از دوری های سه نفره به مردم غذا می دهند که امکان شیوع انواع بیماری ها هست.
چندین بار به میراث فرهنگی پیام داده شده که مسئولین این سازمان می فرمایند امور این تالارها به سازمان میراث فرهنگی ارتباط ندارد.
سوال اینجاست که این مکانها از کجا مجوز فعالیت می گیرند و آیا هیچ نهاد و سازمانی نیست که مسئولیت سازمان دهی این مراکز را عهده دار باشد.

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

تاببینیم این فرصتهای شغلی عادلانه تقسیم شده است یانه؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :