کد خبر : 52966
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 531 بازدید

مشعل های شهرستان رومشکان برای همیشه خاموش شد

    انصاری مسئول دکل حفاری 74 فتح  در گفت و گو با خبرنگار میرملاس  به بیان هدف و ماموریت دکل حفاری در منطقه شهرستان رومشکان پرداختند .  انصاری هدف از قرار گرفتن دکل حفاری شرکت ملی نفت ایران رادر منطقه مهار نشت گاز و خاموش کردن آتش حاصل از خروج گاز در منطقه دانست. […]

04381802180349962350

 

  انصاری مسئول دکل حفاری 74 فتح  در گفت و گو با خبرنگار میرملاس  به بیان هدف و ماموریت دکل حفاری در منطقه شهرستان رومشکان پرداختند .

 انصاری هدف از قرار گرفتن دکل حفاری شرکت ملی نفت ایران رادر منطقه مهار نشت گاز و خاموش کردن آتش حاصل از خروج گاز در منطقه دانست. آقای انصاری در ادامه افزود که سال 89 یک شرکت چینی جهت پیدا کردن ذخایر نفتی در دشت رومشکان اقدام به حفاری کرده بود و در این حفاری ها، گاز از لایه های چاه حفاری شده به سطح زمین نشت کرد و در کوههای رومشکان باعث ایجاد آتش سوزی شد. شرکت چینی در ابتدا ادعا کرد که این نشت گاز و آتش سوزی حاصل از آن بعد از مدتی خاموش می شود و در ادامه تلاشها سیمان ریزی  نیز کردند اما موفق نشدند

 ایشان افزود: به خاطر محیط زیست و عواقب ناشی از نشت گاز و جلوگیری از آتش سوزی مزارع و جنگلها دکل 74 فتح شرکت ملی حفاری تحت نظارت مدیریت اکتشاف ( نه ادامه حفاری ) و با هدف خاموش کردن و مهار نشت گاز، به این منطقه فرستاده  شد. اطلاعات زمین شناختی، مخزن، و لایه های زمین شناسی بدست آمده بود و نیازی به حفاری های جدید نبود.

وی در مورد نحوه انجام پروه گفت که پروژه خاموش کردن مشعل های رومشکان 4 ماه وطی هشت مرحله سیمان ریزی انجام گرفته است و حتی در یک مرحله نیاز شد که چاه عمیق تر شود و حفاری جدید صورت گیرد و به این صورت در هر مرحله سیمان کاری مقداری از حجم آتش کمتر شد و در نهایت مشعل های فروزان رومشکان برای همیشه خاموش شد.

 از آقای انصاری خواستیم در مورد نوع نفت و میزان ذخایر نفت منطقه رومشکان اطلاعاتی به ما بدهد که ایشان گفتند که در این مورد نمی تواند اطلاعات بدهد و و این اطلاعات مربوط به شرکت ناظر می شود.

تهیه خبر : عارف رومیانی / خبرنگار میرملاس در رومشکان

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

علی امرایی در گفته :

‏‎ ‎با تشکر از آقای رومیانی.هر چند که خبرتان کامل و جامع نبود

[پاسخ]

علي رومياني از تهران در گفته :

آقاي رومياني ضمن تبريك؛ براي شما آرزوي موفقيت دارم، اميدوارم مسايل و مشكلات شهرستان رومشگان را به گوش مسولان برسانيد.
منتظر خبرهاي شما هستيم. 

[پاسخ]

علی رومیانی در گفته :

با تشکر از شما آقای رومیانی برای شما آرزوی موفقیت میکم امیدوارم در این را که قدم گذاشتی موفق باشی منتظر خبر های داغ شما از شهرستان رومشگان هستم.

[پاسخ]

علی سبزی در گفته :

جناب آقای رومیانی
در دنیای کنونی با وجود تکنولوژی های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات و منابع ، كسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان در مورد وضعیت سیاسى، اجتماعى ، امنیتى و ……. جامعه و انتشار آنها بسیار هزینه بر، دشوار و در عین حال بسیار ضرورى و حیاتى است.
بنابراین اینجانب،انتصاب شایسته شما بعنوان خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری میرملاس در شهرستان رومشکان تبریک گفته و برای شما ومجاهدان بي ادعاي اين عرصه، آرزوی سرافرازی و تداوم فعالیت و توفیق دارم .

[پاسخ]

عارف رومیانی در گفته :

مرسی علی جان شما لطف دارین سایت میرملاس و بنده هدف مان ارتقا و توسعه منطقه است و هر آنچه در توانمان باشد در این جهت انجام می دهیم چون لیاقتش را داریم و در آینده نزدیک به این هدف خواهیم رسید.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :