کد خبر : 53437
تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 789 بازدید

کوهدشت و آسیب ها

  محمدصادق محمدزاده / میرملاس نیوز :  انسانها همواره و در تمامي قرون از دردها و آسيب هاي اجتماعي رنج برده اند و هزينه هاي زيادي را جهت يافتن ريشه و علل پديده اي با نام آسيب اجتماعي متحمل شده تا بتوانند راهها و شيوه هاي مقابله با اين معضل را در پيش گيرند .آسيب […]

20130718180826326

 

محمدصادق محمدزاده / میرملاس نیوز : 

انسانها همواره و در تمامي قرون از دردها و آسيب هاي اجتماعي رنج برده اند و هزينه هاي زيادي را جهت يافتن ريشه و علل پديده اي با نام آسيب اجتماعي متحمل شده تا بتوانند راهها و شيوه هاي مقابله با اين معضل را در پيش گيرند .
آسيب هاي اجتماعي كه در كشور، استان و نهايتاً شهرما مشاهده مي شوند را مي توان پديده هايي نسبي، متنوع و متغيير دانست كه پرخاشگري، جنايت، قانون گريزي، خيانت، خود كشي، اعتياد، قاچاق مواد مخدر، طلاق، فرار از منزل، كودكان كار، بيكاري، بي سوادي و… را مي توان از اين قبيل بحساب آورد .در واقع مي توان گفت انحراف از ارزشها و ناديده گرفتن بايد ها و نبايد هاست كه از عوامل اصلي بروز كج رفتاري هاي اجتماعي بحساب مي آيند و به مرور زمان به آسيبهاي اجتماعي تبديل مي گردند .
هركدام از جوامع بر حسب موقعيت جغرافيايي، سياسي و از همه مهمتر فرهنگي خود به نوعي با اين معضل در ارتباط دوسويه هستند بطوري كه هم مي توانند در كاهش اين معضل نقش داشته باشند و هم مي توانند از آن تاثير بپذيرند، اما در اين ميان پر واضح است كه تمام جوامع از راههاي مختلف سعي در كاهش اثرات منفي آن بر جامعه دارند و در جهت رشد و ارتقاء در تلاش هستند .
پس مي توان گفت پديده هاي منفي از قبيل موارد فوق در تمام جوامع وجود دارد اما تفاوت چشم گير و قابل اتكاء جامعه ما را نسبت به ساير جواع مي توان داشتن پشتوانه اي محكم مانند دين مبين اسلام دانست كه با دستورات تماماً كاربردي و انسان ساز آن مي شود از وقوع و شيوع معضلات اينچنيني جلوگيري بعمل آورد يا نرخ آنرا تا حد قابل توجهي كاهش داد .
حال سوال اينجاست كه با قرار گرفتن در فضايي غبار آلود و آكنده از آسيبهاي ذكر شده و سست شدن پايه هاي اعتقادي در نسل جوان در شهري مثل كوهدشت كه رفته رفته تزلزل خانواده ها را نيز در پي خواهد داشت چگونه مي توان آينده بهتري را براي نسل بعد رقم زد و چشم اندازي روشن را ترسيم كنيم؟ چگونه مي توانيم مسير رشد و توسعه را براي آيندگان هموار كنيم ؟ چگونه مي توان بستر مناسبي براي رشد تفكر سالم و رفتار درست را مهيا نمود؟ و بالاخره اينكه بايد چه كنيم تا بعد از اين از خطرات احتمالي در اين مقوله مصون باشيم ؟
بطور قطع ميتوان حفظ هويت جوانان را از طريق كنترل و نظارت بموقع و كارشناسي شده، ايجاد بستر مناسب براي آموزش و پرورش،جلوگيري از نفوذ فرهنگ بيگانه،جلوگيري از سرايت رفتار غلط به آنها و نظارت بر گروه هم سالان را بعنوان عميق ترين و ريشه اي ترين مسائله براي رويارويي با خطرات احتمالي بعدي موثر و مفيد دانست كه همين امر را مي شود با برنامه ريزي مناسب و مدون و تعامل صاحبان امر در هر استان، شهرستان يا شهر بصورت همزمان و هماهنگ انجام داد، تا با كمترين هزينه بتوان براي پيشبرد اهداف والاتري گام برداشت و به چشم اندازهاي تعيين شده رسيد، زيرا در صورت عدم كنترل بموقع رفتارها يا عدم آگاهي بخشي به جوانان بايد چندين برابر هزينه ها را صرف برخوردهاي قهري، مراقبت، نگهداري، تنبيه و درمانهاي بعدي كنيم كه از جمله اين هزينه ها مي توان هزينه ساخت زندان، هزينه خريد دارو هاي ترك اعتياد، هزينه ساخت كمپ ترك اعتياد و … را بعنوان نمونه مثال زد .
((بطور مثال يكي از ساده ترين مسائلي كه مي شود آنرا در سالهاي اخير براي شهري مثل كوهدشت عنوان كرد در ايام سوگواري سرور و سالار شهدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) است كه در دو روز تاسوعا و عاشوراي حسيني با حضور عزاداران در سطح خيابانها به اوج خود مي رسد و هرساله با شكوه خاصي برگزار ميگردد. متاسفانه چند سال است كه شاهد برخي رفتار خارج از شان، منزلت و كرامت تعداد انگشت شماري از جوانانمان در سطح خيابانها هستيم كه خواسته يا ناخواسته به اصطلاح جوگير شده و براي جلب توجه نوشته هايي مضحك را به مناسبت اين ايام روي خودرو يا حتي پشت لباسهاي مشكي خود مي نويسند و نفس عزاداري را زير سوال مي برند و اسفبار تر آنكه بدون هيچ عكس العملي از طرف عابرين و عزاداران خيلي عادي و طبيعي به كار و رفتار خود ادامه مي دهند، اين يعني جرقه اي براي زير سوال بردن فرهنگ ناب عاشورايي …
اين مسائله كه قدر مسلم بايد آنرا يكي از مصاديق بارز جنگ نرم و تهاجم فرهنگي دشمنان اسلام بحساب آورد در صورتي كه به درمان بموقع آن توجهي نشود رفته رفته و به مرور زمان به يك رفتار همه گير وغيراخلاقي تبديل گرديده و در اين مرحله است كه به چالشي بزرگ تبديل مي شود .
آيا طي اين چند سال مسئولين امر براي تكرار نشدن چنين رفتاري طوري برنامه ريزي كرده اند كه سالها بعد براي خاموش كردن چنين جرقه اي دست به دامن برنامه ريزي شوراي تامين و حضور نهادهاي بازدارنده در روز عاشورا نباشيم؟ آيا قبل از عادي شدن چنين معضلي كه در در اعتقادات ريشه مي دواند كسي پيش بيني حركات احتمالي بعدي را كرده است ؟))
مسئله فوق صرفاً يك نمونه ي ساده از درياي مشكلاتي بود كه جوانان اين شهر و كشور را تحديد مي كند اما متاسفانه وقتي براي چنين موضوع ساده و ابتدايي هنوز دچار مشكل هستيم براي مسائلي دشوار تر بايد چه انتظاري داشت؟
شهرستان كوهدشت از نظر جمعيت جايگاه بالايي در بين ساير شهرستانهاي استان دارد و متاسفانه به لحاظ وجود آسيب پذيري از حساس ترين شهرستانهاي استان و حتي در برخي موارد در سطح كشور مي باشد .
همانطور كه تا كنون ديده و شنيده ايم تحقيقات بعمل آمده حاكي از روند رو به رشد آسيبهاي اجتماعي در سطح اين شهرستان مي باشد كه اين امر مي تواند ريشه در بي توجهي به قشر آسيب پذير جامعه از جمله جوانان داشته باشد . اين بي توجهي به مرور زمان تا جايي موثر خواهد بود كه موجب تاخير در رسيدن يا هرگز نرسيدن به چشم انداز مطلوب خواهد شد چرا كه اين جوانان هستند كه سازنده ي فرداي بهتر ناميده مي شوند .با توجه به اين مهم پرداختن به مسائله جوانان و نيازهاي آنان از آنجا مهم است كه عدم توجه به اين موضوع عواقب جبران ناپذيري را در پي خواهد داشت تا جايي كه مي تواند به معضلي بزرگ تبديل شده و خدشه دار شدن فرهنگ بومي يك منطقه و بد نامي اهالي شهري را باعث شود .
شمار زياد زندانيان، خلافكاران، بزه كاران، معتادان، بي سوادان، بي كاران و ديگر انسانهاي ناكام و ناموفق كه اطرافمان مشاهده مي كنيم را مي توان جزئي از خسارات و عواقب عدم توجه با مسئله حياتي ساماندهي جوانان دانست . (البته مدتي است كه ستادي بنام ساماندهي جوانان فقط بطور اسمي نه در حد عمل در كشور و به تبع آن در استانها و شهرستانها تشكيل شده اما بازخورد و عملكرد قابل قبول و تاثير گذاري از آن مشاهده نشده است). بايد مد نظر داشته باشيم كه وجود افرادي كه باعث از بين رفتن وجهه ي فرهنگي شهر ميشوند خود مي تواند بستري براي بروز جرائم و اعمال خلاف قانون بيشتري محسوب گردد كه نتيجه آن را مي توان آشكار شدن و عادي شدن انحرافات اجتماعي در سطح گسترده دانست .
از آنجايي كه شناخت آسيبهاي اجتماعي براي اصلاح، بهبود و پويايي جوامع از جايگاه وپژه اي بر خوردار است پيشنهاد مي شود مسئولين استاني و شهرستاني از جمله اعضاي محترم شوراي فرهنگ عمومي، شوراي تامين، ستاد ساماندهي جوانان،گارگروه اشتغال و ديگر متوليان امر مسئله اي با عنوان آسيب هاي اجتماعي كوهدشت و راههاي مقابله با آن را در دستور كار خود قرار داده و با مشاركت قشر دانشگاهي، فرهنگيان، اصحاب رسانه و فعالان شهرستاني در امور فرهنگي نسبت به ريشه يابي مسائل بپردازند تا ان شاالله در آينده اي نه چندان دور به راهكارهايي جهت استفاده در نهادهاي اجتماعي و تعديل آسيب هاي اجتماعي نائل آييم.
حكم مستوري و مستي همه بر عاقبت است…

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یوسف درگاهیان در گفته :

با سلام و احترام خدمت آقای محمد زاده عزیز.
من مثل شما و سایر نویسندگان این سایت نمیتونم سخنوری کنم چون اساسا فن بیان و نویسندگی و علمی و اصطلاحی حرف زدن رو بلد نیستم پ ابتدا پوزش مرا بخاطر بیان نامناسبم بطلبید.
سخن از مشکلات اجتماعی شد.بهتره استثنا رو قایل بشیم و اینبار وجدان رو پیشه تفکرات و گفتارمون قرار بدیم.تو یه مقاله خوندم که 99درصد زندانهای کشور حداقل پذیرای یک کوهدشتی هستن وحتی رییس بند های زندانها در شهرهای بزرگ اکثرا کوهدشتی ها وبهتره بدونید بزرگتر خلافها و خلاف کار ها باز هم کوهدشتی هستند! و تو یک مطلب دیگه خوندم کوهدشتی ها رو صاحب المنصب بخوانید! چرا که شما بهتر از من میدونید که ماشاالله هم منصب دارمون زیاده و هم دانشمندمون کم نیس.
به نظر شما این آمار نشان از چه میدهد.به نظر من که چیزی جز این نیست که همشهری های عزیزم از هوش های بی نظیری بهره میبرند
که البته عده ای در کسب علم و دانش و… و صد البته عده ای نیز در اعمال خلاف خیلی بزرگ همچون سرقت های مسلحانه در شهرهای بزرگ همچون اصفهان و تهران!
حال اینکه شما از ایام عزاداری و اعمال ناسزا توسط عده ای میگویید مسلما آن نوشته ها به نظر کار خلاف شرع و عرف و حتی خلاف تفکرات آدمیت و اسلامیت نیست مگر در استثنایاتی که به ندرت دیده میشود اگر هم باشد مطمین باشید هم شهری های عزیزم از آخرین متقلدان این امر هستن!
و اینکه شما و سایر عزیزان مدام از این جمله میگویید که ما جوانان سازندگان فرداییم،آیا بهتر نیست بیان خود را قدری با انصاف هم جهت کنیم.مثال خوبی که بتوان زد این است که ما جوانان در اینجا همچون سفال هایی هستیم که ساختمان آینده را با ما بنا میکنند البته با ملاتی که موادش ناخالصی داشته باشد واویلا میشود و با تیرچه آهن هایی که اگر قدیمی و زنگ زده باشد آینده بر سر نه تنها جوتنان بلکه همه مردم و اقشار ویران میشود.
ذات جوان کوهدشتی جز کارهای بزرگ چیز دیگری نیست پس من خاک پای آن پدران و مادرانی هستم که فرزند صالح در این محیط تربیت میکنند و مخلص آن دسته از مسیولینی هستم که جز خدمت به خلق خدا به ویژه جوان در معرض خطر فکر دیگری در سر ندارند.
به امید سرافرازس برای کوهدشت و کوهدشتی

[پاسخ]

علی موحدی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۹ تیر , ۱۳۹۳ ۱۷:۲۷:

امام معصوم(ع)”هرچه نمی دانی نگو بلکه هرچه هم می دانی نگو”جناب آقای درگاهی !من مقاله برادر محمد زاده که شناختی از ایشان هم ندارم خواندم بدون اینکه نقدی داشته باشم تحسین کردم نوشته ایشان مقاله ای است که به صورت علمی به آسیبهای اجتمایی نسل جوان پرداخته است. اما متعجبم از نوع بیان شما نسبت به آنچه گفته اید فرض براینکه گفته هایتان صحت داشته باشد واز راه تحقیق هم به نتیجه رسده باشید اما شما (البته به نظر بنده )نباید واین حق را ندارید که کوهدشت وکوهدشتی را طوری جلوه دهید که باعث آزرده خاطری مردمان آن شود در همه جای این کشور بزه کاران وخلافکاران کم یا زیاد هستند اما مردم آنها در بوق وکرنا نمیکنند فرض مثال شما ادعا کرده اید در همه زندانهای کشور حداقل یک زندانی کوهدشتی هست خلاف کاران بزرگ کوهدشتی هستند! ونمی دانم از این حرفها می خواهید به چه چیزی برسید؟ باید بدانیدکه شما بااین نوشتهای نابجا فقط به بد نام کردن مردم شهرتان کمک می کنید وهیچ سودی برای شما وهمشهریها ندارد اصلا بیان برخی مسایل ضرورت ندارد آنهم در شبکه های اجتماعی اگر حرف نزنیم کسی نمی گوید لالید خیلی دلمان می خواهد بنویسیم تشویق کنیم آنهایی که بلدند خوب بنویسند واقعا مقاله جناب محمدزاده جای تقدیر دارد چون مشکلات را بررسی کرده اند به دنبال راهکار بوده اند به مسئولین گوشزد کرده اند از خداوند متعال در این شبهای قدر می خواهم که مشکلات جامعه مارا،مشکلات جوانان مارا برطرف کند.از اینکه کمی تند رفتم عذر می خواهم

[پاسخ]

یوسف درگاهیان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۹ تیر , ۱۳۹۳ ۲۱:۱۶:

ابتدا سلام مرا در این شب عزیز بپذیرید و سپس تقاضای کنترل احساسات و عواطف و یا به عبارتی جوگیر نشوید و سعی کنید هر حرفی شما را به اصطلاح از کوره بدر نکند چرا که بعدا چیزی جز ندامت و پشیمانی و حسرت نه تنها برای شما و هر شخصی که نسنجیده و از روی احساسات حرف بزند در بر دارد.بنده از روی دلسوزی و دینی که بر گردن خود میبینم فقط و فقط منتقد نظر و دیدگاه جناب محمد زاده شدم اما انگار از نظر شما نقد فقط نقد موافق است؟!از نظر شما مردم شریف را باید از هر نظری اگاهیشان را محدود به مسایل فرعی کنیم حتی از اخبار و آمار اطراف خودشان نیز باخبر نشوند!البته مقصر شما نیستید…!
من از مرد و زن کوهدشتی یک نابغه کاری ساختم.آیا این کار بنده نابجاست،شاید هم به قول شما بدنامشان میکنم!
یاد بگیریم بدون تفکر حرف نزنم،یاد بگیریم از باخبر شدن مردم ناراحت نشویم و یاد بگیریم آنچه را برای خود میپسندیم برای دیگران نیز بپسندیم.
از جنابعالی و سایر کاربلدان همچون شما،خواهشمند است ابتدا حرف حق را با جان و دل پذیرا باشیم اگر هم بر فرض مثال نقد بنده نقدی بجا نباشد جواب شما یا هر کس دیگری نباید تند و خشن باشد چرا که این نوع واکنش ها دیگر ثمری جز بدتر شدن اوضاع ندارد.
بهتر است متن ارسالی خودتان را با گفته های من قیاسی انجام بدهید چرا جملات شما اصلا با انتقادها و !آمار بنده برابری نمیکند( ۹۹درصد زندانهای کشور حداقل پذیرای یک کوهدشتی هستن_در همه زندانهای کشور حداقل یک زندانی کوهدشتی هست خلاف کاران بزرگ کوهدشتی هستند)
در ضمن خیالتان راحت که اگر بنده و امثال بنده نقدی بر مقاله های بزرگ شما نکنیم بازهم شما و امثال شما هستید که مارا لال و بی زبان مینامید!
در آخر اگر همشهریان شریف و با اصالت و عزیزم را به هر دلیلی دل آذرده کردم از صمیم قلبم عذرخواهی میکنم و امیدوارم عذر بنده را قبول کنید.با سپاس و قبولی طاعات و عباداتتان.یا علی

[پاسخ]

علی موحدی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳۰ تیر , ۱۳۹۳ ۱۸:۲۶:

سلام دارم خدمت جناب آقای درگاهیان عزیز. قضاوت در خصوص آنچه نوشته اید وارتباط آن بامقاله جناب آقای محمدزاده وآنچه به عنوان جوابیه این حقیر آمده است به خوانندگان واگذار می کنم فقط چند سطر ازآنچه نوشته اید جهت یادآوری مورد اشاره قرار می دهم. (تویه مقاله خواندم که 99درصد زندانهای کشورحداقل پذیرای یک کوهدشتی هستن!…به نظرمن که چیزی جز این نیست که همشهریهای عزیزم ازهوش های بی نظیری بهره مندند که البته عده ای درکسب علم ودانش و…وصدالبته عده ای نیز دراعمال خلاف خیلی بزرگ همچون سرقت های مسلحانه در شهرهای بزرگ همچون اصفهان و تهران!)در این جوابیه هم برمردم کوهدشت منت گذاشته ای آنها را نابغه کار ساخته اید.!اگرکسی حوصله داشته باشد در جملاتی که به کار برده اید تامل کند وبخواهد جوابتان را بدهد آنوقت متوجه خواهید شد چه نوشته اید .در همین یک جمله اتان دقت کنید! وصدالبته در اعمال خلاف خیلی بزرگ همچون…! همشهریهایت را باهوش دانستید اماا بیشتر برای خلافهای بزرگ وسرقتهای مسلحانه آنهم در شهرهای بزرگ.این یعنی اینکه شما دارید کد می دهید .همه می دانند مشکل بی کاری واوضاع بداقتصادی شهر کوهدشت باعث شده جوانان این دیار آواره شهرهای بزرگ برای پیذا کردن کارشوند واین نوع قضاوت شماها (هرچنددر مواردی درست است)بی اعتمادی مضاعف نسبت به جوانان ومردم فقیر را سبب می شود واوضاع از آن چیزی که هست بدترمی شود.دوست عزیز ما بی خبر از اوضاع واحوال نستیم اما ملاحظات هم در گفتار وهم در رفتار لازم است حدیثی هم که در اول جوابیه ام آوردم برای تنبه بود که متاسفانه موردتوجه شما قرار نگرفته .درد را باید درمان کرد نمک برزخم مردم پاشیدن هنر نیست!

[پاسخ]

هفت اقلیم در گفته :

سلام جناب محمدزاده . با تشکر از مطلب خوبتون چرا ما دچار مریضی فرهنگی شدیم چون نسخه فرهنگی نداریم چرا نسخه فرهنگی نداریم چون متخصص فرهنگی نداریم چون درمانگاه فرهنگی نداریم چون کتاب فرهنگی نداریم چون دانشگاهمون فرهنگی نیست اگه بخوایم به همه اینا برسیم باید هزار سال وقت بزاریم اونوقتم عمرن اگه بتونی یک ابسیلون تغییر ایجاد کنی به حال وضعیت فرهنگی کشور باید تأسف خورد همین و بس

[پاسخ]

میرزایی در گفته :

فقط نباید تاسف خورد همه باید تلاش کنند و به هر مقدار که هر کس تلاش می کند می توان انتظار بهبود وضع جامعه را نیز داشت.فراموش نکنیم جامعه از من ها و ماها تشکیل شده است پس همه مقصریم و حال که همه مقصریم همه باید تلاش کنیم اگر همه تلاش نکنیم به جایی نمی رسیم اصلا وقتی می گوییم فرهنگ یعنی عمومی شدن یک هنجار یا ناهنجاری.یادداشت مختصر آقای محمدزاده ضمن اینکه خوب است و مفید و دلسوزانه و جای تقدیر دارد.

[پاسخ]

کوهدشتی اصیل پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۸ مرداد , ۱۳۹۳ ۰۱:۲۴:

سلام به همگی .
جناب آزادبخت دور ,دور محمدزاده هاست تو سایت شما ؟
جالب اینجاست که تا دیروز محمدزاده بزرگ می اومد حالا نوبت بقیشونه , این محمدزاده مینویسه محمدزاده هفت اقلیم تاییدش میکنه !
شما به جه حقی فرهنگ کوهدشت رو میبرید زیر سوال آقای محمدصادق, جرا کم کاری ها رو خودتون گردن نمیگیرید, خیلی ساله که شماها و اونایی که ادعاشون میشه پاشون تو کوهدشت نیومده نشستن بیرون گود میگن لنگش کن ,آقای درگاهی خودتو ناراحت نکن شما از این آقایونی که اینجا بهشون میگن نویسنده بهتر مینویسی و کلامت خالص تر و گیرا تره . امثال محمدزاده که این مقاله رو مینویسن نفسشون از جای گرم بلند میشه ما هم اگر فامیلمون تو این کشور رییس بود مقاله مینوشتیم و نظر میدادیم .
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه .

[پاسخ]

برجعلی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۹ مرداد , ۱۳۹۳ ۲۳:۵۱:

کوهدشتی اصیل یعنی به عبارتی چون فامیلتون تو این کشور رئیس نیست مقاله نمی نویسید و نظر نمی دهید؟!
یعنی فقط در صورتیکه رئیس بودید دست به قلم می شدید؟!
عجب !
چه اشتباه بزرگی …
نباید خودتان را دست کم بگیرید …
واقعا باعث تاسف است این عدم اعتماد به نفس شما .
آقای محمدزاده ی جوان ! درست اشاره کردید فرهنگ اساس مشکلات شهر ماست .
تا زمانیکه ما اسم پیتزا فروشی هایمان را «راندو» بگذاریم و «گلونی» را فراموش کنیم مشکلی حل نمی شود . به خویشتن باید بازگردیم . والسلام.

[پاسخ]

امرایی از قم پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۲ مرداد , ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵:

من از سر خیر خواهی مطلبی نوشتم چرا تایید نمی شود

[پاسخ]

امرایی از قم پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۲ مرداد , ۱۳۹۳ ۱۴:۰۳:

برادر کوهدشتی سلام
در نقد یک نوشته که بد وبیراه نمیگن عزیز دل !تو هم آزادی و دلیل بر آزادیت هم همینه که می نویسی اما بهتره با اسم و رسم نقد علمی بکنی اینکه آقا محمدصادق آمده و از سر دلسوزی برای رفع برخی آسیب ها مطلبی نوشته که زیر سوال بردن کوهدشت نیست ضمن اینک شما می توانی مخالف باشی .برای رشد کوهدشت باید آنقدر نوشت و گفت تا به راهکارهای علمی و فرهنگی رسید.اتفاقا یکی از آسیبهای کوهدشت همین حسادت و تند مزاجی و تخریب همدیگره که امیدوارم روزی شاهد از بین رفتنش باشیم .باید تحمل رشد دیگران رو داشته باشیم و به جوانانی مثل محمدصادق میدان داد والبته به شما هم باید میدان داده شود/در عرصه فرهنگ هیچ کس جای کسی دیگه رو تنگ نمی کنه وجا برای همه در هفت اقلیم هم باز است.

[پاسخ]

گرشاسب.رهگذر در گفته :

سلام با کوهدشتی اصیل موافقم.

[پاسخ]

امرایی از قم در گفته :

برادر کوهدشتی سلام
در نقد یک نوشته که بد وبیراه نمیگن عزیز دل !تو هم آزادی و دلیل بر آزادیت هم همینه که می نویسی اما بهتره با اسم و رسم نقد علمی بکنی اینکه آقا محمدصادق آمده و از سر دلسوزی برای رفع برخی آسیب ها مطلبی نوشته که زیر سوال بردن کوهدشت نیست ضمن اینک شما می توانی مخالف باشی .برای رشد کوهدشت باید آنقدر نوشت و گفت تا به راهکارهای علمی و فرهنگی رسید.اتفاقا یکی از آسیبهای کوهدشت همین حسادت و تند مزاجی و تخریب همدیگره که امیدوارم روزی شاهد از بین رفتنش باشیم .باید تحمل رشد دیگران رو داشته باشیم و به جوانانی مثل محمدصادق میدان داد والبته به شما هم باید میدان داده شود/در عرصه فرهنگ هیچ کس جای کسی دیگه رو تنگ نمی کنه وجا برای همه در هفت اقلیم هم باز است.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :