کد خبر : 54074
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 583 بازدید

مراسم سالگرد ارتحال آیت اله مروجی در کوهدشت برگزار شد

  مراسم چهارمین سالگرد آیت الله مروجی صبح جمعه با حضور  حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه سابق کوهدشت و فعلی گرمسار ، حجت الاسلام هادی قبادی مدیر مجتمع فرهنگی هنری جماران، ، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه کوهدشت، نماینده کوهدشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در مسجد جامع این شهرستان […]

26

 

مراسم چهارمین سالگرد آیت الله مروجی صبح جمعه با حضور  حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه سابق کوهدشت و فعلی گرمسار ، حجت الاسلام هادی قبادی مدیر مجتمع فرهنگی هنری جماران، ، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه کوهدشت، نماینده کوهدشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، مرحوم آیت الله ماشاء الله مروجی موسس و رئیس حوزه علمیه کوهدشت پیش از انقلاب از بروجرد به کوهدشت آمد و برای همیشه ماندگار شد و سال ها جوابگوی مسائل دینی مردم کوهدشت بود و خدمات شایانی به مردم این شهرستان کرد.

ساده زیستی و مهربانی این شخصیت دینی هم اکنون زبانزد مردم کوهدشت است به طوریکه همه جا از وی به نیکی یاد می کنند.

حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه گرمسار در مراسم سالگرد مرحوم آیت الله مروجی با بیان این که ساده زیستی یکی از ویژگی های مرحوم مروجی بود، گفت: وقتی ذات انسان آلوده باشد در رفتار و شخصیتش بروز می کند و نمی تواند در بین مردم خود را خوب نشان دهد.

 وی بیان داشت: مرحوم آیت الله مروجی از ذات و معرفت پاکی برخوردار بود به همین خاطر مردم رفتار وی را دوست داشتند و هیچ کس از وی آزرده خاطر نشد.

حجت الاسلام مهدی نژاد اظهار داشت: ساده زیستی آیت الله مروجی به حدی بود که به تدریس حوزه راضی بود و هیچ گاه پست دولتی نگرفت.

وی با اشاره به این که مردم کوهدشت همیشه دوست دار نظام بوده و کوچک ترین مشکلی برای نظام به وجود نیاورده اند، گفت: کوهدشت مردم ارزشمند و دیندار و طلاب شناخته شده ای دارد و این مدیون سال ها تلاش آیت الله مروجی در حوزه مسائل دینی و اخلاقی است.

 امام جمعه گرمسار ادامه داد: امروز فرزندانی از این عالم ربانی برجای مانده که هرکدام منشا خدمات برای مردم و نظام هستند.

حجت الاسلام مهدی نژاد یادآور شد: باید با برگزاری این چنین مراسم و بزرگ داشتهایی یاد و خاطره انسان های پاک و ارزشمند گرامی داشته شود چرا که این انسان ها بر گردن همه حق دارند و نباید فراموش شوند.

وی افزود: برگزاری بزرگداشت های این چنینی احترم به حسنات و یادآوری اخلاق و روش های نیکوست.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناصح در گفته :

سلام بر حاج آقا مهدی نژاد و خداوند روح آیت الله مروجی را با صالحان و نیکان محشور نماید، با دیدن تصویر حاج آقا مهدی نژاد به یاد دوران کودکی و نوجوانی و تاثیرات شگرف او بر جوانان این دیار افتادم و با خود حدیث نفس کردم و آن را در معرض ارباب فضل و تقوی در سایت میر ملاس می گذارم، شاید این وجیزه حرف دل خیلی از هم نسلهای من و جوانان این دیار باشد:
او سیدی بود متفاوت و سیادت او نه تنها از بعد نسب بلکه در تقوی، پاکی، بی آلایشی و فروتنی و شفقت بر خلق بود. خطبه ها و کلام او ابتدا در جان و دل و مهم تر از هر چیز دیگر در کردارش متجلی بود. او با جوانان و نوجوانان به راحتی ارتباط برقرار می کرد، زیرا دلهای آنها چون خود او از زنگار گناه تهی بود. او هر هفته در نمازجمعه به ما درس ایمان و عشق می داد. سیمای او برای ما یادآور دیانت و اخلاص بود، به راستی که او حق بزرگی بر دیازر ما دارد. از لفظ بازی و ریاکاری به دور بود. کلامش عطر دلنواز صمیمیت و ایمان را در فضا می پیچید. به یاد دارم زمانی که از شهر ما رفت دلم خالی شد و تا مدتها ملول و افسرده بود. او به ما یاد داد که معیار قضاوت ما دربازه حق رجوع به اصول و مبانی روشن شریعت باشد نه سلوک افراد. او به ما آموخت که انصاف در داوریها را فراموش نکنیم، او به ما متذکر می شد که بازی کردن در جناح بندیهای زمانه موجب نزدیکی به آتش جهنم می شود. او به ما یاد آوری کرد انقلاب را به شعارها و آرمانهایش بشناسید و نه از عملکرد ناقص ما انسانها. و حلا سالهاست که من از او و دیارم دورم اما یاد و خاطره اخلاص او و عمل او همیشه همراه من است و در بسیاری از موارد تعالیم او باعث عدم سقوط من در دام گناه می گردد و چقدر با دیدن نام و تصویر او باز دلم یاد آن ایام کرد و فغان از جان و دلم برخاست. یاد ایامی که در گلشن ……

[پاسخ]

درود خدا بر روح پاکش آمین یا رب العالمین

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

روحش شاد ویادش گرامی
چندین بار حضوری در منزل ساده و صمیمی اش افتخار حضور یافتم آنچه آقای مهدی نزاد بیان داشتند حقایق اندکی وقطره ای از دریای شخصیتی و زندگانی آن بزرگوار است

[پاسخ]

امرايي در گفته :

عجيب است از نحوه تنظيم خبر در مير ملاس ؟!نام هادي قبادي را در ابتداي نام همه مهمانان مي گذارد.يا بايد جايگاهها را مدنظر قرار دهيد يا سن وسال يا كسوت و يا هر چيز ديگر… اين تذكر به نفع آقاي قبادي هم هست .لطفا اصلاح كنيد.

[پاسخ]

هادی قبادی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۳ مرداد , ۱۳۹۳ ۰۹:۳۰:

با تشکر از آقای امرایی
انتقاد شما کاملاً وارد است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :