کد خبر : 54093
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 406 بازدید

توصیه پدرانه وزیر به خانواده‌ های تک فرزند

  وزیر بهداشت گفت: خانواده‌هایی که تک فرزند هستد خیلی ریسک می‌کنند، بزرگترین سرمایه هر انسان فرزند اوست و باعث تأسف است که کسی از این نظر کم توان و کم سرمایه باشد، من هم فکر نمی‌کردم که یک فرزندم را از دست بدهم. حسن قاضی زاده هاشمی در گفت و گویی درباره موضوع جمعیت […]

untitled

 

وزیر بهداشت گفت: خانواده‌هایی که تک فرزند هستد خیلی ریسک می‌کنند، بزرگترین سرمایه هر انسان فرزند اوست و باعث تأسف است که کسی از این نظر کم توان و کم سرمایه باشد، من هم فکر نمی‌کردم که یک فرزندم را از دست بدهم.

حسن قاضی زاده هاشمی در گفت و گویی درباره موضوع جمعیت گفت: به نظر من بهتر است هر خانواده ایرانی 3 فرزند داشته باشد، این را به عنوان یک پدر می‌گویم نه به عنوان وزیر بهداشت، یک مسئول و از این حرفها زیرا خود من هم در این مورد مصیب دیده‌ام.

وی ادامه داد: روزگاری من هم دانشجو بودم و مانند خیلی از مردم فکر می‌کردم فرزند بیشتر برای خانواده مشکل ایجاد می‌کند اما بعدها متوجه شدم که اشتباه می‌کردم. حالا امروز من مشکل اقتصادی ندارم اما در خانواده مان هم افراد زیادی هستند که وضعیت مرا ندارند اما فرزندانشان بزرگ شدند و الان افراد موفقی هستند.

وزیر بهداشت گفت: توی زندگی اتفاقات زیادی پیش می‌آید، من هرگز تصور نمی‌کردم که یک بچه ام را در سنین کودکی از دست بدهم، این برای من یک مصیب بزرگ بود، کسانی که تک فرزند هستند، حتی خانواده هایی که 2 فرزند دارند، خیلی ریسک می‌کنند، اگر بعد خدای نکرده توی زندگی شان مصیبتی پیش بیاید، تمام زندگی شان را باخته‌اند و از دست داده‌اند، آنچه من در مورد جمعیت و تعداد فرزندان می فهمم این است.

هاشمی افزود:‌ بزرگترین سرمایه هر خانواده بچه اوست، این را از این جهت می‌گویم که بالاخره من در شرایطی نیستم که در بقیه زمینه ها محتاج باشم، ولی فکر می‌کنم که همه سرمایه یک انسان بچه اوست، که از آدم می‌ماند، حالا هر چقدر هم که از مال دنیا داشته باشیم مهم نیست.

وی گفت: خیلی مایه تأسف است که آدم در قسمتی که مربوط به خودش است و سرمایه اصلی زندگی اوست، کم سرمایه باشد، اگر بتوانیم این موضوع را صادقانه به مردم بگوییم و صحیح منتقل کنیم من معتقدم که جامعه می‌پذیرد، به زور و اجبار نیست.

وزیر بهداشت اضافه کرد: البته در مورد کسی که در این زمینه تخلف می‌کند و منجر به این می‌شود که خانواده‌ها دچار مشکلات روحی و جسمی شوند باید مطابق قانون با آ‌نها برخورد کنیم. البته در مورد قانونی که در مجلس مطرح شده و برای برخی کارها مثل سقط جنین و وازکتومی مجازات در نظر گرفته‌اند من درست نمی‌دانم منظورشان پدر و مادر هم هست یا فقط کادر پزشکی مد نظر است.

وی گفت: به طور کلی آنجاهایی که آسیبی به کسی وارد می‌شود، هر کسی که باشد اعم از کادر پزشکی و هر کس دیگری که باشد باید با او برخورد کنیم. این را به طور عام می‌گویم، حتی گاهی حکومت و دولت هم وارد آسیب به مردم می‌شوند مانند موضوع آلودگی هوا و غیره.

هاشمی افزود: در مورد افزایش جمعیت من فکر می‌کنم که ما چاره‌ای نداریم جز اینکه اقناعی جلو برویم. برداشت من این است، توصیه بزرگان دین هم همین است، اگر این اتفاق بیفتد، مشکل بر طرف می‌شود، با شناختی که من از مردم دارم، اگر مردم احساس خطر کنند، مطمئن باشید هیچوقت دولت را تنها نمی‌گذارند.

وزیر بهداشت ادامه داد: باید از این مسیر جلو برویم به خصوص اینکه ما به رشد جمعیتی احتیاج داریم که مولد باشد و اگر بخواهیم جمعیت افراد مولد جامعه بالا برود و تعدادشان زیاد شود، افرادی که عمدتاً در طبقه تحصیلکرده هستند، طبیعی است که باید با زبان مدارا و منطق صحبت کنیم.

حسن قاضی زاده هاشمی هم اکنون 3 فرزند دارد و یک فرزند خود را سالها پیش در سنین کودکی از دست داده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بیرانوند در گفته :

وزیر دوست داشتنی

[پاسخ]

باران در گفته :

خوش به حالتون آقای وزیر چون خیلی دلتون خوشه.

[پاسخ]

محمدعلی منتی در گفته :

گفتارورفتاراین آقای وزیرازروی صداقت است مثل اهدای خونش درچندروزپیش

[پاسخ]

آقای وزیر حرف صحیحی میزنند اما کاش از هزینه های بچه دار شدن هم حرفی به میان می آوردید ؟

[پاسخ]

دانشجوی دکتری در گفته :

آقای وزیر من خودم به عنوان فرزند پنجم یک خانواده 10 نفره محصول جایزه وعده داده شده تلویزیون، یخچال و فرشی هستم که اوایل دهه 60قرار بود بابت تولد بنده و امثالهم به پدرانمان هدیه بشه، دولت هنوز نتوانسته مطالبات حداقلی(اشتغال، مسکن و ….) جمعیت دهه 60 رو پاسخ بده اونوقت شما با چه منطقی مردم را به افزایش جمعیت تشویق می کنید؟!! متولدین دهه 60 که اغلب ازدواج نکرده اند و پدر و مادرشان هم به لحاظ فیزیولوژی دیگر توان تولید مثل ندارن!!! که به دعوت شما لبیک بگن.آقای وزیر لطفا احسا ساتتون رو کننرل کنید . آقای وزیر لطفا لطفا لطفا نبایستی خودتان را باحقوق چند میلیونی با خانواده هایی که ماهها مزه گوشت را نمی چشند مقایسه کنید. آقای وزیر ما همچنان چشم به راه تلویزیون(14 اینچ سیاه و سفید)، فرش و یخچالمون هستیم.
لطفا پیگیری کنید منتظریم. از طرف خودم به نمایندگی از بچه های دهه60

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۳ مرداد , ۱۳۹۳ ۱۹:۱۶:

صد درصد با شما موافقم .

[پاسخ]

متولددهه60و محصول جايزه فرش پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۶ مرداد , ۱۳۹۳ ۱۲:۴۷:

قابل توجه اين دانشجوى دکترا
اشاره به حقوق جناب وزير نمودى وگفتى حقوق ميليونى عزيزم حقوق جناب وزير ميلياردى است نه ميليونى

[پاسخ]

اون یکی دیگه در گفته :

آقای وزیر طوری حرف میزنند انگار ما عمر جاویدان داریم
از کجا معلومه مادر و پدر قبل از فرزندان نمی میرند؟
آیا او میداند که بزرگترین مشکل امروز غم نان است
و و پوسیدگی دندان…
من اگر جای وزیران یا فوتبالیستها باشم نظرم بینهایت فرزند است…

[پاسخ]

بهزادمهکی در گفته :

آیا خداوند تبارک وتعالی خود نفرموده است که برمن است که روزی هرجنبنده ای رافراهم کنم؟پس پیش بسوی خانواده شلوغ پلوغ.

[پاسخ]

مرفهین بی درد که خبر از جیب های خالی ما ندارند. ما فقیر فقرا که مثل شما نیستیم اقای وزیر .خوش به حال شماها که دردتون فقط همینه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :