کد خبر : 54111
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 124 بازدید

بانکداری موبایلی از پنیر سوئیسی هم بیشتر حفره دارد

روش‌های امنیت سایبری مخصوص بانکداری الکترونیکی در مقایسه با پنیر سوئیسی که به سوراخ‌سوراخ بودن مشهور است، حفره‌های بیشتری دارد.

 

“سرویس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز”


کاربرانی که مبتنی بر گوشی‌های اندرویدی از خدمات بانکداری آنلاین بهره می‌برند و حتی آنهایی که سیستم‌های احراز هویت دوگانه(2FA) را به‌کار می‌گیرند، آنقدرها هم که فکر می‌کنند ایمن نیستند.

 شرکت امنیتی Trend Micro در تازه‌ترین گزارش خود توضیح داد که این قبیل سیستم‌ها برخلاف تصور عمومی امنیت ضعیفی دارند و می‌توانند کاربران را به صورت گسترده به‌خطر بیاندازند.

این مرکز اعلام کرد که روش‌های امنیت سایبری مخصوص بانکداری الکترونیکی در مقایسه با پنیر سوئیسی که به سوراخ‌سوراخ بودن مشهور است، حفره‌های بیشتری دارد و به همین خاطر می‌توان آن را کاملا آسیب‌پذیر دانست.

در بیانیه شرکت Trend Micro آمده است: «بانک‌ها تلاش می‌کنند امکان دسترسی سوءاستفاده‌گران را به حساب کاربری آنلاین شما از بین ببرند و ایمنی کامل برای شما برقرار سازند. رمزهای عبور، کدهای PIN، کارت‌های امنیتی، کدهای TAN و … همه از اقداماتی هستند که بانک‌ها برای محافظت هرچه‌بیشتر از شما انجام می‌دهند.»

محققان این مرکز امنیتی به‌تازگی از کشف یک حلقه جنایت سایبری خبر دادند که بزرگ‌ترین سرقت‌های موبایلی جهان توسط آن صورت می‌گیرد و یکی از بزرگترین تهدیدها برای سیستم بانکداری موبایلی محسوب می‌شود.

در اروپا بسیاری از بانک‌ها سیستم‌های 2FA را به کار می‌گیرند تا بتوانند امنیت سایبری کاربران خود را فراهم کنند. اما شرکت Trend تاکید می‌کند که این روش نیز چندان پاسخگو نبوده است.

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :