کد خبر : 54201
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 571 بازدید

برگزاری مراسم سالگرد هنرمند فقید زنده یاد محمد حسن قهرمانی

– برگزاری مراسم سالگرد هنرمند فقید زنده یاد محمد حسن قهرمانی   به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی لرستان مراسم سالگرد هنرمند فقید زنده یاد محمد حسن قهرمانی در خرم آباد برگزار می گردد . بنا به همین گزارش امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی لرستان اظهار داشت مراسم سالگرد هنرمند فقید لرستانی محمد حسن قهرمانی […]

001111 copy

برگزاری مراسم سالگرد هنرمند فقید زنده یاد محمد حسن قهرمانی
 
به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی لرستان مراسم سالگرد هنرمند فقید زنده یاد محمد حسن قهرمانی در خرم آباد برگزار می گردد .
بنا به همین گزارش امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی لرستان اظهار داشت مراسم سالگرد هنرمند فقید لرستانی محمد حسن قهرمانی روز پنج شنبه مورخ 16/3/93 از ساعت 15 الی 17 بعدازظهر در قطعه هنرمندان آرامستان صالحین شهرستان خرم آباد برگزار می گردد .ایشان در ادامه افزود از کلیه مردم هنر دوست ، هنرمندان ، فرهیختگان ، اساتید ، نویسندگان ، شعرا ، اهل قلم ، پژوهشگران و اصحاب رسانه دعوت به عمل می آید تا با حضور گرم خود در این مراسم تسلی خاطر بازماندگان و موجبات شادی روح آن مرحوم را فراهم آورند
مجتبی رومانی مسئول روابط عمومی انجمن موسیقی لرستان عنوان نمود زنده‌یاد محمد‌حسن  قهرمانی‌چگني بهار سال 1351 در روستای سراب ناوه‌کش شهرستان چگنی لرستان متولد و در دامان سبز آن پرورش یافت.
وي آشنايي با فنون و رموز موسیقی را از سال 1375 زير نظر علی‌رضا حجتی‌، محمدرضا کریمی و محمد میرزاوندی آغاز نمود‌.
مرحوم قهرمانی برای اولین بار در سال 1380 تصنیف‌های روز وصل و حسرت دیدار را به آهنگ‌سازی علی‌رضا حجتی در کنسرتی به مناسبت بزرگ‌داشت بهمن اسکینی و محمد میرزاوندی اجرا كرد.
وی سال 1385 از تجربیات استاد شهرام کیمیایی بهره برد و آهنگی را به نام عیدانه (‌عید آوما‌) با آهنگ‌سازی و تنظیم ایشان اجرا نمود‌.
سال 1390 اولین آلبوم مرحوم محمد‌حسن  قهرمانی با آهنگ‌سازی و تنظیم باقر بیرانوند به نام “روز جگایی” با صاحب امتیازی شرکت صوتی‌تصویری “نوای زاگرس” وارد بازار شد‌.
مرحوم قهرمانی سال 1391 تصنیف قدیمی “سیت بیارم” با پیش‌درآمد آواز ماهور با کمانچه محمد ظفری و پیانو پرویز بسطامی را تهیه و در اواخر همان سال ترانه نام عیدانه‌(‌عید آوما‌) را با کمانچه علی سپهوند و تنبک و سنتور علی‌رضا سپهوند و صدابرداری سیامک سلاطی بازسازی و اجرا نمود.
وي از خوانندگان جوان و با‌اخلاق این دیار بود که با عمر کوتاه هنری خود خوش درخشید. محمدحسن انسانی پر‌شور و نشاط بود و به هنر دیار خود عشق مي‌ورزيد.
امرار و معاش زندگی مرحوم قهرمانی و اعضاي خانواده‌اش از راه لوله‌کشی گاز اماکن خانگی حاصل مي‌شد. روز پنج‌شنبه 17مرداد‌ماه 1392 حین انجام عملیات گاز‌کشی، دچار برق گرفتگی شد و در سن 41 سالگی سراي خاکی را بدرود گفت و به ديار باقي شتافت.
پيكر اين هنرمند به طور باشکوهی با حضور هنرمندان و برخي مسوولان، صبح روز شنبه 19 مردادماه از محل اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان تشييع و در قطعه هنرمندان آرامستان صالحین خرم‌آباد به خاک سپرده شد‌.
زنده‌یاد قهرمانی اجرای متعددی در صدا و سیمای مرکز لرستان‌(شبکه افلاک) داشت و تازه مردم تازه با وي و هنرش آشنا می‌شدند که دست نامهربان روزگار، خیلی زود ستاره‌ای دیگر از آسمان هنر لرستان را به بی‌کران‌ها پرواز داد. انگار سرنوشت قهرمانی با روز جگایی گره خورده بود!
از زنده‌یاد محمد قهرمانی پسری به نام یاسین به یادگار مانده که هم‌اکنون 7 سال دارد و نزد مادرش زندگی می‌کند. ياسين هميشه بهانه پدر پدر را مي گيرد و جدايي زودهنگام او را باور ندارد
 
 

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

دیدگاه ها

به قول استاد رحمان پور : بمیرم سی دس گرم ایسع سردت…

[پاسخ]

مسعود ضرونی در گفته :

شو سـرد رتنه تو ، تا همیشـه ها د ویرم / ایی همـه ناله دل مه سی تونه ای دوس دیرم

اشکسَه شیشه دل مه ، آخ و سنگ بی وفایی / هنی هم باور نمیکم ، رسسـه روز جگایی

وه و حالم ، وه و حالم ، سی خوم و سی روزگارم
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
روحش شاد و یادش گرامی باد

[پاسخ]

سید مجتبی حسینی در گفته :

از زنده‌یاد محمد قهرمانی پسری به نام یاسین به یادگار مانده که هم‌اکنون ۷ سال دارد و نزد مادرش زندگی می‌کند. یاسین همیشه بهانه پدر پدر را می گیرد و جدایی زودهنگام او را باور ندارد …

دردناكترين و دلتنگترين مطلب اين گزارش بود
خداياااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

[پاسخ]

محمدمهدی بهجتی در گفته :

خداوند رحمتش کند…روحش شاد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :