کد خبر : 54384
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 539 بازدید

فرمانده قرارگاه خاتم : امیدواریم مشکل قرارداد سد گاوشمار (معشوره) حل شود

  فرمانده قرار گاه خاتم الانبیاء ( ص) گفت : این قرار گاه هشت پروژه بزرگ و ملی را در استان لرستان در دست ساخت دارد. سردارسر تیپ عبادالله عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این هشت پروژه مبلغ 130 هزار میلیارد ریال پیمان اولیه آنان است که بهره بر داری […]

abdolahi

 

فرمانده قرار گاه خاتم الانبیاء ( ص) گفت : این قرار گاه هشت پروژه بزرگ و ملی را در استان لرستان در دست ساخت دارد.

سردارسر تیپ عبادالله عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این هشت پروژه مبلغ 130 هزار میلیارد ریال پیمان اولیه آنان است که بهره بر داری از آنها ، نقش مهمی در توسعه استان ایفا ء خواهد کرد. 

وی افزود : اجرای این پروژه ها عظیم و ارزشمند در راستای منویات مقام معظم رهبری در رسیدگی به مناطق محروم به اجرا ء درآمده است. 

سردار عبداللهی با تشریح این پروژه ها افزود: در این راستا چهار سد در سطح استان توسط این قرار گاه در حال ساخت است که سد رودبار یکی از آنان است که این پروژه یک سد بسیار عظیم آبی وبرقی است که به نظر می رسد قبل از سال چنانچه مشکلات آن رفع بشود به بهره برداری برسد . 

وی ادامه داد : سد بختیاری یکی دیگر از طرح های در دست ساخت قرارگاه خاتم الانبیا (ص) است کهاین سد بلندترین سد جهان بحساب می آید و یکی از افتخارات نیروی انسانی و مهندسین فنی ایران اسلامی است که درساخت آن هیچ وابستگی از نظر بحث مسائل فنی به خارج از کشور ندارد و هم اکنون تمام پروژه های بزرگ و حتی پیچیده ترین پروژه ها بدست مهندسین ایرانی ساخته می شود .

فرمانده قرارگاه خاتم اظهار داشت : یکی دیگر از پروژه های مهم قرار گاه در استان لرستان سد معشوره است که در سفر رییس جمهور به لرستان بحث قرار داد آن دستور کار قرارگرفت و امید  می رود مشکل قراردادی آن حل بشود.

وی ادامه داد: درسد معشوره ( گاوشمار ) حدود دو تا سه سال است که بدون اینکه اعتبارات دولتی هزینه شود عملیات اجرایی آن آغاز شده است .

وی در ادامه اظهار داشت : سد ایوشان از دیگر سدهای در دست ساخت است که در حال اتمام است که سرزیر آن دارد به اتمام می رسد و امیدواریم در آینده نزدیک به پایان برسد. 

فرمانده قرار گاه خاتم الانبیا (ص) همچنین به طرح های ریلی این قرارگاه در لرستان اشاره کرد و بیان داشت :راه آهن دورود و خرم آباد یکی از این طرح هااست که برای رفع گلوگاه خط قبلی است و این راه آهن بایستی به جنوب کشور وصل شود تا از این طریق بتوان بحث بار و مسافر را دراستان بهبود یابد. 

وی اظهار داشت : آزاد راه خرم آباد به اراک که توسط قرارگاه در دست ساخت است در حقیقت وصل به آبهای آزاد است که از ماهشهر شروع می شود و از اهواز تا اندیمشک و از اندیمشک تا خرم آباد و خرم آباد به اراک می باشد و در نهایت هم به آزاد راه حرم تا حرم وصل می شود . 

وی اضافه کرد : یکی از خصوصیات آزاد راه این است چون باید سرمایه گذاری بشود و از محل خودش تولید سرمایه کند 40 درصدسرمایه گذاری آن توسط قرار گاه است و 60 درصد دیگر آنرا وزارت راه وشهرسازی بر عهده دارد.

سردار عبداللهی با بیان اینکه هم اکنون چهار موسسه در این آزاد راه مشغول فعالیت هستند اظهار امیدواری کرد قطعه اول آزادراه خرم آباد تا بروجرد در آینده نزدیک به بهره برداری برسد . 

وی یاد آورشد : یک نکته خیلی مهم در این آزادراه با توجه با 20 سال سابقه کار سازندگی که در جای دیگر ندیدم که برای یک راه 90 چند کیلومتری 38 تا 40 کیلومتر کاهش مسیر داشته باشیم . 

وی ادامه داد: 40 کیلومتر کاهش مسیر هم از لحاظ صرفه جویی در سوخت و زمان و ایمنی اهمیت فراوانی دارد.

فرمانده قرار گاه خاتم در ادامه به توسعه فرود گاه خرم آباد اشاره کرد و بیان داشت: در این رابطه با هماهنگی استاندارلرستان این طرح در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت : در این زمینه تصمیم گرفته شد تا فرودگاه فعلی گسترش و طول باند آن افزایش یابد. 

فرمانده قرار گاه خاتم با بیان اینکه خوشبختانه کار توسعه فرودگاه هم اکنون آغاز شده است تصریح کرد : امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم کار زیرسازی باند را تکمیل و کار روسازی آن را انجام دهیم و طول باند را نیز افزایش دهیم تا هواپیماهای پهن پیکر بتوانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد : طرح توسعه فرودگاه خرم آباد حق مردم لرستان است امیدواریم در آینده نزدیک فرودگاه را تحویل دهیم تا مردم بتوانند استفاده کنند ودیگر متحمل هزینه های سفر که در بعضی موارد هم تلفات جانی هم دارد نشوند.

فرمانده قرار گاه خاتم الانبیاء ( ص) خاطر نشان کرد: .امروز زیر ساخت ها خیلی اهمیت دارد و چنانچه زیرساخت ها در هر استان و شهرستان ایجاد بشود بستر برای سرمایه گذاری فراهم می شود و فرودگاه هم یک بستر مهم و اساسی است که نیاز آن در لرستان بخوبی احساس می شود .

وی اضافه کرد : به طور یقین با ظرفیت ها و پتانسیل های که در لرستان وجود دارد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در لرستان رغبت نشان می دهند .

فرمانده قرار گاه خاتم در ادامه به ظرفیت های لرستان در منابع آبی اشاره کرد و بیان داشت : استان لرستان ظرفیت های آبی خوبی در لرستان دارد سراب ها ، چشمه ها و آبهای زیرزمینی در منطقه وجود دارد اما این در حالی است که بسیاری از نقاط استان فاقد آب آشامیدنی است.

به گفته وی بیش از 12 میلیارد متر مکعب آب روان آب از لرستان با کمترین استفاده از استان خارج می شود . 

وی ادامه داد: طرح انتقال آب کاکارضا به خرم آباد توسط قرار گاه خاتم الانبیا شروع شده و امید می رود خط انتقال آب کاکارضا تا پایان سال به بهره برداری برسد .

سردار عبداللهی یاد آورشد : اعتبارات خیلی از این پروژه ها هنوز با بحث قراردادی آنها حل نشده است یا اینکه هنوز مبلغی بابت این پروژه ها پرداخت نشده است و اعتبار مورد نیاز آنها از توان و ظرفیت که در قرارگاه وجود دارد استفاده شده است .

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

نورآبادی در گفته :

باسلام وادب به محضر برادر آزادبخت عزیز
وعرض سلام و خسته نباشید به سرادر سرتیپ عبداللهی که از مفاخر ارجمند دلفان میباشد
بارها و بارها گفتیم و نوشتیم که واژه جعلی و بی محتوای معشوره هیچگونه معنا و مفهومی ندارد و بیخود و بی جهت بکارمیرود !
این درحالی است که مردم فهیم کوهدشت و دلفان و چگنی بدون استثنا میدانند و متفقل قولندکه این تنگه باستانی بنام “گاوشمار”
بوده و هست وتاابد خواهد بود. تنگه گاوشمار باقدمتی بیش از 2400 سال محل تردد هخامنشیان بنام راه شاهی بوده . که درکوج بهاره
وپاییزه از شوش به گنج نامه همدان و بلعکس از هگمتانه به شوش و… تنها مسیر ممکن آنهابوده واین واقعیت تاریخی در اکثر کتب
تاریخی قدیم ذکر گردیده. جالب اینکه هنوز کسی نمیداند واژه مجعول معشوره ازکجا آمده وبچه معناست و اول بارتوسط چه کسی بکار
برده شده ؟ بهرحال اشتباهی صورت گرفته ولی ما باید تا کی بر این اشتباه مصر باشیم ؟ مجددا اززحمات مدیر محترم سایت تقدیر و
تشکر میگردد .

[پاسخ]

رزمنده دوران دفاع مقدس وبسيجي در گفته :

باتشكرازسايت ميرملاس وباسپاس وقدرداني ازفرمانده محترم قرار گاه خاتم الانبياء بخاطرخبرهاي مستندوخوشحال كننده شان.اميدواريم درنجات مردم محروم وزحمت كش لرستان واتمام پروژه هاتسريع فرمائيدوخداوندسبحان راشاكروسپاسگزاريم دولت كريمه جمهوري اسلامي ايران كارهاي بزرگ رابه نيروهاي بزرگ وكاردان وامانت دارميسپارند.سدگاوشماراميدآينده دشتهاي تشنه كوهدشت وطرهان ورومشگان.

[پاسخ]

گمگشته در گفته :

آخرش چی شد سردار !؟؟ معشوره داریم یا نه!!!

[پاسخ]

محمدی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ مرداد , ۱۳۹۳ ۱۹:۵۶:

نداریم

[پاسخ]

دردمند کوهدشت در گفته :

برادر ارجمند سردار عبدالهی امید است دلت به حال مردم لکزبان بسوزد وباهمت خود دست تعدادی از جوانان تحصیل کرده وکارگر را بگیرید تا با کار کردن در آن قرار گاه مخارج خانواده خودرا تامین کنند خدا وکیلی افرادی را می شناسم که اگر دست آنها را بگیری اجر جهاد در رکاب سیداشهدا را خواهد داشت این را بدان که خودم جز آنها نیستم بنده یک بسیجی فرهنگی هستم

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

خدایا شکرگزار و سپاسگزاریم
به زحمت کشان سلامتی و سربلندی و عزت و توانمندی عنایت فرما

[پاسخ]

پ.گراوندکلسرخی در گفته :

الحمدالله رب العالمین
به دست اندرکاران وزحمت کشان خدا قوت میگویم

[پاسخ]

حق شناس در گفته :

آخرش مانفهميديم آياعمليات آن شروع شده يانه.

[پاسخ]

افشاری پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۲ مرداد , ۱۳۹۳ ۰۷:۵۳:

کافیست یه توک پا سری به تنگه گاوشمار بزنی !

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

حکایت های مدیریتی
پیک نیک لاک پشتی

یکروز خانواده لاک پشتها تصمیم گرفتند که به پیکنیک بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه ی موارد یواش عمل می کنند، هفت سال طول کشید تا برای سفرشون آماده بشن!

در نهایت خانواده لاک پشت خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند. در سال دوم سفرشان (بالاخره) پیداش کردند. برای مدتی حدود شش ماه محوطه رو تمیز کردند، و سبد پیکنیک رو باز کردند، و مقدمات رو آماده کردند. بعد فهمیدند که نمک نیاوردند!
پیکنیک بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه آنها با این مورد موافق بودند. بعد از یک بحث طولانی، جوانترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد.
لاک پشت کوچولو ناله کرد، جیغ کشید و توی لاکش کلی بالا و پایین پرید، گر چه او سریعترین لاک پشت بین لاک پشت های کند بود!
او قبول کرد که به یک شرط بره؛ اینکه هیچ کس تا وقتی اون برنگشته چیزی نخوره. خانواده قبول کردن و لاک پشت کوچولو به راه افتاد.
سه سال گذشت… و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال … شش سال … سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگه نمی تونست به گرسنگی ادامه بده . او اعلام کرد که قصد داره غذا بخوره و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد.
در این هنگام لاک پشت کوچولو ناگهان فریاد کنان از پشت یک درخت بیرون پرید،دیدید می دونستم که منتظر نمی مونید. منم حالا نمی رم نمک بیارم.
این حکایت شبیه حکایت حرکت لاک پشتی فعالیت های عمرانی واجرایی ،مدیران کلان و خرد در کوهدشت و رومشگان
و چشم انتظار به امید اینکه حرکت های مردمی از پایین به بالا مشگلات را پیگیری و مطالبه نماید که این حرکت در ساختار ادرای واجرایی کشور ما نمی گنجد
به امید جریان یافتن حکایت حرکت گروهی مرغابیها نه حرکت گروهی…

[پاسخ]

اميد زارعي در گفته :

اينجانب تلاش شما و همكاران عزيزتان كه براي خلق خدا شبانه روز كار ميكنند را از صميم قلب ارج مينهم خداوند خادمين به نظام را در پيشگاه خويش محفوظ نگه دارد .

[پاسخ]

با سلام خدمت بزرگ سردار سازندگی استان .ایشان باعث افتخار سرزمین دلفان هستند وارادت خاصی به عمران وآبادانی مناطق لک زبان بویژه کوهدشت که رابطه نسبی وسببی با دلفان دارد .
با آنکه هنوز بودجه ای به سد گاوشمار اختصتص نیافته اما ایشان بیش از 80ملیلر تومان برای این سد از بودجه عمومی قرار گاه هزینه کرده است .چه اگر این بودجه هزینه نشده بود سرنوشت سد گاوشمار (معشوره ) نامش خص بود .
زنده باد سردار عبدالهی عزیز وزنده باد سپاه وفرماندهی سپاه که به ایشان اعتماد دارد.
سد گاوشمار(معشوره )باید ساخته شود اگرچه با استخوان همه مردم کوهدشت ودلفان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :