کد خبر : 54593
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 199 بازدید

کاهش سرعت اینترنت در چند روز آینده

متخصصان شبکه‌های رایانه ای هشدار می دهند که سرعت اینترنت در روزهای پیش رو کاهش می‌یابد و علت این مساله تکمیل ظرفیت روترهای قدیمی است.

به گزارش میرملاس نیوز :به نقل از فارس،  فعالان صنعت آی تی می گویند مشکل فعلی ناشی از محدودکردن تعداد روترهایی است که به طور همزمان در اینترنت قابل فعال شدن و کار کردن هستند. این رقم محدود به 512 هزار روتر است که با توجه به گستردگی فعلی اینترنت ناکافی به نظر می رسد.

امروزه جدول مسیردهی اینترنت از طریق روترها موسوم به Border Gateway Protocol (BGP) که شامل مجموعه ای از روترهاست که توسط شرکت های ISP برای هدایت ترافیک در وب مورد استفاده قرار می گیرد، به حداکثر ظرفیت خود رسیده و دیگر تجهیزات موجود برای مسیریابی و هدایت ترافیک قادر به مدیریت این حجم از ترافیک نیستند.

نتیجه این وضعیت کندشدن قابل توجه سرعت اینترنت است که در روزهای گذشته در بسیاری از کشورهای غربی محسوس بوده است.

شرایط مذکور برخی سایت های بزرگ اینترنتی و فروش الکترونیک را دچار مشکل کرده که از جمله آنها می توان به ای – بی اشاره کرد. مشتریان eBay در شمال اروپا می گویند امسال10 بار شاهد قطع دسترسی خود به خدمات سایت یاد شده بوده اند. شرکت های مخابراتی و اینترنتی آمریکا مانند AT&T، Comcast، Time Warner  و Verizon هم مشکلات متعددی را برای سرویس رسانی به کاربران تایید کرده اند.

پیش از این برخی شرکت های سخت افزاری بزرگ مانند سیسکو در مورد تکمیل ظرفیت استفاده از روترها و ناکافی بودن 512 هزار روتر برای فعالیت همزمان به منظور هدایت ترافیک اینترنت هشدار داده بودند. تعداد روترهای فعال به این منظور در سال 2008 از مرز 256 هزار مورد گذشت و حال نیز حداکثر ظرفیت خود یعنی 512 هزار مورد را نیز پشت سرگذارده است.

صاحب نظران هشدار می دهند که اگر برای رفع مشکل یاد شده فکر جدی نشود در روزها و هفته های آینده شاهد کندی بیشتر اینترنت و سرویس های پرطرفدار خواهیم بود.

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :