کد خبر : 54669
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 248 بازدید

روشنی : 6100 نفر در جامعه ایثارگری لرستان بیکار هستند

  مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: بیش از شش هزار و 100 نفر در جامعه ایثارگری لرستان بیکار هستند. به گزارش میرملاس به نقل مهر ؛ مراد روشنی  در همایش تجلیل از آزادگان خرم آباد ضمن گرامیداشت 16 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: 26 مرداد روز […]

0-201

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: بیش از شش هزار و 100 نفر در جامعه ایثارگری لرستان بیکار هستند.

به گزارش میرملاس به نقل مهر ؛ مراد روشنی  در همایش تجلیل از آزادگان خرم آباد ضمن گرامیداشت 16 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: 26 مرداد روز وصل، روز امید و روز نشاط است روزی که اسرا بعد از سال ها فراق و هجران طولانی به میهن بازگشتند.

روشنی ادامه داد: آزادگان کسانی هستند که از ارزش ها و اصول انقلاب ذره ای عدول و عقب نشینی نکردند و محکم و استوار در همه عرصه ها باقی ماندند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان بر ضرورت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و بیان داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پایداری و استقامت و فرهنگی که برگرفته از فرهنگ اسلام ناب محمدی بوده بر همگان واجب است.

وی افزود: صیانت، حفاظت، توسعه و ترویج این فرهنگ به اشکال مختلف وظیفه خطیری است چرا که راه مبارزه با دشمن همچنان ادامه دارد.

روشنی در اینباره ادامه داد: امروز دشمن با ساز و کاری جدیدتر و با تکنولوژی پیشرفته تری برای انحراف از آن هدف اصلی انقلاب و زاویه گرفتن از مقدسات دین و ارکان دینی در فضای مجازی ورود پیدا کرده است و می خواهند مردم را از ارزشها دور کنند.

وی تصریح کرد: امروز همه شهدا و امام شهدا حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند و به ما ندا می دهند که برای توسعه فرهنگ شهادت، جهاد، ایثار، حماسه و جوانمردی بکوشیم بنابراین برای ترویج این فرهنگ لازم است.

روشنی گفت: برای حفظ و ترویج فرهنگ دفاع مقدس نیاز است که آزادگان خاطرات دوران دفاع و اسارت خود را به رشته تحریر درآورند و این گنجینه عظیم را در دل خود نگه ندارند و رسالت زینبی خود را بجای آورند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان زنده نگه داشتن نام شهدا و حماسه آزادگان و جانبازان را یکی دیگر از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: اسامی شهدا در هر کوی و برزن باید نمود علمی و عملی داشته باشد.

وی افزود: اگر روزی فرا رسد که اسم شهیدی را کوچک کرده و نام دیگری را جایگزین آن کنند آن روز روز مصیبت خواهد بود و آن مسئولی را که در این راستا چه به عمد و چه غیر عمد گامی برداشته است به تمام شهدا، آزادگان، جانبازان و ایثارگران خیانت کرده است.

روشنی بیکاری را یکی از مشکلات اساسی جامعه ایثارگری استان لرستان دانست و عنوان کرد: شش هزار و 120 نفر در جامعه ایثارگری استان علیرغم داشتن مدارک عالی علمی و تحصیلی بیکار هستند هرچند با تلاش استاندار لرستان گام هایی برای رفع بیکاری آن ها برداشته شده است.

وی با اشاره به این موضوع که اشتغال دولتی پاسخگوی جمعیت بیکاران در حوزه ایثارگری نیست اضافه کرد: ساختار دستگاه های اجرایی استان بگونه ای نیست که بتواند این همه بیکار را در بخش دولتی مشغول کند لذا با وجود پتانسیل های بالای استان در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات اقداماتی برای اشتغال این افراد صورت گرفته است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان در اینباره افزود: برای این منظور با کمک معاون رئیس جمهور و در قالب طرحی بنام “تکاک” در راستای توسعه کارآفرینی ایثارگران کشور و ایجاد فرصتهای جدید برای اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر قدم برداشته می شود.

روشنی ادامه داد: همچنین در هفته جاری و با دعوت استاندار لرستان زمینه ملاقات مسئولین استان با بخش اشتغالزایی سازمان اقتصادی کوثر فراهم خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سید مجتبی حسینی در گفته :

درود خداوند بر جانباز سرفراز اسلام، جناب آقای روشنی
براستی که جناب روشنی، مصداق بارز مومنانی هستند که در جایگاه واقعی خدمت به خلق قرار دارند و همیشه سعی و تلاششان در یاری رساندن به مومنین (بخصوص فرزندان شاهد و ایثارگر) بوده و هست؛ آنگونه که خدمت به خلق را بالاترین افتخار برای خود میدانند (و این مورد را به وضوح می توان در کردار و رفتار ایشان دید) و بدرستی دیگران او را ملجأ و مأوایی برای خویش میدانند؛ و فرموده ی پیامبر مهربانی و رأفت براستی در اعمال و رفتار ایشان صدق می کند که فرمودند: «مردم عائله و جیره خواران خداوندند. محبوب ترین مخلوقات نزد خدا کسی است که سودش به عائله خدا برسد…»
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و سربلند باشید و این نعمت «محبوبیت نزد خداوند» را که به واسطه ی خدمت صادقانه به خلق نصیبتان شده همواره حفظ و پاسداری کنید. امیدوارم که دیگران! هم از شما بیاموزند و مانند شما راستگو و درست کردار باشند.

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

با سلام برشهداء و خدمتگزاران صدیقشان
آقای روشنی عزیزوبزرگوار با تجربه وتخصص وتوانمندی که دروجودشان هست حقیقتا با تواضع و فروتنی واخلاص و جسورانه و دلسوزانه خدمتگزاری میکنند
آرزوی ما سلامتی و تندرستی و سربلندی ایشان و همه خدمتگزاران صدیق به خانواده ایثارگران است
ان شاءالله

[پاسخ]

شيخمرادي در گفته :

روز ورود آزادگان 26 مردادميباشد.

[پاسخ]

وبلاگ گردان محبین در گفته :

جناب روشنی سلام علیکم
باتوجه به اینکه جنابعالی از زمره السابقون بوده و خود در کنار شهدای عزیزمان حضور داشته و تا مرز عروج به همراهشان بوده اید آیا سزاور است شورای شهر کوهدشت با بی احترامی تمام بدان صورتی که ملاحظه فرموده اید با نام شهدا چنین برخوردی داشته باشد .
این برخورد ناشایست و متعمدانه خاطر خانواده معزز شهدا و رزمندگان 8سال دفاع مقدس را آزرد و اعتراض امام جمعه محترم شهرمان وبرخی مسئوولان را نیز بدنبال داشت و آنچه که شنیدیم این بود که جنابعالی قول پیگیری موضوع را داده بودید اما متاسفانه حدود یکسال از این موضوع می گذرد و دریغ از حرکتی . ……………………….
ما همچنان منتظر اقدام انقلابی شما هستیم وهمانطوری که حضوری هم خدمت شما عرض شد اگر بدانیم این اقدامات نتیجه ندارد خود وارد فاز عملی خواهیم شد .
وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ

وبلاگ گردان محبین

[پاسخ]

با سلام به مدیر کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان
بنده همسر جانباز جنگ تحمیلی از کوهدشت هستم . به عشق خدمت به فرزندان کشورم و بخاطر اشتیاقی که به تدریس داشتم در رشته آموزش ابتدایی وارد دانشگاه شدم که در مقاطع کاردانی و کارشناسی با معدل بالای 19قبول و در هر دو مقطع دانشجوی اول بودم که نه تنها توجهی به معدل و مدرک بنده نمی شود بلکه حتی تشویقی بخاطر تلاش بنده نشد به طوری که مجبور شدم از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انصراف دهم در حالیکه خود را تا اخذ مدرک دکترا با همان معدل آماده کرده بودم . در حالیکه اگر از سهمیه 25درصدی در استخدامها برای ایثارگران استفاده شود مشکل این قشر از جامعه به راحتی بر طرف خواهد شد و بنده مجبور نمی شوم از ادامه تحصیل ناامید یا در مراکز غیر دولتی با دستمزد ناچیز و بدون هر گونه بیمه و سابقه سنوات خدمت مشغول به کار شوم.امیدوارم با درایت و دلسوزی مدیر کل بنیاد مشکل اشتغال جامعه ایثارگر استان برطرف گردد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :