کد خبر : 54838
تاریخ انتشار : ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 201 بازدید

نماینده دورود و ازنا : نرخ بیکاری در لرستان به مرحله بحران رسیده است

  با توجه به اینکه در این چند سال اخیر، نرخ بیکاری در استان لرستان به مرحله بحران رسیده به همین علت، رئیس جمهور اولین سفر استانی خود را به استان لرستان اختصاص داد. نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گقت: با توجه به اینکه در این چند سال اخیر نرخ بیکاری در استان […]

197605

 

با توجه به اینکه در این چند سال اخیر، نرخ بیکاری در استان لرستان به مرحله بحران رسیده به همین علت، رئیس جمهور اولین سفر استانی خود را به استان لرستان اختصاص داد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گقت: با توجه به اینکه در این چند سال اخیر نرخ بیکاری در استان لرستان به مرحله بحران رسیده به همین علت رئیس جمهور، یاولین استانی خود را به استان لرستان اختصاص داد.

به گزارش میرملاس ؛ عباس قائید رحمت، در خصوص وضعیت بیکاری در کشور به ویژه در استان لرستان، گفت: متأسفانه در حال حاضر وضعیت بیکاری در کشور به هیچ وجه مناسب نیست به طوری که در برخی از استان‌ها به مرز هشدار و در برخی دیگر از مرز هشدار گذشته و به مرحله بحران رسیده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس، گفت: به منظور کاهش نرخ بیکاری باید تمام سرمایه گذاری هلدینگ‌های وابسته به دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی به سمت استان‌های کم برخوردار هدایت شوند.

 

نرخ بیکاری در لرستان به مرحله بحران رسیده است

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه استان لرستان رتبه اول نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در این چند سال اخیر نرخ بیکاری در استان لرستان به مرحله بحران رسیده به همین علت رئیس جمهور اولین سفر استانی خود را به استان لرستان اختصاص داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درتشریح هدف اصلی سفر رئیس جمهور به استان لرستان، اظهار داشت: چاره‌ اندیشی و انجام اقدامات ویژه درخصوص وضعیت بحرانی کار در لرستان از اهداف اصلی سفر استانی رئیس جمهور به این استان بود تا در آینده نزدیک کاهش نرخ بیکاری در لرستان را شاهد باشیم.

قائیدرحمت، با بیان اینکه نرخ بیکاری در کشور ۱۲درصد است، افزود: نرخ بیکاری در برخی از استان‌ها چون لرستان حدود ۲ برابر این ۱۲ درصد یعنی نزدیک به ۲۵ درصداست.

نرخ بیکاری ۵۰درصدی در بین جوانان لرستان

وی ادامه داد: نرخ بیکاری در بین جوانان با رنج سنی ۱۵ تا ۲۴ سال در کشور ۲ برابر ۱۲ درصد یعنی حدود ۲۵ درصد است به همین جهت متأسفانه نرخ بیکاری در بین جوانان لرستان حدود ۵۰ درصد برآورد شده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درحال حاضر استان‌هایی چون لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر وضعیت نابسامانی از نظر بیکاری دارند و ورود هر چه سریع‌تر دولت به منظور حل مشکل بیکاری در این استان‌ها بسیار ضرورت دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: متأسفانه زمانی که دلارهای ۷ تومانی و ۲۴۰ تومانی موجود بود سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع مادر در این استان‌ها صورت نگرفته است به همین جهت تا به امروز شاهد تراکم صنعت فقط در چند استان چون‌اصفهان، فارس، خراسان، مرکزی، تهران و کرج، خوزستان از نظر صنعت نفت و پتروشیمی هستیم.

قائیدرحمت افزود: متأسفانه تراکم صنعت در برخی استان‌ها باعث شده که در حال حاضر این استان‌ها از نظر زیست محیطی با مشکل مواجه شده‌اند به طوری که سطح آلایندگی در فصول گرم سال به گونه‌ای است که قدرت تنفس را از مردم گرفته است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید هر چه سریع‌تر اهتمام کند و با توقف صنعت، تراکم صنعت در برخی از استان‌ها را کاهش دهد و همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی را به منظور سرمایه گذاری به استان‌های محروم با نرخ بیکاری بسیار بالا هدایت کند.

این نماینده مردم درمجلس‌نهم، اظهارداشت: متأسفانه هلدینگ‌های دستگاه‌های وابسته به دولت چون ایدرو، ایمیدرو، شستا و سازمان بازنشستگی در استان‌هایی که بخش خصوصی قبلا در آنجا سرمایه گذاری کرده بود اقدام به ایجاد صنعت کرده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: به عنوان رئیس کمیته اشتغال و کار آفرینی مجلس از دولت تقاضا دارم که با تجدید نظر تمام سرمایه گذاری هلدینگ‌های وابسته به دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی را به سمت استان‌ها ی کم برخوردار سوق دهد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حمیدازادبخت در گفته :

حکایت های مدیریتی

چگونه به هدف بزنيم؟

——————————————————————————–

كمانگير پير و عاقلي در مرغزاري در حال آموزش تيراندازي به دو جنگجوي جوان بود. در آن سوي مرغزار نشانه ي كوچكي كه از درختي آويزان شده بود به چشم مي خورد. جنگجوي اولي تيري را از تركش بيرون مي كشد. آن را در كمانش مي گذارد و نشانه مي رود. كماندار پير از او مي خواهد آنچه را مي بيند شرح دهد.

مي گويد: «آسمان را مي بينم. ابرها را. درختان را. شاخه هاي درختان و هدف را.» كمانگير پير مي گويد: «كمانت را بگذار زمين تو آماده نيستي.»

جنگجوي دومي پا پيش مي گذارد .كمانگير پير مي گويد: «آنچه را مي بيني شرح بده.»

جنگجو مي گويد: «فقط هدف را مي بينم.»

پيرمرد فرمان مي دهد: «پس تيرت را بينداز. تير بر نشان مي نشيند.»

پيرمرد مي گويد: «عالي بود. موقعي كه تنها هدف را مي بينيد نشانه گيريتان درست خواهد بود و تيرتان بر طبق ميلتان به پرواز در خواهد آمد.»

——————————————————————————–

شرح حكايت
بر اهداف خود متمركز شويد.

تمركز افكار بر روي هدف به سادگي حاصل نمي شود. اما مهارتي است كه كسب آن امكانپذير است و ارزش آن در زندگي همچون تيراندازي بسيار زياد است.

لذا با این عدم اتحاد و همیستگی در بین نمایندگان منتخب ،هیچگونه هدف مشترکی وجود ندارد وتکروی ها را بیشتر نشانه رفته اند نه اشتغال و مسائل مربوط به مردم

كليدواژه‌ها : تمركز بر هدف ؛ پراكندگي كارها ؛ چندكاره بودن ؛ از اين شاخه به آن شاخه پريدن

[پاسخ]

وحید در گفته :

آقای ملکشاهی ، بقول دوستانتون “”چهره ملی””رکورد ملی رو زدید،مبارکتون باشه !
اگر دردم یکی بودی چه بودی…….

[پاسخ]

سوري20 در گفته :

با سلام خدمت نمايندگان محترم استان لرستان:
اول: اينكه به خاطر اين اماري كه در آورديد خيلي ازتون تشكر ميكنم!
دوم:وقتي امثال شما نماينده مردم لرستان هستيد و هيچ فكري به حال مردم نميكنيد و فقط به فكر منافع خودتان هستيد وجود اين آمار طبيعي هستش
سوم:چرا از پروژه هاي كه پشت چراغ بودجه و تخصيص اعتبار دارن چرت ميزنن دفاع نميكنيد.
چهارم: چرا از حداقل پروژههاي كه هم در استان انجام ميشود مشروط نمي كنيد به اينكه از نيروهاي بومي استفاده كنند
پنج: چرا از اين همممممممممممه معادن و زمين حاصلخير، جوانان تحصيكرده و پر انگيزه كه فقط به علت نبودن پيشتيبان مالي نميتوانند كاري بكنند حمايت نميكنيد.
شش: اگه توجه داشته باشيد در ميادين تهران فقط و فقط شاهد نيروهاي كارگري لر و افغان هستيم كه مجبور هستند چندين ماه از خانه و كاشانه خود به خاطر لقمه اي نون حلال دور باشند(كه من از اينجا دست همه هشهري هاي عزيز رو كه اينگونه كار مي كنند مي بوسم)
چرا چرا چرا
آقايان نماينده باور انگشت اتهام به سمت امثال شما است ازتون خواهش ميكنم به فكر جوانهامون باشيد
به اميد لرستاني اباد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :