کد خبر : 54993
تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 682 بازدید

دست کودک نوپای توسعه لرستان را رها نکنیم

  امین آزادبخت / میرملاس نیوز :  ( به مناسبت هفته دولت ) دست کودک نوپای توسعه لرستان را رها نکنیم/ غول محرومیت لرستان رفتنی استمردم لرستان سالهاست که با واژه محرومیت به کشور معرفی می شوند ، خدا خیر دهد مخترع این واژه را، چراکه واژه بهتر و گویاتر از این، توصیف کننده حال […]

IMG_8478

 

امین آزادبخت / میرملاس نیوز : 

( به مناسبت هفته دولت )

دست کودک نوپای توسعه لرستان را رها نکنیم/ غول محرومیت لرستان رفتنی است
مردم لرستان سالهاست که با واژه محرومیت به کشور معرفی می شوند ، خدا خیر دهد مخترع این واژه را، چراکه واژه بهتر و گویاتر از این، توصیف کننده حال و روز لرستان نبوده و نیست
امروز لرستانی ها در ابعاد مختلف ظرفیت دارند و مدام این ظرفیتها گوشزد می شود بلکه فرجی شود و از بالا دستوری صادر شود و این غول عظیم محرومیت لرستان کمی از جایش سر بخورد.
اما برای شکست شاخ این غول هزار راه نرفته مانده که برای طی مسیر لازم است مردم و مسوولان لرستان دور از هم نمانند و هر یک برای رسیدن به هدف مسیرهای فرعی را انتخاب نکنند.
این روزها همه جوش توسعه لرستان را می زنند و می توان دریافت که دغدغه توسعه و محرومیت زدایی لرستان تا حدودی در بالا بالا ها احساس می شود.
و اما یادآوری این نکته ضروری است که غول محرومیت لرستان یک شبه متولد نشده که بتوان یک شبه شاخش را شکست و به استقبال پریان روزهای خوش و خرم رفت.
در طول یکسال گذشته اقدامات مطلوبی در راستای توسعه لرستان انجام شده که دور از انصاف است نادیده گرفته شود اما برای به ثمر نشستن این اقدامات باید کمی صبر و حوصله به خرج داد.
مردم لرستان طی سالهای طولانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نجیب و صبور بوده اند و باید گفت که این نجابت و بردباری این روزها بیش از هر زمان دیگری لازم است تا دولتمردان بتوانند در این استان با آرامش خاطر بیشتری کار کنند.
امروز قطار توسعه لرستان استارت زده و صدای سوت آن آرام آرام در بلندتر و رساتر می شود پس بی انصافی است با سنگ پرانی ها ی غیر معقول خدشه ای به این حرکت وارد کرده و یا موجب کندی حرکت توسعه لرستان شویم.
استاندار لرستان و مجموعه مدیریت ارشد استان در طول یکسال گذشته بارها و بارها گوشزد کرده اند که عمق محرومیت در لرستان بسیار بالا بوده و برای پر کردن گودال های عمیق عقب ماندگی، باید همه با هم باشیم.
در طول یکسال گذشته اقدامات موثری و امید بخشی در استان انجام شده که رسانه های مختلف به واقع به درستی به آن پرداخته و برای مردم روشنگری کرده اند اما این روزها در برخی موارد شیطنت هایی دیده می شود که به صلاح مردم و روند توسعه لرستان نیست.
امروز وفاق و همدلی اصلی ترین مولفه مورد نیاز لرستان بوده و مردم نیز با هوشیاری و حمایت بیش از پیش از مدیریت ارشد استان نقش مهمی در ادامه روند تحول و توسعه لرستان دارند.
اگر امروز طرح توسعه فرودگاه خرم آباد، احیا کشت و صنعت پس از سالیان سال، احداث آزادراه، تلاش برای ابقای سد حیاتی معشوره و بهره برداری از سایر سدها، زدودن چهره محرومیت از روستاها و تلاش برای اتمام طرح های نیمه کاره لرستان در دستور کار قرار دارد به لطف تلاش دولتمردان و مدیریت ارشد استان است.

مهندس بازوند در کنار همه این فعالیت ها، توجه ویژه ای به اشتغال دارد و در کنار شکوفایی اقتصادی، اشتغال را به عنوان یکی از مهمترین خروجی های رونق اقتصادی در بخش صنایع لرستان می داند.

توسعه تنها یک رویای دست نیافتنی نخواهد بود اگر همه دست به دست هم دهیم و اندکی صبوری کنیم چراکه حجم مشکلات لرستان آنچنان بالاست که باید برای عبور از مسیرهای سخت طاقت فرسا امیدوار به آینده بوده و به توانمندی های مدیریت ارشد استان اطمینان داشته باشیم.
همه می دانیم که لرستان رتبه نخست بیکاری کشور را دارد، می دانیم که خشکسالی دمار از روزگار کشاورزی درآورده و چشمه ها و رودخانه ها را لب تشنه کرده، همه می دانیم که سرانه درآمد مردم لرستان کمتر از متوسط کشوری است و بسیاری دانستن ها…
اما باید اندکی صبر داشته باشیم و به اقدامات انجام شده نیز بها دهیم، به دور از انصاف است که پس از حدود یکسال انتظار داشته باشیم تمامی این مشکلات حل شود ، چراکه در این صورت باید منتظر معجزه باشیم.
به طور قطع با لختی صبر وحوصله جادوی دولت تدبیر وامید  و مدیریت موفق مهندس بازوند در رفع مشکلات لرستان ظاهر خواهد شد ، پس تا تحقق وعده ها در لرستان تفرقه افکنی نکنیم و اینبار خودمان عامل مضاعفی در توسعه نیفاتگی و محرومیت لرستان نباشیم.

 امین آزادبخت / مدیرمسئول سایت خبری میرملاس / مردادماه 93

 

 

_MG_0191

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

هم استاني در گفته :

احسنت ذاش امين گل گفتي……

[پاسخ]

باریکلا
دروووووووووووووود بر شما باد
مهندس بازوند بسیار فردی توانمند است از وقتی ایشون استاندار شدند و کارهای و مدیریتشون رو می بینیم فهمیدیم که دهمرده و صابری و محسنی ثانی واسه لرستان هیچ کار ساختاری و عمقی انجام ندادند

[پاسخ]

همشهري پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۶ شهریور , ۱۳۹۳ ۱۳:۳۴:

عيب بازوند فقط همينه: مدیران دولتِ احمدی نژاد را تغيير نداده!!!

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

حکایت های مدیریتی
رمز موفقيت
——————————————————————————-

مرد جواني از سقراط رمز موفقيت را پرسيد. سقراط به مرد جوان گفت كه همراه او به كنار رودخانه بيايد. وقتي به رودخانه رسيدند هر دو وارد آب شدند به حدي كه آب تا زير گردنشان رسيد. در اين لحظه سقراط سر مرد را گرفته و به زير آب برد. مرد تلاش مي كرد تا خود را رها كند اما سقراط قوي تر بود و او را تا زماني كه رنگ صورتش كبود شد محكم نگاه داشت. سقراط جوان را از آب خارج كرد و اولين كاري كه مرد جوان انجام داد كشيدن يك نفس عميق بود.

سقراط از او پرسيد: «در زير آب تنها چيزي كه مي خواستي چه بود؟»

مرد جواب داد: «هوا.»

سقراط گفت: «اين رمز موفقيت است! اگر همانطور كه هوا را مي خواستي در جستجوي موفقيت هم باشي بدستش خواهي آورد. رمز ديگري وجود ندارد.»

كليدواژه‌ها : موفقيت ؛ خواستن ؛ آرزو ؛ خواست قلبي

[پاسخ]

محمود مهکی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۳ مهر , ۱۳۹۳ ۱۹:۱۱:

درود بر حمید آقای خوش فکر وباسواد

[پاسخ]

فريدون طرهاني در گفته :

درود خدابرصداي رساي ميرملاس كه به گوش همه دنيا مي رسد.امين جان صداي شما وسايت وزينتان بيدارمي كند آنهايي كه درخوابند.

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

مدیران دولتِ احمدی نژاد در شهرستانِ کوهدشت جولان میدهند در شهرستان استاندار محترم تدبیری بیاندیشند

[پاسخ]

شهروند کوهدشتی در گفته :

جناب آقای استاندار بهداشت و در مان در شهرستان کوهدشت افتضاحست هر چه زودتر فکری بکنید

[پاسخ]

ضمن تبریک بمناسب هفته دولت به جناب آقای بازوند و همکاران پرتلاشش
آقای استاندار در گزارشات حضرتعالی در هفته دولت در بخش خبری استان در تمامی شهرستانها هر کدام بیش از 10 طرح افتتاح شد ولی کوهدشت هیچی.
در کوهدشت فقط واسه 16 نفر اشتغالزایی شده در صورتی که شهرستانهای کوچک استان بیش از 160 نفر بوده.
لطفاعدالت رعایت شود.

[پاسخ]

روستایی کوهدشت در گفته :

کاش به روستاها بیشتر رسیدگی شود تا به شهر مهاجرت نکنن چون کمبود آب آشامیدنی زندگی در روستا را برای آنها سخت کرده است.

[پاسخ]

بقاع نیوز در گفته :

انتخاب استاندار که خوب بوده است…خدایش بر توفیقاتش بیفزاید…مواظب انتخابات آینده مجلس هم باشیم…

[پاسخ]

نوری نظری طبا در گفته :

مقاله ی جالب و مبسوطی بود
کاش مسولان بجای تفکر برای ساختن این همه شعار بی مصرف، فکری به حال توسعه لرستان بکنند

[پاسخ]

رضایی مقیم تهران در گفته :

جناب آقای استاندار کوهدشت هنوز خیلی مونده که نـــــــــــوپا بشه.

[پاسخ]

اکههههههههههه هیی
یه چیه هونه سینه گرتیه!!!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخ

[پاسخ]

محمد سوري در گفته :

فعاليت هاي مهندس بازوند واقعا ستودني است

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

امین جان خسته نباشید مدیریت عامه پسند سایت میرملاس جذب افراد تحصیلکرده و مردمی را بهت تبریک میگم تنت به ناز طبیبان نازمند نباشه انشااللله

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

قرنی کومیامنه
همه مکومیمن

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :