کد خبر : 55068
تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 383 بازدید

نشست خبری اعضای انجمن موسیقی لرستان با اصحاب رسانه

    به گزارش میرملاس نیوز ؛ به نقل روابط عمومی انجمن موسیقی لرستان نشست خبری اعضای انجمن موسیقی لرستان با حضور امین عباسیان رئیس ، بابک صادقی  ، ذبیح اله کردعلیوند و مجتبی رومانی اعضای هئیت ریئسه انجمن موسیقی و اصحاب رسانه برگزار گردید . بنا به همین گزارش امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی لرستان […]

moosighi

 

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ به نقل روابط عمومی انجمن موسیقی لرستان نشست خبری اعضای انجمن موسیقی لرستان با حضور امین عباسیان رئیس ، بابک صادقی  ، ذبیح اله کردعلیوند و مجتبی رومانی اعضای هئیت ریئسه انجمن موسیقی و اصحاب رسانه برگزار گردید .

بنا به همین گزارش امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی لرستان اظهار داشت با توجه به اینکه سالجاری از سوی مقام معظم رهبری بنام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، اهمیت موضوع فرهنگ دو چندان شده و همه باید در راستای ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی اقدم کنند.

رییس انجمن موسیقی لرستان گفت: توجه به هنر و برنامه های هنری، تاثیر بسزایی در کاهش و رفع ناهنجاری های فرهنگی جامعه دارد.

وی احیا و گسترش فرهنگ های بومی منطقه ای را بسیار ضروری دانست و تصریح کرد:هنر در راستای برطرف کردن چالش های اجتماعی نیز تاثیرگذار است.

امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی لرستان با اشاره به فعاليت هاي انجمن موسيقي در يک سال گذشته گفت انجمن موسیقی لرستان در سال 77 در این استان تاسیس شده است و تا امروز فضا و بستر مناسبی برای عرصه موسیقی بوده است و فعالیت ها و اقداماتی که توسط هنیت رنیسه که از سال گذشته تاکنون صورت گرفته در نوع خود بی نظیر و قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست .

وی عنوان داشت: در این مدت کنسرتهای متفاوتی با حضور هنرمندان لرستانی، گروه وزیری با خوانندگی سالار عقیلی، گروه کامکارها و روز موسیقی بعد از 15 سال برگزار شده است.

این مسئول یادآور شد: در این مدت کنسرتهای آموزشی تنبک‌نوازی، پیانو نوازي ،گيتار نوازي و…برگزار شده است که استقبال خوبی توسط هنرجویان از آنها شده است.

عباسیان خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت چهارمين سالگرد زنده‌یاد استاد سقايي و یکمين سالگرد محمدحسن قهرمانی توسط انجمن موسیقی لرستان برگزار شده است.

وي با اشاره به اينکه تمام برنامه پيش بيني شده انجام خواهد گرفت، عنوان کرد: در مراسم سالگرد آقاي سقايي بيانيه اي با عنوان اينکه بتوانيم جشنواره دائمي موسيقي در استان داشته باشيم، تدوين شد.

رئیس انجمن موسیقی لرستان متذکر شد: یکی دیگر از برنامههای انجمن موسیقی لرستان دیدار با پیشکسوتان عرصه موسیقی بوده و هر هفته این دیدار با یک هنرمند لرستانی انجام میشود و خوشبختانه آثار آن در روحیات هنرمندان پیشکسوت موسیقی و خانوادههای آنها به خوبی حس شده و ما نیز به دنبال ادامه این دیدارها در سال جاری هستیم.

وی بیان داشت: 750 هنرجو در رشته موسیقی در لرستان تابستان امسال آموزش دیدهاند که این آمار خارج از آموزشگاههای خصوصی به دست آمده است، زیرا بسیاری از هنرمندان عرصه موسیقی در این آموزشگاهها دوره میبینندواين رقم خوبي است در شهري که شهر موسيقي است و شهر کمانچه معروف است.

این مسئول اضافه کرد: 10 و 11 شهریور ماه امسال حسین علیزاده که از نوازنده ها و اساتيد صاحب سبک موسيقي ايران هستند در لرستان اجرا دارد که خوشبختانه با استقبال همشهريان رو به رو شده که تا کنون 80 درصد بلیطهای آن به صورت اینترنتی به فروش رسیده است.

وي افزود: اميدواريم بتوانيم فضا را آماده کنيم براي اولين بارتصميم گرفته ايم که جلوي درب سالن بليط نفروشيم که به صورت رايانه اي و با هماهنگي سايت ايران کنسرت انجام شده است

عباسیان تصریح کرد: کنسرت سه هزار نفری داریوش نظری 20 مهر ماه هم‌زمان با عید غدیر به مدت يک شب در خرمآباد برگزار میشود، این در حالی است که استقبال از کنسرتها در لرستان بسیار خوب است.

رئیس انجمن موسیقی لرستان با اشاره به اینکه یکی از برنامههای ما برگزاری جشنواره دائمی موسیقی لرستان است، گفت: ما به دنبال برگزار کردن جشنواره تال در سالجاری در استان لرستان هستیم و در این خصوص همه تلاش خود را به کار میگیریم.

وي به راه اندازي سايت انجمن موسيقي لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: سامانه پيام کوتاه انجمن موسيقي راه اندازي شده است.

عباسي گفت: بزرگداشت شاهين اسماعيلي از نوازندگان چيره دست پيانو، اجراي دو نوازي سنتور توسط سيامک آقايي و محمد منتظري، دلجويي و ديدار با پيشکسوتان از برنامه هاي انجام شده در سال گذشته است.

 عباسي خاطرنشان کرد: ما براي اولين بار بعد از کنسرت وزيري توانستيم مسوولين شهر را متقاعد کنيم که ما هم مي توانيم کنسرت بزرگ بدون هيچ حاشيه اي برگزار کنيم.

وي گفت: با رایزنی های لازم با اداره کل ارشاد اسلامي استان ، شوراهاي شهر و دستگاه هاي ذي ربط درصدد برگزاری مراسم بزرگداشت استاد درويش رضا منظمي به نحو احسن هستیم.

عباسي تصريح کرد: از ديگر برنامه هاي آتي برگزاري کنسرت گروه خورشيد يکي از گروه هاي جوان انجمن به سرپرستي خانم سبحاني هستند که در واقع هنرجوهاي انجمن موسيقي لرستان هستند.

رئيس انجمن موسيقي لرستان گفت: يکي از مهمترين کارها ساماندهي گروه هاي موسيقي بود که الان هر گروه فقط نوازنده دارد که مخصوص آن گروه است.

وي اضافه کرد: در بحث عمراني طرح هايي را با ميراث فرهنگي با مشارکت بخش خصوصي داريم، ساخت مقبره زنده ياد استادعلي رضا حسين خاني و ساماندهي قطعه هنرمندان است

وی با اشاره به توجه دولت یازدهم به مقوله هنر و فرهنگ ادامه داد: انجمن های 10 گانه هنری لرستان طی یکسال گذشته سه بار درخواست ملاقات با استاندار لرستان را داده اند که تاکنون پاسخی برای این درخواست دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: با ورود بازوند به لرستان تحولات عمقی در خصوص طرح های عمرانی و اقتصادی در حال شکل گیری است و این در حالی است که هنر اصیل و غنی لرستان نیز نیازمند توجه ویژه مسوولان بوده و هنرمندان درخواست دیدار با استاندار و طرح مشکلات خود را دارند.

وی اظهار داشت: چنانچه مسوولان ارشد استان به مسایل فرهنگی و هنری بها دهند بسیاری از تنش ها و چالش هایی که امروزه به نام ناهنجاری فرهنگی وارد جامعه شده، برطرف خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :