کد خبر : 55094
تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 553 بازدید

استاندار لرستان : قرارداد سد معشوره به زودی ابلاغ می شود/ تامین اعتبار پروژه از محل فاینانس

  استاندار لرستان با بیان اینکه قرارداد سد معشوره به زودی ابلاغ می شود، از تامین اعتبار پروژه از محل فاینانس خبر داد. به گزارش میرملاس به نقل مهر ؛هوشنگ بازوند عصر پنج شنبه در جریان افتتاح طرح گازرسانی به دو شهر گراب و کوهنانی در سخنانی با اشاره به شاخصهای توسعه نیافتگی لرستان اظهار […]

0 (9)

 

استاندار لرستان با بیان اینکه قرارداد سد معشوره به زودی ابلاغ می شود، از تامین اعتبار پروژه از محل فاینانس خبر داد.

به گزارش میرملاس به نقل مهر ؛هوشنگ بازوند عصر پنج شنبه در جریان افتتاح طرح گازرسانی به دو شهر گراب و کوهنانی در سخنانی با اشاره به شاخصهای توسعه نیافتگی لرستان اظهار داشت: بسیاری از شاخصهای اقتصادی استان از جمله سرانه درآمدی از میانگین کشوری پایین تر است.

وی با بیان اینکه پیک این شاخصهای توسعه نیافتگی را در شهرستان کوهدشت استان لرستان شاهد هستیم عنوان کرد: وقتی نرخ بیکاری لرستان در پایان سال 92 بیش از 17 درصد بوده این رقم به طور رسمی در کوهدشت به 20 درصد نرخ بیکاری نیز رسیده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه حد آخر بیکاری به طور غیررسمی در شهرستان کوهدشت بیشتر از این آمار و ارقام است بیان داشت: شهرستان کوهدشت با دو چالش اساسی بیکاری و کمبود آب مواجه است.

بازوند عنوان کرد: وضعیت کمبود آب در این شهرستان در حالیست که کوهدشت در محاصره دو رودخانه کشکان و سیمره قرار دارد ولی به لحاظ مهار آبها با چالش جدی مواجه است.

وی با بیان اینکه شهر و روستاهای کوهدشت متاسفانه به شدت از بی آبی رنج می برد گفت: وضعیت در این زمینه به گونه ای است که در حال حاضر در تعداد بسیاری از روستاهای منطقه شاهد هستیم که با تانکر آب رسانی می شود و این روند یک معضل جدی است.

استاندار لرستان با بیان اینکه کمبود آب در کوهدشت موجب شده که سرمایه گذاری چندانی هم در این شهرستان صورت نگیرد یادآور شد: برای اجرایی شدن سد معشوره در این شهرستان با مشکلات جدی مواجه بودیم.

بازوند با بیان اینکه کارهای کارشناسی اجرای این سد به رغم کلنک زنی از قبل انجام و قرار پروژه منعقد نشده بود افزود: خوشبختانه با پیگیریهای مردم، مسئولان و نمایندگان و در جریان سفر ریاست جمهوری این مشکل حل شد و به زودی قرارداد سد معشوره ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه سد معشوره برای احداث نیازمند تامین اعتبار است یادآور شد: یکی از راههای تامین اعتبار این پروژه بزرگ و مهم استفاده از محل فاینانس است.

استاندار لرستان با بیان اینکه قرار است اعتبار مورد نیاز سد معشوره از این محل تامین اعتبار شود از رئیس کل بانک مرکزی خواست برای تامین اعتبار پروژه از محل فاینانس مساعدت لازم را داشته باشد و این موضوع را مد نظر قرار دهد.

بازوند با بیان اینکه دومین چالش شهرستان کوهدشت به نوعی بیکاری است یادآور شد: امروز اقتصاد ایران یک اقتصاد بانک محور بوده و بانکها باید تسهیلاتی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.

وی تصریح کرد: در بانکهای استان لرستان مصارف نسبت به منابع همخوانی ندارد و با این وضعیت بسیاری از سرمایه گذاران امکان ندارند که در این استان سرمایه گذاری کنند که امیدواریم بانک مرکزی برای رفع این مشکل به کمک لرستان بیاید.

استاندار لرستان یادآور شد: ما حتی اگر بتوانیم در بحث اعطای وامهای خوداشتغالی کمک کنیم به شهرستان کوهدشت می توانیم قدم های خوبی برای کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان برداریم که تقاضا داریم بانک مرکزی در بحث وام های خوداشتغالی این شهرستان را به طور ویژه مورد توجه قرار دهد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بقاع نیوز در گفته :

فاینانس :::در برخی مواقع، فروشنده مایل نیست وجه کالا را به صورت اعتبار اسنادی مدت دار دریافت نماید از طرف دیگر خریدار نیز به دلیل فقدان نقدینگی قادر به پرداخت نقدی اعتبار اسنادی نمی‌باشد، در این حالت معمولاً خریدار از یک بانک یا موسسه مالی درخواست می‌کند که وجه اعتبار اسنادی را به صورت نقدی به فروشنده پرداخت و اصل و سود مبلغ پرداخت شده را در یک دوره زمانی مشخص از خریدار دریافت نماید، این روش پرداخت را فاینانس مالی و به موسسات تامین کننده وجوه، فاینانسر مالی می‌گویند. مدت دوره استفاده از تسهیلات فاینانس معمولاً بین 1 تا 3 سال و مدت دوره بازپرداخت بین 5 تا 15 سال در مورد طرحهای مختلف متغیر است…

[پاسخ]

شیخی در گفته :

با تشکر از مهندس بازوند بخاطر زحمات بی دریغشان.
تفاوت کار ایشان با استاندارهای قبلی کاملأ هویداست.

[پاسخ]

بهزاد اپرناک در گفته :

از استاندار استانمان مهندس بازوند بخاطر توجه ویژه به بحث بیکاری شهرستان کوهدشت تشکر مینمایم

[پاسخ]

علی رحیمی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۵ آذر , ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲:

افربن اقای اپرناک

[پاسخ]

همشهری در گفته :

فاینانس چیست بیشتر توضیح بدید

[پاسخ]

مسعود . ا در گفته :

با سلام قبل از هر چیز از استاندار محترم جناب آقای مهندس بازوند تشکر می کنم که نقش بسزایی در اجرایی شدن سد معشوره ایفا کردند ولی ظاهرا عده ای تصور می کنند که این پروژه فقط به دلیل پیگیری های استانداری بوده است و یا آقای قبادی طرح را به سر انجام رسانده است که به عینه دیده می شود مدیر محترم سایت میرملاس نیز به دلیل بد بینی نسبت به دکتر ملکشاهی بر این عقیده است و اجازه انتشارحقیقت را در سایت نمی دهد، در حالی که انصافا همه مطمئن هستند که بدون پیگیری دکتر ملکشاهی این اتفاق ارزنده به وقوع نمی پیوست. امیدوارم مدیر محترم سایت از این پس اجازه درج نظرات طرفداران دکتر ملکشاهی را بدهند

[پاسخ]

بابا شما چند ماه پشت سر هم میگید قرارداد امضا میشه !… پس کی!

[پاسخ]

شهروند در گفته :

با سلام خدمت استاندار دلسوز :در دولت تدبیر و امید ما خیلی امیدواریم ولی آقای استاندار جوانان کوهدشت به خاطر فقر و بیکار در رنج و عذاب هستند شما را با جان امام زمان قسم میدم اقدام عاجل در این زمینه داشته باشید درود خدا بر رییس جمهور و دولت عزیز ایشان

[پاسخ]

سوری در گفته :

تشکر از استلندار و نماینده محترم

[پاسخ]

زبان مردم در گفته :

با تشکر ویژه از استاندار محترم اگه زودتر اقدام نکنید شهر ستان کوهدشت به خاطر کمبود آب خالی از سکنه می شود .

[پاسخ]

جمعی از شهروندان در گفته :

با تشکر از آقای بازوند استاندار عزیز و محبوبمان

[پاسخ]

باتشکر از نماینده قبلی (شاهرخی)ونماینده فعلی

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ شنبه ۸ شهریور , ۱۳۹۳ ۲۲:۳۲:

ونماینده آینده!!!!!

[پاسخ]

شیخی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۳ ۰۰:۳۴:

نماینده قبلی؟واسه چی؟

[پاسخ]

عباسي در گفته :

لطفا نماينده فعلي را شريك نكنيد

[پاسخ]

رهگذر پاسخ در تاريخ یکشنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۳ ۰۵:۰۰:

آقای عباسی نماینده قبلی فقط کلنک زنی کرده بود مثل هزار طرح دیگه بدونه هیچ قراردادی چرا قبول نداری .خبر رو خوب بخون ،

[پاسخ]

منصور رومیانی در گفته :

از استاندار محترم جناب مهندس بازوند نه به خاطر بازی کردن با واژها بلکه به خاطر این که مرد عمل است قدردانی می نمایم.

[پاسخ]

دادور در گفته :

با سلام
خدمت آقاي مسعود عرض شود كه ا- آقاي ملكشاهي مدرك دكتري ندارند پس بيخودي دكتر به ايشان نگيد.
2- در مورد پيگيريها هم به عرض برسانم كه اگر نماينده محترم اليگودرز اطلاع رساني در مورد لغو احداث سد معشوره نمي كردند نماينده محترم كوهدشت در خواب تشريف داشتند.

[پاسخ]

دردپنهان در گفته :

امیدخداکه هرچه زودتربادعوت ازمردم شاهد اجرایی شدن گاوشمارهای بیشتری در راستای خدمت به این مردم محروم منطقه باشیم حاصل زحمات هرکی هم هست دعا گویی وجود پرتلاششان خواهیم بود خسته نباشیدوخداقوت به همگی

[پاسخ]

امیدوارم زمانی برسد که افرادی در این چنین جایی بیان دیدگاه میکنند به این نتیجه برسند که هر مسولی قدمی در رفاه زندگی مردم برمیدارد بدانند که وظیفه شرعی و قانونی و اخلاقی خود را انجام داد و همش بدنبال حاشیه سازی نباشیم. واقعا هنوز بعد از این همه سال به این نتیجه نرسیده اید که این افکار بی معنی که همش به ضرر مردم است را باید کنار گذاشت…

[پاسخ]

فقط امامی به درد گوهدشت می خوره.به امید بازگشت ایشون و برد در دور بعد.(انشاالله)

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :