کد خبر : 55421
تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 618 بازدید

فرود هواپیمای نظامی آمریکا در ایران

    رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی نیروهای ائتلاف که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده است. طبق گزارش واشنگتن‌پست، جنگنده‌های ایرانی این هواپیمای نظامی که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده‌اند. مقامات آگاه به این موضوع به واشنگتن‌پست می‌گویند یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف […]

139305181438037283379643

 

 

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی نیروهای ائتلاف که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده است. طبق گزارش واشنگتن‌پست، جنگنده‌های ایرانی این هواپیمای نظامی که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده‌اند.

مقامات آگاه به این موضوع به واشنگتن‌پست می‌گویند یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف که از پایگاه بگرام افغانستان راهی دوبی بوده روز جمعه بنا به درخواست ایران در شهر بندر عباس به زمین نشست. بنا به این گزارش، این حادثه پس از آن رخ داد که مقامات ایرانی در برنامه پروازی این هواپیما تردید کردند.

واشنگتن‌پست در توضیح جزئیات بیشتر این حادثه نوشته برج‌های مراقبت ایرانی پس از تماس با این هواپیما به آن دستور دادند به افغانستان برگردد و برنامه پروازی خود را اصلاح کند اما هنگامی که خلبان‌ها به برج مراقبت ایران گفتند که سوخت کافی برای بازگشت به افغانستان ندارند، از آنها خواسته شد فرود بیایند.

یک مقام آمریکایی گفت که جنگنده‌های ایرانی این هواپیما که ۱۰۰ سرنشین آمریکایی و ۲ سرنشین کانادایی داشت را اسکورت کرده‌اند. مقامات دیگر آن را تکذیب کرده و گفته‌اند هواپیما بدون اسکورت جنگنده‌ها به زمین نشسته است.

طبق گزارش‌ها هواپیمای مورد نظر از شرکت هواپیمایی فلای دوبی اجاره شده بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در دقایق آغازین بامداد روز شنبه گزارش داد ایران یک فروند هواپیمای نظامی آمریکا را در بندعباس وادار به فرود کرده است. این روزنامه دقایقی بعد، خبر خود را اصلاح کرد و نوشت هواپیمای مورد نظر تحت اجاره نیروهای ائتلاف نظامی افغانستان به رهبری آمریکا بوده است.

واشنگتن‌پست با ارائه جزئیات بیشتر از این حادثه نوشته جنگنده‌های ایرانی این هواپیمای نظامی که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده‌اند.

مقامات آگاه به این موضوع به واشنگتن‌پست می‌گویند یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف که از پایگاه بگرام افغانستان راهی دوبی بوده روز جمعه در شهر بندعباس به زمین نشست. بنا به این گزارش، این حادثه پس از آن رخ داد که مقامات ایرانی در برنامه پروازی این هواپیما تردید کردند.

برج‌های مراقبت ایرانی پس از تماس با این هواپیما به آن دستور دادند به افغانستان برگردد و برنامه پروازی خود را اصلاح کند. هنگامی که خلبان‌ها به برج مراقبت ایران گفتند که سوخت کافی برای بازگشت به افغانستان ندارند، از آنها خواسته شد فرود بیایند.

یک مقام آمریکایی گفت که جنگنده‌های ایرانی این هواپیما که ۱۰۰ سرنشین آمریکایی و ۲ سرنشین کانادایی داشت را اسکورت کرده‌اند. مقامات دیگر آن را تکذیب کرده و گفته‌اند هواپیما بدون اسکورت جنگنده‌ها به زمین نشسته است.

یک سخنگوی سفارت امارات در آمریکا گفته از این موضوع آگاه است اما اطلاعات بیشتری در این مورد ندارد.

*عکس تزئینی است*

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

از نیروی هوایی تشکر می کنم که اجازه هیچ گونه تجاوزی به وسیله دشمنان متخاصم را نمی دهند

[پاسخ]

سیف الهی تهران در گفته :

آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .امام راحل.

[پاسخ]

زنده با ایران وتمام نیروهای هوایی.

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

زنده وپاینده باد ایران .اقدار نیروی قدرتمند هوایی ایران به همه اجانب برای چندمین بار اثبات گردید.

[پاسخ]

جعفر امیدیان در گفته :

(واعدوا لهم مااستطعتم من قوه)
زنده باد ایران و همت دلیران ایران زمین

[پاسخ]

سجاد حيدري در گفته :

زنده باد ارتش ايران که با هوش و زکاوت خود از اسمان سرزمين عزيزمان دفاع ميکنند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :