کد خبر : 55590
تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۱:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 631 بازدید

طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در لرستان آغاز شد

  با حضور جمعی از کارشناسان شرکت مخابرات ایران و مسئولان شرکت مخابرات استان لرستان طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در لرستان آغاز شد.   به گزارش میرملاس ؛ مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان چهارشنبه شب در مراسم فعالیت طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در لرستان ضمن تشکر از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان شرکت مخابرات کشور و لرستان در […]

091

 

با حضور جمعی از کارشناسان شرکت مخابرات ایران و مسئولان شرکت مخابرات استان لرستان طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در لرستان آغاز شد.
 
به گزارش میرملاس ؛ مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان چهارشنبه شب در مراسم فعالیت طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در لرستان ضمن تشکر از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان شرکت مخابرات کشور و لرستان در اجرای این طرح گفت: طرح هم‌کدسازی در ‌لرستان از امروز اجرا شد و تمام شماره‌های ثابت روستایی و شهری این استان هشت رقمی شدند.

مسیب قبادیان با اشاره به طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت در کشور عنوان داشت: بیشتر شماره‌‌های استان تغییر یافته اما در گرفتن تلفن‌های ثابت به ثابت نیازی به گرفتن کد نیست و در سراسر استان اعم از تلفن‌های روستایی و شهری می‌توانند با همان هشت رقم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه هزینه هر دقیقه مکالمه درون استانی 30 ریال و برون استانی 330 ریال است، گفت: در گذشته بیش از 300 کد را در سطح استان داشته‌ایم که با اجرای طرح هم‌کدسازی تمام استان به یک کد 066 تغییر می‌یابد و سیستم نرخ‌گذاری برای همه در داخل استان یکسان است.

قبادیان با بیان اینکه هم‌کدسازی یک پروژه مهم و ملی است که در سطح‌ استان‌های کشور مطرح است، اظهار داشت: این پروژه با دو سال تأخیر به خاطر اینکه بسیار هزینه‌بر بوده و تأثیرات منفی و هزینه‌هایی برای شرکت مخابرات داشته تاکنون اجرایی نشده، اما بعد از دو سال با تعاملی که بین شرکت مخابرات و دولت انجام گرفته این پروژه تاکنون در 20 استان کشور اجرایی شده است‌ و مابقی استان‌ها باید تا پایان آبان‌ماه طرح هم‌کدسازی را اجرا کنند.

مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان گفت:‌ طرح هم‌کدسازی در استان لرستان امروز به عنوان بیست یکمین استان کشور فعال شده که مردم می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

وی افزود: در حال حاضر 200 مرکز مخابراتی روستایی و 16 مرکز پرظرفیت شهری در استان لرستان وجود دارد که 460 هزار تلفن ثابت را تحت پوشش خود قرار داده است.

این مسئول گفت: ما از ابتدای سال جاری مقدمات این کار را انجام داده‌ایم و امروز در تمام مراکز روستایی و شهری شماره‌ها از 11 رقم به هشت رقم تغییر می‌کند.

وی پیش‌کد هم‌کدسازی در استان لرستان را 066 عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح هزینه‌های درون استانی تلفن ثابت با ثابت هر دقیقه سه تومان محاسبه می‌شود که این می‌تواند در کاهش هزینه‌های مخابراتی مردم نقش به‌سزایی داشته باشد.

قبادیان یادآور شد: با اجرای هم‌کدسازی امکان ارتباطات درون استانی با هزینه‌های کمتر و ارتباط تلفنی درون استانی بدون به پیش‌شماره فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان گفت:‌ از همه هم‌استانی‌های عزیز از همین جا عذرخواهی می‌کنیم، زیرا از امروز شاهد اختلالاتی در بخش ارتباطات لرستان خواهیم بود که انتظار ما این است که همه مردم و مسئولان همکاری داشته باشند.

قبادیان افزود: سامانه گویایی 2525 برای راهنمایی شهروندان لرستانی دایر است و مردم می‌توانند از این طریق نحوه تغییر شماره‌های خود را دریافت کنند.

چهارشنبه شب با حضور جمعی از کارشناسان شرکت مخابرات ایران و مسئولان شرکت مخابرات لرستان طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت به صورت ویدئوکنفرانس در سطح شهرستان‌های لرستان آغاز شد.

 
 لینک دانلود نرم افزار بروز رسانی شماره های تلفن ثابت در گوشی های تلفن همراه
 
 
 
 
 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

سلام
یرای کوهدشت دو رقم اول حذف شده و بجای ان عدد ۳۲۶ به اول شماره اضافه شده
مثال
۶۲۲۱۲۳۴ ——> ۳۲۶۲۱۲۳۴
۶۲۳۱۲۳۴ ——> ۳۲۶۳۱۲۳۴
۶۲۴۱۲۳۴ ——> ۳۲۶۴۱۲۳۴

[پاسخ]

چغابل پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۰ شهریور , ۱۳۹۳ ۱۵:۵۰:

ممنون چغابل
6521234 ——> 32651234

[پاسخ]

ادینه وند در گفته :

دمت گرم میثم جون

[پاسخ]

جالبه لرستانم اینجوری شد

[پاسخ]

از توضیحات کاملتون متشکرم.میثم جان

[پاسخ]

دادور در گفته :

با سلام خدمت دوستان
با تشكر فراوان از زحمات شبانه روزي مهندس قباديان عزيز. سردار سازندگي مخابرات لرستان هستي به مولا.
تو فرزند غيور لرستاني. تو را بايد ستود اي فرزند رشيد كوهدشتي.
و با تشكر فراوان از كاركنان زحمت كش مخابرات. دست همتون درد نكنه.

[پاسخ]

فرید امرایی چغابل در گفته :

با سلام به امید ارزان شدن مکالمات تلفن همراه هم باشیم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

ضمن تشکر از مهندس قبادی مدیر عمل محترم مخابرات استان یک فکری هم به حال نقاط کور مخصوصا روستای میان مله بکند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :