کد خبر : 55690
تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 495 بازدید

امام جمعه رومشکان : شهرستان رومشکان فاقد وسایل حمل و نقل عمومی است

  امام جمعه رومشکان گفت: شهرستان رومشکان با طول تقریبی ۲۰ کیلومتر و جمعیت ۵۰ هزار نفری، حتی ۱ عدد تاکسی ندارد و از وسایل حمل و نقل عمومی نیز بی بهره است. حجت الاسلام علی اکبر جمیاری در گفت و گو با  تسنیم ، در مورد مشکلات این شهرستان اظهار کرد: شهرستان رومشگان با […]

139302191217387642716633

 

امام جمعه رومشکان گفت: شهرستان رومشکان با طول تقریبی ۲۰ کیلومتر و جمعیت ۵۰ هزار نفری، حتی ۱ عدد تاکسی ندارد و از وسایل حمل و نقل عمومی نیز بی بهره است.

حجت الاسلام علی اکبر جمیاری در گفت و گو با  تسنیم ، در مورد مشکلات این شهرستان اظهار کرد: شهرستان رومشگان با وجود جمعیت 50 هزار نفری فقط یک در مانگاه و یک پزشک عمومی دارد.

وی افزود: درمانگاه شهرستان رومشکان فاقد هر گونه وسیله احیا بیمار است و با توجه به تصادفات مکرری که در مسیر ارتباطی این شهرستان با شهر کوهدشت انجام می گیرد باید حداقل برای حفظ جان مصدومان احتمالی این حوادث چاره ای عاجل اندیشید متاسفانه بسیاری از مصدومان یا بیماران حاد در مسیر 70 کیلومتری تا کوهدشت جان خود را از دست می دهند.

امام جمعه شهرستان رومشکان بیان کرد: رومشکان دارای مشکل آب آشامیدنی است و بسیاری از مردم این شهرستان از آب شرب بهداشتی محروم هستند و این تذکر را بارها در خطبه های نماز جمعه اعلام کرده ام اما متاسفانه ترتیب اثری داده نشده است و از مسئولان آب روستایی و شهری استان لرستان انتقاد شدید در این زمینه دارم چرا که باید به مشکل مردم محروم رسیدگی شود.

حجت الاسلام جمیاری عنوان کرد: اگر دولت بخواهد در استان لرستان توفیقی داشته باشد باید مطالبات مردم را در حوزه های مختلف جامعه عمل بپوشد و به فکر حل گرفتاری های شهرستان های تازه احداث شده ای چون رومشکان نیز باشد.

امام جمعه رومشکان در مورد مشکلات ورزشی رومشکان اظهار کرد: یک سالن با کمترین امکانات تمام بضاعت رومشکان در مسئله ورزش است و زمانی که فضای ورزشی در یک منطقه وجود نداشته باشد و خیل عظیم جوانان نیز وجود داشته باشند باید منتظر مشکلات فرهنگی و اجتماعی در سطح کلان شهرستان بود.

وی با اشاره به مشکل عبور و مرور در رومشکان افزود: از عجایب روزگار است که این شهرستان با طول تقریبی 20 کیلومتر و جمعیت 50 هزار نفری، حتی 1 عدد تاکسی ندارد و از وسایل حمل و نقل عمومی نیز بی بهره است و با توجه به پراکندگی منطقه، تاثیر مستقیم در میزان حضور مردم در مراسماتی مانند برگزاری نماز جمعه دارد.

حجت  الاسلام جمیاری در مورد مشکلات فرهنگی رومشکان عنوان کرد: کل بودجه فرهنگی شهرستان، رقمی نزدیک به 10 میلیون تومان است که در واقع با میراث فرهنگی این میزان را مشترک است و در سالی که مزین به نام فرهنگ است نباید این چنین با این مسئله برخود شود.

امام جمعه رومشکان تصریح کرد: حوزه علمیه، دانشگاه، کتابخانه و دیگر زیر ساخت های فرهنگی در شهرستانه وجود ندارد و متاسفانه در میان بعضی از مسئولان، معنای فرهنگ با کمانچه و مطربی اشتباه گرفته شده است و در نتیجه این بودجه اندک نیز صرف موسیقی و نظایر آن می شود.

حجت الاسلام جمیاری اظهار کرد: نبود پست برق یکی دیگر از مشکلات منطقه است که این امر سبب شده است بعضی اوقات تا 17 بار در شبانه روز برق رومشکان قطع شود.

وی افزود: مصلای شهرستان رومشکان در بخش چغابل، در واقع یک مسجد است و این مکان نیز دارای مشکل بدهی 80 میلیون تومانی است و از نظر فیزیکی جوابگوی خیل نمازگزاران نیز نیست.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

با تشکر از امام جمعه محترم
واما چند نکته ، ضروریتر :
1- مشگل آب آشامیدنی اکثر روستا ها با آن مواجه اند 2- وضعیت بهداشت و درمان 3- توسعه راه اصلی که روزانه قربانی دارد 4-مراکز ورزشی و تفریحی 5- تنها اسمی از شهرستان داریم و ……؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

ویریار در گفته :

وقتی یک بخش فقط به لحاظ مسائل صرفا سیاسی بدون کارکارشناسی وحاقل زیرساخت هابه شهرستان تبدیل میشودهمین است درثانی وجودتاکسی برای کدام خیابان ؟شماخیابان رانشان بده تاکسی هم جورمیشه!!!

[پاسخ]

مسعود . ا پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۴ شهریور , ۱۳۹۳ ۰۰:۴۹:

همین که با شهرستان شدن امثال تو ناراحت شدن برای ما کافیه و اما در مورد امکانات،به امید خدا و کوشش نماینده دائمی شهرستانمان اقای دکتر ملکشاهی همه چیز از اینکه هست بهتر می شه و رومشگان در اینده نزدیک پیشرفتهای قابل توجهی خواهد کرد البته اگه بعضی ها کارشکنی نکنند هر چند هر قدر سنگ جلوی پای نماینده محترم و مردم رومشگان بیندازند انها جسورتر خواهند شد در ضمن خیابان هم داره بیا خودت ببین

[پاسخ]

شهروند مطلع در گفته :

با تشکر از امام جمعه محترم اميدوارم پيگيري شود

[پاسخ]

رومیانی در گفته :

ببخشید رومشکان چی داره که حمل ونقلش درست شه بابا به خدا ما آب برا خوردن نداریم. ما روستای رومیانی در این مملکت اسلامی داریم زندگی میکنیم چرا آب برا خوردن نداشته باشیم کو گوش شنوا؟

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

سلام . ازامام جمعه محترم. تقاضامندیم درمورد مشکل زمین فرهنگیان شهرستان هم بحث شود . باتشکر

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :