کد خبر : 5603
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 179 بازدید

كمك رییس جمهور به كارخانه پارسیلون خرم آباد / قدردانی جامعه اسلامی كارگری استان از دكتر دهمرده

 به گزارش میرملاس نیوز ؛ جامعه اسلامی كارگران و كانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار استان لرستان با صدور بیانیه ای از حمایت ها و اقدامات موثر استاندار لرستان در دفاع از حقوق جامعه كارگری استان تقدیر كردند. در این بیانیه عنوان شده است: استاندار لرستان با برگزاری جلسات متعدد و دیدارهای گسترده و مستمر با […]

 به گزارش میرملاس نیوز ؛ جامعه اسلامی كارگران و كانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار استان لرستان با صدور بیانیه ای از حمایت ها و اقدامات موثر استاندار لرستان در دفاع از حقوق جامعه كارگری استان تقدیر كردند.

در این بیانیه عنوان شده است: استاندار لرستان با برگزاری جلسات متعدد و دیدارهای گسترده و مستمر با مقامات و مسئولان كشوری و طرح مشكلات واحدهای تولیدی و كارگری استان از طریق كارگروه حمایت از تولید زمینه تصویب پرداخت 82 میلیارد ریال تسهیلات و استمهال یك ساله تمامی بدهی های كارخانه پارسیلون را فراهم كردند.

در این بیانیه با اشاره به اینكه در نتیجه تلاش ها و اقدامات موثر دكتر دهمرده، رییس جمهوری دستور كمك به كارخانه پارسیلون خرم آباد را صادر كردند، آمده است: این اقدام پس از مدتها انتظار موجب فعالیت دوباره این كارخانه و تامین حقوق و مطالبات جامعه كارگری استان شد.

در این بیانیه آمده است: از تلاشهای شبانه روزی استاندار لرستان، معاونین استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی حوزه صنعت معدن تجارت و تعاون كار ورفاه داجتماعی در راستای تحقق شعار ‘تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی’ به صورت ویژه تشكر و قدر دانی كنیم.

در خاتمه این بیانیه، به نمایندگی از تمامی كارگران واحدهای تولیدی استان لرستان از تلاش های شبانه روزی دكتر دهمرده استاندار لرستان تقدیر و تشكر شده است.

به گزارش خبرنگار میرملاس نیوز کارخانه پارسیلون خرم آباد قبلا در قالب یک کارخانه دولتی مشغول به فعالیت بوده است.، قبل از شروع به کار دولت نهم و دهم به بخش خصوصی واگذار شد.

 در حال حاضر بدهی کارخانه پارسیلون بیشتر از سرمایه این کارخانه است،به طوریکه مشمول ماده 141 قانون تجارت شده است( عدم صرفه اقتصادی و تعطیلی کامل)  که با اقدامات صورت گرفته از سوی مدیریت ارشد استان و سایر متولیان از این قانون خارج شده است.

در حالیکه میزان سرمایه این کارخانه 90 میلیارد تومان برآورد شده است،  بدهی کارخانه پارسیلون خرم آباد بیش از110میلیارد تومان است.

کارکنان پارسیلون خرم آباد ، از اردیبهشت ماه سال گذشته تاکنون هیچ گونه حقوق،مزایایی دریافت نکرده اند به همین منظور بارها درب استانداری لرستان،فرمانداری خرم آباد،و درب کارخانه به نشانه اعتراض تجمع کرده و گاها اقدام به بستن کمربندی(جاده ترانزیتی)شمال به جنوب  کرده اند.  

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :