کد خبر : 56189
تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 208 بازدید

دکتر عبدی : بیکاری در استان لرستان در وضعیت بحرانی قرار دارد

   نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: بیکاری در لرستان در حالت بحرانی قرار دارد و ما در مجلس فراکسیون اشتغال را ایجاد کردیم و با وزیرتعاون و معاونانش صحبت هایی کردیم. به گزارش میرملاس ؛  ایرج عبدی امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت […]

139302200930197252721103

 

 نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: بیکاری در لرستان در حالت بحرانی قرار دارد و ما در مجلس فراکسیون اشتغال را ایجاد کردیم و با وزیرتعاون و معاونانش صحبت هایی کردیم.

به گزارش میرملاس ؛  ایرج عبدی امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار ورفاه اجتماعی و در سالن استانداری لرستان برگزار شد اظهار کرد: بیکاری در لرستان در حالت بحرانی قرار دارد و ما در مجلس فراکسیون اشتغال را ایجاد کردیم و با وزیرتعاون و معاونانش صحبت هایی کردیم.

وی با اشاره به فعالیت های دولت افزود: دولت به طور علمی و بنیادی دارد کار می کند و این کارها نیز هزینه بر است برای دولت و با از خودگشتگی پیگیر کارها است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: دولت برای اینکه فاصله بین نرخ بیکاری بالا در یک استان با نرخ بیکاری پایین در استان دیگر را برطرف کند برنامه و راهکار ندارد و از این رو اعتقا د داریم  که این مسائل باید در داخل استان حل شود و این دیدگاه و نگاه را نداشته باشیم که کسی دیگری  بیاید و مشکل مردم را حل کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به شاخص محرومیت در کشور گفت: بیکاری و سرانه جمعیت جزء شاخصه های محرومیت نیستند و برای حل این مشکلات باید مسئولان استان خود به حل مشکلات بپردازند.

عبدی با اشاره به وجود کارگاه‌های تولیدی لرستان در لرستان گفت: در استان لرستان کارگاهی تولیدی مدرنی وجود دارد که به دلیل وارد شدن جنس های مشابه به استان این کارخانه در وضعیت خوبی نیستند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس خاطرنشان کرد: این نگاه که کسانی دیگر بیایند مشکلات استان لرستان را حل کنند معضل اصلی مردم است.

وی با اشاره وضعیت سرمایه در کشورهای مختلف افزود: در کشور قدرت در دست دولت است و برخلاف کشورهای سرمایه‌گذاری که قدرت در دست بخشی خصوصی است.

وی بااشاره به نقش مدیران در توسعه استان ها تصریح کرد: قدرت اقتصاد کشور در دست مدیران است لذا مدیران فاکتور اصلی در توسعه هستند بنابراین اگرمدیران درست هزینه نکنند ضربه شدیدی به مردم می زند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: 3.6 درصد شهدای کل کشور متعلق به استان لرستان است در حالی که 2.4 درصد جمعیت کشور در لرستان است  که این نشان می دهد که مردم لرستان همیشه تا پای جان در صحنه هستند.

عبدی تصریح کرد: با تلاش و همت  مدیران می توانیم مشکلات را رفع کنیم و اگر کسی برای سرمایه‌گذاری پیش قدم می شود با او همکاری شود چرا که در یک نظام اداری کار آمد مردم قبل از اینکه مراجعه کنند باید تکلیف خود را بدانند و در این ضمینه مدیر هوشمند کسی است که خواسته های ناگفته مردم را بداند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: لرستان با همه کمبودها دارای سرمایه است و حمایت از سرمایه‌گذار یعنی فهم  اینکه سرمایه‌گذار باید سرمایه اش افزایش پیدا کند.

وی تفکر را علمی مهمی برای پیشرفت در کارها دانست اظهار کرد: فکر بزرگترین منبع برای حل مشکل بیکاری است و با تلاش می‌توانیم شغل ایجاد کنیم.

عبدی بیان کرد: بحث بومی وغیر بومی آفتی برای جامعه ما است چرا که ما یک ملت هستیم بنابراین ضروری است خواستگاه ذهنی ما این باشد که می توانیم در همه جا کار انجام دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت ادارات استان لرستان افزود: همه دستگاه‌ها ظرفیت‌هایی دارند که هرکدام می توانند دو یاسه هزار شغل ایجاد کنند و تلاش جدی در این راه ابزار دست مدیران است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موضوع امنیت سرمایه‌گذاری گفت: امنیت سرمایه‌گذاری یعنی تسهیل اداری در کار مردم و سرمایه‌داران که باید برای سرمایه‌گذاران در لرستان تسهیلات و شرایط فراهم شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالا در لرستان افزود: استان لرستان ظرفیت های بالایی دارد که باید این ظرفیت ها مدیریت شود تا مشکلات مردم حل شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

پرويز گراوند در گفته :

آقاي دكتر با سلام
ضمن سپاس از اينكه مشكل بيكاري در لرستان را مطرح كرده ايد، كاشكي گزارشي نيز از تلاشهايي كه احتمالاً طي دو سه سال گذشته براي كاهش اين معضل داشته ايد ارائه مي كرديد؛ تا ميزان عملكرد شما و ساير نمايندگان اين استان در اين حوزه مشخص مي شد.
دقيقاً يادم هست كه من و آقاي دكتر مراد سپهوند و آقاي مهندس نادر آزادبخت در جلسه اي كه دو سال و نيم پيش در مركز تحقيقات كشاورزي استان در خدمتتان بوديم پيشنهاد كرديم كه يك شوراي مشورتي از متخصصان استان براي مشورت گيري در حل معضلات استان تشكيل دهيد. اما با بي توجهي از كنار آن گذشتيد. سپهوند به من نگاهي انداخت و خنديد؛ معناي خنده اش اين بود : بابا دلت خوشه!!
در آن جلسه نيز، مي فرمودي: شما نويسندگان، روزنامه نگاران و كارشناسان بايد مشكلات لرستان را پيگيري كنيد … آقاي مهندس پيامني هم گفتند: آقاي دكتر ما داريم پيگيري ميكنيم الان پيگيري كرديم و داريم مشكلات را با شما (نماينده و مسئول) مطرح و راه حل مي دهيم حالا ديگر نوبت شماست….

[پاسخ]

با سلام. به نظر بنده با توجه به سیاستهای کشور مشکل بیکاری حل شدنی نیست در نتیجه عواقب بسیار بدی دارد.

[پاسخ]

بیرانوند در گفته :

بعد از سه سال فهمید مشکل اصلی استان بیکاری می باشد انشاءالله این بحران در این یکسال باقیمانده حل می کنه

[پاسخ]

ازادبخت در گفته :

سلام
سالهای سال است که بیکاری در لرستان در وضع بحرانی قرار گرفته است. جالبه شما الان اطلاع پیدا کرده اید..فکر نکنم در مدت زمان کوتاه باقی مانده دوره وکالت شما بشه کاری کرد.بدرود لرستان……بدرود جوانان منتظر و بیکار لرستان

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

اصلاً حرف درستی زده نشه، که فرمودید: این نگاه که کسانی دیگر بیایند مشکلات استان لرستان را حل کنند معضل اصلی مردم است.

آمدیم شما مدیران و مسوولان نتوانستید مشکل را حل کنید و توان فکری و علمی لازم را نداشتید.

[پاسخ]

علی جوزی پور در گفته :

تا کور شود هر آنکه نتواند دید !!!؟؟

[پاسخ]

بيايم يك بار براى هميشه بدون تعصب به خود و فرهنگ مان نگاهى بيندازيم وعيب ، مشكلات و عقب ماندگى استان را در خودمان جست جو كنيم بخدا با اين همه تنگ نظرىها وحسادتها و… اگر تمامى متخصصين دنيا جمع شوندنمى توانند معضلات عديده اين استان را جمع كنند . ما مردمان تا يك ريال شان دو ريال ميشود يا اينكه حرفه شان درجاى ديگر مشترى پيدا ميكنيد كوچ مي كنيم! ايا از خود پرسيدهايد چرا ما تحمل يك نماينده را براى دو نوبت نداريم؟ باور كنيد فقط حسادت ما ست نه چيزديگر. پس بيا بخاطر خدا از خودمان شروع كنيم و كمى نگاهمان را تغيىردهيم و اين فرهنگ باستانى خود را كمى امروزى كنيم!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :