کد خبر : 56189
تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 204 بازدید

دکتر عبدی : بیکاری در استان لرستان در وضعیت بحرانی قرار دارد

   نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: بیکاری در لرستان در حالت بحرانی قرار دارد و ما در مجلس فراکسیون اشتغال را ایجاد کردیم و با وزیرتعاون و معاونانش صحبت هایی کردیم. به گزارش میرملاس ؛  ایرج عبدی امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت […]

139302200930197252721103

 

 نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: بیکاری در لرستان در حالت بحرانی قرار دارد و ما در مجلس فراکسیون اشتغال را ایجاد کردیم و با وزیرتعاون و معاونانش صحبت هایی کردیم.

به گزارش میرملاس ؛  ایرج عبدی امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار ورفاه اجتماعی و در سالن استانداری لرستان برگزار شد اظهار کرد: بیکاری در لرستان در حالت بحرانی قرار دارد و ما در مجلس فراکسیون اشتغال را ایجاد کردیم و با وزیرتعاون و معاونانش صحبت هایی کردیم.

وی با اشاره به فعالیت های دولت افزود: دولت به طور علمی و بنیادی دارد کار می کند و این کارها نیز هزینه بر است برای دولت و با از خودگشتگی پیگیر کارها است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: دولت برای اینکه فاصله بین نرخ بیکاری بالا در یک استان با نرخ بیکاری پایین در استان دیگر را برطرف کند برنامه و راهکار ندارد و از این رو اعتقا د داریم  که این مسائل باید در داخل استان حل شود و این دیدگاه و نگاه را نداشته باشیم که کسی دیگری  بیاید و مشکل مردم را حل کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به شاخص محرومیت در کشور گفت: بیکاری و سرانه جمعیت جزء شاخصه های محرومیت نیستند و برای حل این مشکلات باید مسئولان استان خود به حل مشکلات بپردازند.

عبدی با اشاره به وجود کارگاه‌های تولیدی لرستان در لرستان گفت: در استان لرستان کارگاهی تولیدی مدرنی وجود دارد که به دلیل وارد شدن جنس های مشابه به استان این کارخانه در وضعیت خوبی نیستند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس خاطرنشان کرد: این نگاه که کسانی دیگر بیایند مشکلات استان لرستان را حل کنند معضل اصلی مردم است.

وی با اشاره وضعیت سرمایه در کشورهای مختلف افزود: در کشور قدرت در دست دولت است و برخلاف کشورهای سرمایه‌گذاری که قدرت در دست بخشی خصوصی است.

وی بااشاره به نقش مدیران در توسعه استان ها تصریح کرد: قدرت اقتصاد کشور در دست مدیران است لذا مدیران فاکتور اصلی در توسعه هستند بنابراین اگرمدیران درست هزینه نکنند ضربه شدیدی به مردم می زند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: ۳٫۶ درصد شهدای کل کشور متعلق به استان لرستان است در حالی که ۲٫۴ درصد جمعیت کشور در لرستان است  که این نشان می دهد که مردم لرستان همیشه تا پای جان در صحنه هستند.

عبدی تصریح کرد: با تلاش و همت  مدیران می توانیم مشکلات را رفع کنیم و اگر کسی برای سرمایه‌گذاری پیش قدم می شود با او همکاری شود چرا که در یک نظام اداری کار آمد مردم قبل از اینکه مراجعه کنند باید تکلیف خود را بدانند و در این ضمینه مدیر هوشمند کسی است که خواسته های ناگفته مردم را بداند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: لرستان با همه کمبودها دارای سرمایه است و حمایت از سرمایه‌گذار یعنی فهم  اینکه سرمایه‌گذار باید سرمایه اش افزایش پیدا کند.

وی تفکر را علمی مهمی برای پیشرفت در کارها دانست اظهار کرد: فکر بزرگترین منبع برای حل مشکل بیکاری است و با تلاش می‌توانیم شغل ایجاد کنیم.

عبدی بیان کرد: بحث بومی وغیر بومی آفتی برای جامعه ما است چرا که ما یک ملت هستیم بنابراین ضروری است خواستگاه ذهنی ما این باشد که می توانیم در همه جا کار انجام دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت ادارات استان لرستان افزود: همه دستگاه‌ها ظرفیت‌هایی دارند که هرکدام می توانند دو یاسه هزار شغل ایجاد کنند و تلاش جدی در این راه ابزار دست مدیران است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موضوع امنیت سرمایه‌گذاری گفت: امنیت سرمایه‌گذاری یعنی تسهیل اداری در کار مردم و سرمایه‌داران که باید برای سرمایه‌گذاران در لرستان تسهیلات و شرایط فراهم شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالا در لرستان افزود: استان لرستان ظرفیت های بالایی دارد که باید این ظرفیت ها مدیریت شود تا مشکلات مردم حل شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

پرويز گراوند در گفته :

آقای دکتر با سلام
ضمن سپاس از اینکه مشکل بیکاری در لرستان را مطرح کرده اید، کاشکی گزارشی نیز از تلاشهایی که احتمالاً طی دو سه سال گذشته برای کاهش این معضل داشته اید ارائه می کردید؛ تا میزان عملکرد شما و سایر نمایندگان این استان در این حوزه مشخص می شد.
دقیقاً یادم هست که من و آقای دکتر مراد سپهوند و آقای مهندس نادر آزادبخت در جلسه ای که دو سال و نیم پیش در مرکز تحقیقات کشاورزی استان در خدمتتان بودیم پیشنهاد کردیم که یک شورای مشورتی از متخصصان استان برای مشورت گیری در حل معضلات استان تشکیل دهید. اما با بی توجهی از کنار آن گذشتید. سپهوند به من نگاهی انداخت و خندید؛ معنای خنده اش این بود : بابا دلت خوشه!!
در آن جلسه نیز، می فرمودی: شما نویسندگان، روزنامه نگاران و کارشناسان باید مشکلات لرستان را پیگیری کنید … آقای مهندس پیامنی هم گفتند: آقای دکتر ما داریم پیگیری میکنیم الان پیگیری کردیم و داریم مشکلات را با شما (نماینده و مسئول) مطرح و راه حل می دهیم حالا دیگر نوبت شماست….

با سلام. به نظر بنده با توجه به سیاستهای کشور مشکل بیکاری حل شدنی نیست در نتیجه عواقب بسیار بدی دارد.

بیرانوند در گفته :

بعد از سه سال فهمید مشکل اصلی استان بیکاری می باشد انشاءالله این بحران در این یکسال باقیمانده حل می کنه

ازادبخت در گفته :

سلام
سالهای سال است که بیکاری در لرستان در وضع بحرانی قرار گرفته است. جالبه شما الان اطلاع پیدا کرده اید..فکر نکنم در مدت زمان کوتاه باقی مانده دوره وکالت شما بشه کاری کرد.بدرود لرستان……بدرود جوانان منتظر و بیکار لرستان

ناشناس در گفته :

اصلاً حرف درستی زده نشه، که فرمودید: این نگاه که کسانی دیگر بیایند مشکلات استان لرستان را حل کنند معضل اصلی مردم است.

آمدیم شما مدیران و مسوولان نتوانستید مشکل را حل کنید و توان فکری و علمی لازم را نداشتید.

علی جوزی پور در گفته :

تا کور شود هر آنکه نتواند دید !!!؟؟

بیایم یک بار براى همیشه بدون تعصب به خود و فرهنگ مان نگاهى بیندازیم وعیب ، مشکلات و عقب ماندگى استان را در خودمان جست جو کنیم بخدا با این همه تنگ نظرىها وحسادتها و… اگر تمامى متخصصین دنیا جمع شوندنمى توانند معضلات عدیده این استان را جمع کنند . ما مردمان تا یک ریال شان دو ریال میشود یا اینکه حرفه شان درجاى دیگر مشترى پیدا میکنید کوچ می کنیم! ایا از خود پرسیدهاید چرا ما تحمل یک نماینده را براى دو نوبت نداریم؟ باور کنید فقط حسادت ما ست نه چیزدیگر. پس بیا بخاطر خدا از خودمان شروع کنیم و کمى نگاهمان را تغیىردهیم و این فرهنگ باستانى خود را کمى امروزى کنیم!

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :