کد خبر : 56204
تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 504 بازدید

اعلام خطر به پدر و مادر ها / کارتون‌های غیرکودکانه / دن لوویسی

اعلام خطر به پدر و مادر ها / کارتون‌های غیرکودکانه / دن لوویسی – تماشای فیلم‌ها و کارتون‌ها برای بچه‌ها، راحت‌ترین راه خلاصی پدر و مادرها از همراهی مدام کودکان هستند. گاهی این راحتی آن‌قدر برای‌مان دل‌نشین است که از تاثیرات عجیب آن‌ها بر کودکان‌مان چشم می‌پوشیم؛ تاثیراتی که گاهی به واسطه‌ی تفاو‌ت‌ها و یا […]

اعلام خطر به پدر و مادر ها / کارتون‌های غیرکودکانه / دن لوویسی

تماشای فیلم‌ها و کارتون‌ها برای بچه‌ها، راحت‌ترین راه خلاصی پدر و مادرها از همراهی مدام کودکان هستند. گاهی این راحتی آن‌قدر برای‌مان دل‌نشین است که از تاثیرات عجیب آن‌ها بر کودکان‌مان چشم می‌پوشیم؛ تاثیراتی که گاهی به واسطه‌ی تفاو‌ت‌ها و یا حتی تقابل‌های فرهنگی میان خودمان و فرهنگ سازنده این کارتون‌ها سخت مخرب هستند.

بگذارید یک مثال ساده بزنم. کودک ما در حال تماشای «چارلی و کارخانه‌ی شکلات‌سازی»است. نقش اصلی فیلم که به سبب سن و سال‌ش، کودک بیش‌ترین هم‌ذا‌ت‌پنداری را با آن دارد، اسکناسی را از روی زمین پیدا می‌کند و با آن شکلاتی می‌خرد که در نتیجه به آرزوی خود نیز می‌رسد و موفق می‌شود. حالا اگر کودک ما اسکناسی را از روی زمین پیدا کند، چه باید با آن بکند؟ ما چه از او انتظار داریم؟ از این دست مثال‌ها تا دل‌تان بخواهد پیدا می‌شود که البته همه‌شان هم این‌قدر بعید نیست برخی کاریکاتورهای رفتاری که این روزها در جامعه‌مان شاهد آن هستیم تاثیرگرفته از چنین تقابلات فرهنگی باشد. به این ترتیب اگر چشم را طور دیگری باز کنیم شاید این کارتون‌ها آن طور که رنگ و لعاب‌شان می‌گوید بچه‌گانه و مهربان نباشند… هیولاهایی در لباس‌ها زیبا. تصویرساز اروپایی دن لوویسی، با نگاهی متفاوت، شخصیت‌های کارتونی محبوب و دوست‌داشتنی کودکان را به شکل هیولاهایی به تصویر کشیده است. اگرچه او در تلاش برای یک بازتعریف روانی‌ست اما شاید نگاه غیرواقعی او به این شخصیت‌ها آن‌قدرها هم برای ما غیرواقعی نباشد.

personnages-psy-DAN-LUVISI-8

personnages-psy-DAN-LUVISI-2

personnages-psy-DAN-LUVISI-1

personnages-psy-DAN-LUVISI-4

personnages-psy-DAN-LUVISI-6

personnages-psy-DAN-LUVISI-9

personnages-psy-DAN-LUVISI-11

personnages-psy-DAN-LUVISI-13

personnages-psy-DAN-LUVISI-14

personnages-psy-DAN-LUVISI-15

personnages-psy-DAN-LUVISI-16

 

 

 

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

دیدگاه ها

مطلب جالبی بود/
باید توجه داشت بیشتر کارتون های غربی توسط کمپانی های صهیونیستی ساخته میشوند که نمادها و تفکرات شیطان پرستی وفراماسونری در آنها استفاده میشود/
مانند اولین عکس/
باید مراقب بود.

[پاسخ]

یک دانشگاهی در گفته :

با تشکر از شما بابت حسن دقتتان برای اطلاع بیشتر دوستان عرض کنم که این کارتون ها عموما دارای نماد “چشم چپ” (که یکی از عقاید شیطان پرستان درباره یک چشم بودن شیطان است) اشاره دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت استاد رائفی پور سری برنید:

[پاسخ]

یک دانشگاهی در گفته :

نام سایت: مصاف

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :