کد خبر : 5630
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 134 بازدید

سپاه در صورت عملی شدن تعهدات دولت نسبت به تخلیه حریم قلعه فلك الافلاك اقدام می كند

    مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: در صورتی كه دولت به تعهدات خود در خصوص ازادسازی حریم قلعه فلك الافلاك عمل كند، سپاه استان محوطه حریم قلعه را تخلیه خواهد كرد.ب ه گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا كرمی در جمع خبرنگاران […]

 

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: در صورتی كه دولت به تعهدات خود در خصوص ازادسازی حریم قلعه فلك الافلاك عمل كند، سپاه استان محوطه حریم قلعه را تخلیه خواهد كرد.ب

ه گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا كرمی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی در خصوص آزادسازی حریم قلعه، افزود: علت عدم تخلیه حریم این قلعه تاریخی از سوی سپاه لرستان، عملی نشدن تعهدات دولت در قبال سپاه پاسداران است.

وی افزود: طبق قرارداد منعقده، دولت متعهد شده در ازای تخلیه حریم این قلعه تاریخی، زمین جایگزینی را در اختیار سپاه استان قرار دهد كه تاكنون این تعهد عملی نشده است.

حجت الاسلام كرمی گفت: علاوه بر تامین زمین جایگزین برای استقرار سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، قرار شده هزینه ساخت بنا نیز از سوی دولت پرداخت شود.

وی اظهار داشت: در صورت تامین زمین جایگزین و پرداخت هزینه احداث بنا، سپاه لرستان مشكلی برای تخلیه حریم قلعه فلك الافلاك خرم آباد ندارد.

بخشی ازحریم قلعه تاریخی فلك الافلاك خرم آباد در اختیار سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان قرار دارد كه این محوطه براساس مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی می باید تخلیه شود.

براساس طرح ازادسازی حریم قلعه و به منظور تامین نظر سازمان یونسكو برای حفاظت از این بنا، حریم این بنای تاریخی باید تخلیه و آزاد شود.

دانشگاه لرستان كه بخشی از حریم این اثر تاریخی را در اختیار داشت، سال گذشته با تلاش و پیگیری استاندار لرستان نسبت به تخلیه محوطه اقدام كرد.

قلعه فلك ‌الافلاك كه با نام قلعه دوازده برجی نیز شناخته می شود بر فراز تپه‌ای مشرف به شهر خرم آباد واقع شده و این بنای متعلق به دوران ساسانی در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :