کد خبر : 56314
تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 175 بازدید

وضعیت PH آب رودخانه سزار در لرستان به حالت عادی بازگشت

  بر اساس آخرین آزمایش انجام شده بر روی آب رودخانه سزار در شهرستان دورود لرستان وضعیت PHآب این رودخانه به حالت اولیه بازگشته است. به گزارش ميرملاس به نقل از ایرنا ، مدیرکل محیط زیست لرستان با اعلام این مطلب گفت: حادثه چهارشنبه شب گذشته ناشی از خارج شدن هفت واگن قطار باری و […]

81320235-5963722

 

بر اساس آخرین آزمایش انجام شده بر روی آب رودخانه سزار در شهرستان دورود لرستان وضعیت PHآب این رودخانه به حالت اولیه بازگشته است.

به گزارش ميرملاس به نقل از ایرنا ، مدیرکل محیط زیست لرستان با اعلام این مطلب گفت: حادثه چهارشنبه شب گذشته ناشی از خارج شدن هفت واگن قطار باری و نزدیکی محل حادثه به رودخانه سزار موجب شد تا حدود 60 هزار لیتر سود سوز آور به رودخانه سزار وارد شود.

‘مهرداد فتحی بیرانوند ‘ با اشاره به فعال شدن تیم های گشتی به شعاع 40 کیلومتری محل حادثه و رودخانه سزار و ایجاد قرنطینه به منظور جلوگیری از حضور سود جویان افزود :در این راستا محیط زیست مانع از حضور سودجویان برای استفاده از ماهی های تلف شده و حتی آب رودخانه به منظور حفظ سلامتی مردم استان شد.

وی با اشاره به فعال شدن تیم های گشت خرم آباد ،اشترانکوه و سفید کوه در راستای رعایت نکات امنیتی زیست محیطی در این حادثه اظهار کرد :پس از آخرین آزمایش های انجام شده در شب گذشته مشخص شد که به ph آب رودخانه سزار به حالت اولیه بازگشته است.

وی با اشاره به حضور استاندار لرستان در محل این حادثه در جلوگیری از آسیب های زیست محیطی بیشتر در این منطقه ،گفت :مطابق دستور استاندار لرستان واگن های واژگون شده توسط جرثقیل جابجاو خاک آلوده با نظارت محیط زیست جمع آوری و بی اثر سازی خواهد شد.

یه گفته وی در این حادثه حدود 120 هزار قطعه ماهی تلف شد که خسارت وارد شده به رودخانه سزار بر اثر واژگونی قطار باری با ازای هر قطعه ماهی 100 هزار ریال یعنی معادل 12 میلیارد ریال است.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

نیلوفر ضرونی در گفته :

الحمدلله 🙂

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :