کد خبر : 56362
تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 647 بازدید

پیام تسلیت رییس جمهوری به مناسبت درگذشت آیت الله قبادی آدینه وند

  رییس جمهوری در پیامی درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد رضا قبادی آدینه وند را به رهبر معظم انقلاب، علما، حوزه های علمیه بالاخص بیت آن مرحوم، شاگردان، علاقه مندان و منسوبان ایشان تسلیت گفت. به گزارش میرملاس ؛  رییس جمهوری در پیامی درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد رضا قبادی آدینه وند […]

66

 

رییس جمهوری در پیامی درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد رضا قبادی آدینه وند را به رهبر معظم انقلاب، علما، حوزه های علمیه بالاخص بیت آن مرحوم، شاگردان، علاقه مندان و منسوبان ایشان تسلیت گفت.

به گزارش میرملاس ؛  رییس جمهوری در پیامی درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد رضا قبادی آدینه وند را به رهبر معظم انقلاب، علما، حوزه های علمیه بالاخص بیت آن مرحوم، شاگردان، علاقه مندان و منسوبان ایشان تسلیت گفت.

متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إنّا لله و إنّا الیه راجعون
درگذشت ادیب ارجمند و فقیه مهذب حضرت آیت الله حاج شیخ محمد رضا قبادی آدینه وند موجب تالم و تاسف فراوان گردید. اینجانب که توفیق تلمذ و بهره مندی از محضر پر فیض آن عالم ربانی را در سال های طلبگی خود داشته ام، ایشان را بی تردید مصداق کریمه «إنما یخشی الله من عباده العلماء» یافته و خشیت و خضوع و بندگی خالصانه رااز ویژگی های ممتاز آن مرحوم می دانم.
حضرت استاد آدینه وند بیش از پنج دهه به تعلیم طالبان علوم دینی و پرورش اساتید بزرگوار حوزه های علمیه مبادت ورزیدند و تالیفات گرانبهایی را تقدیم مشتاقان معارف الهیه و سالکان طریق علم و معرفت نمودند.
اینجانب ضایعه فقدان این عالم جلیل القدر را به رهبر معظم انقلاب، علمای اعلام، حوزه های علمیه بالاخص بیت شریف آن مرحوم، شاگردان، علاقه مندان و منسوبان محترم ایشان تسلیت گفته و برای روح آن فقید سعید، آمرزش الهی و علو درجات مسئلت می نمایم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سیدحسین نظریان در گفته :

انالله و انا الیه راجعون
«ما از آنِ خدایيم، و به سوى او باز میگرديم.»

قال رسول الله (ص)
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء
«وقتی عالمی فقیه، فوت كند در اسلام رخنه و حفره‎ای ایجاد می‎شود كه هیچ چیزی نمی‎تواند جای آن را پر کند.»

ین عالم روشن ضمیر و بصیر، همواره در سنگر علم و تقوا، از استوانه‌های بی‌بدیل و در فضاهای گوناگون و غبارآلود، روشنگری بی‌نظیر بود و با تکیه بر اساسی‌ترین راهبرد قرآنی یعنی تقوا، در جهت گذر از همه بحران‌ها و برون شد از همه انسدادها و تحقق کمالات روحی و معنوی مردم، بویژه جوانان شیفته اسلام و ولایت نقش اساسی داشت.
مواضع مستحکم این فقیه شجاع و بصیر در دفاع از حریم ولایت، در قبل و بعد از انقلاب تا آخرین روزهای حیات، نشان از عمق و فهم سیاسی و اندیشه بلند الهی ایشان داشت.

مرحوم آیت‌الله قبادی آدینه‌وند علاوه بر زهد، پارسایی و کسب مقام علمی و معنوی در نهضت امام خمینی(ره) نقش مهمی را ایفا کرد و در جریان رهبری آیت‌ الله خامنه‌ای قاطعانه حمایت کرد، رهبر انقلاب از مرحوم آیت‌الله قبادی آدینه‌وند خواسته بودند که کتابی را درباره قرآن به رشته تحریر در بیاورند تا از این طریق اطلاعات بیشتری را به طلاب بدهند، از این رو، وی کتاب «کلمة الله العلیا» را همراه با تجزیه و ترکیب کلام الله مجید در شش جلد به چاپ رساند.

[پاسخ]

دکتر بهروز دوستی معاون هماهنگی دانشگاه ازاد اسلامی در استان لرستان در گفته :

ضایعه فقدان این عالم ربانی و جلیل القدر را به مردم شریف استان لرستان و به وِیژه شهرستان کوهدشت تسلیت عرض می نماییم.

[پاسخ]

قدرت اله گراوند در گفته :

درگذشت دانشمندو نحوي بزرگ قرن همه را متالم و متاثر كرد . روحش شاد ويادش گرامي باد

[پاسخ]

مسعود فرج الهی/ تهران در گفته :

هرکه زائید بایدش چشید

عروج عالم ربانی، عارف صمدانی حضرت آیت الله آدینه وند را به عموم مسلمان تسیلت می گویم. ایشان انسانی وارسته و به حق پیوسته بود در سال 1388 با ایشان مصاحبه ای به مدت 2 ساعت انجام داده ام که حاوی نکات ارزشمندی است. از درگاه خداوند خواهانم فرصت دست دهد تا بتوانم آن را منتشر نمایم.

[پاسخ]

روحش شاد

[پاسخ]

کوهدشت من در گفته :

با تشکر از ریس جمهور دولت تدبیر و امید
با ارزوی شادر روح مرحوم استاد ادینه وند

[پاسخ]

امیرحسین محمودوند در گفته :

عروج ملکوتی آن عالم جلیل القدروسالک الی الله موجب تألم وتأثرهمگان بالاخص عزیزانی شدکه ازنزدیک باایشان ارتباط داشته وافتخارتلمذدرمحضرمبارک ایشان راداشتند.خدمات زایدالوصف آن حکیم صمدانی درحوزه علوم دینی برکسی پوشیده نیست.اینجانب به نوبه خویش این ضایعه اسفباررابه ساحت مکرم قطب عالم امکان حجت بن الحسن العسگری٬رهبرفرزانه انقلاب ونیزطلاب معززوملت قدرشناس تسلیت عرض مینمایم.امیرحسین محمودونددانشگاه تربیت دبیرتهران

[پاسخ]

ادینه وند در گفته :

روحش شاد
و یادش همیشه در اذهان ما ماندگار بوده و می ماند

[پاسخ]

مجتبی عبدالهی فرد در گفته :

روحش شاد ویادش گرامی باد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :