کد خبر : 5669
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 157 بازدید

خسارت خشکسالی و سرمازدگی به 53 هزار هکتار از اراضی لرستان

   نلر به گزارش میرملاس نیوز ؛ ريیس سازمان جهادکشاورزی لرستان، گفت: 53 هزار هکتار از اراضی كشاورزي استان به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیده است.  “اسحاق طاهری‌مقدم” در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب، افزود: متاسفانه سال پيش نیز 56 هزار هکتار از اراضی به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیدند. […]

 

 نلر

به گزارش میرملاس نیوز ؛ ريیس سازمان جهادکشاورزی لرستان، گفت: 53 هزار هکتار از اراضی كشاورزي استان به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیده است.

 “اسحاق طاهری‌مقدم” در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب، افزود: متاسفانه سال پيش نیز 56 هزار هکتار از اراضی به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیدند.

 طاهری‌مقدم، با بيان اينكه میزان تولید محصولات کشاورزی در استان 2 میلیون و 894 هزار تن است، ادامه داد: اگر خشکسالی امسال نبود این میزان به 3 میلیون تن می‌رسید و کاهش 19 درصدی تولید گندم گواهي بر این مدعا ست.

 ريیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: میزان خسارت امسال به اراضی در استان 350 میلیارد تومان برآورد شده است که بیشترین خسارت مربوط به شهرستان‌های خرم‌آباد، پلدختر، کوهدشت و چگنی است.

 وی يادآور شد: متوسط بارندگی در استان 304.4 میلی‌متر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد و نسبت به بلند مدت 33 درصد کاهش داشته است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

هرمز موسي پور در گفته :

مسئولين استان لرستانكه به دست خودشان و با بي تدبيري كارشناسان عمراني و كشاورزي باعث ديم شدن مزارع ابي با وسعت بيش از 900هكتار در روستاي خليل اكبر شده اند متاسفانه كمك شاياني به خشك سالي در منطقه مي كنند و باعث شيوع بي كاري غارتگري و فقر وهزاران مشكل ديگر در هاشيه ازادراه شده اند و پشت ميزهاي اداري فقط بحث بي نتيجه مي كنند و اعلام خساراتي كه در نهايتكشاورزان هيچ منافع از ان ندارند چه فايده اي دارد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :