کد خبر : 5669
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 121 بازدید

خسارت خشکسالی و سرمازدگی به ۵۳ هزار هکتار از اراضی لرستان

   نلر به گزارش میرملاس نیوز ؛ رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان، گفت: ۵۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیده است.  “اسحاق طاهری‌مقدم” در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب، افزود: متاسفانه سال پیش نیز ۵۶ هزار هکتار از اراضی به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیدند. […]

 

 نلر

به گزارش میرملاس نیوز ؛ رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان، گفت: ۵۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیده است.

 “اسحاق طاهری‌مقدم” در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب، افزود: متاسفانه سال پیش نیز ۵۶ هزار هکتار از اراضی به علت خشکسالی و سرمازدگی خسارت دیدند.

 طاهری‌مقدم، با بیان اینکه میزان تولید محصولات کشاورزی در استان ۲ میلیون و ۸۹۴ هزار تن است، ادامه داد: اگر خشکسالی امسال نبود این میزان به ۳ میلیون تن می‌رسید و کاهش ۱۹ درصدی تولید گندم گواهی بر این مدعا ست.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: میزان خسارت امسال به اراضی در استان ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است که بیشترین خسارت مربوط به شهرستان‌های خرم‌آباد، پلدختر، کوهدشت و چگنی است.

 وی یادآور شد: متوسط بارندگی در استان ۳۰۴٫۴ میلی‌متر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد و نسبت به بلند مدت ۳۳ درصد کاهش داشته است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

هرمز موسي پور در گفته :

مسئولین استان لرستانکه به دست خودشان و با بی تدبیری کارشناسان عمرانی و کشاورزی باعث دیم شدن مزارع ابی با وسعت بیش از ۹۰۰هکتار در روستای خلیل اکبر شده اند متاسفانه کمک شایانی به خشک سالی در منطقه می کنند و باعث شیوع بی کاری غارتگری و فقر وهزاران مشکل دیگر در هاشیه ازادراه شده اند و پشت میزهای اداری فقط بحث بی نتیجه می کنند و اعلام خساراتی که در نهایتکشاورزان هیچ منافع از ان ندارند چه فایده ای دارد

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :