کد خبر : 56805
تاریخ انتشار : ۵ مهر ۱۳۹۳ - ۰۱:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 312 بازدید

فراخوان سازمان بهداشت جهانی به کاهش مصرف نمک

  میرملاس نیوز / سرویس سلامت: سازمان بهداشت جهانی در آستانه روز جهانی قلب (هفتم مهر) از تمام کشورهای جهان خواست تا سال ۲۰۲۵ مصرف نمک را 30 درصد کاهش دهند.    براساس اعلم سازمان جهانی بهداشت، در بسیاری از کشورهای دنیا 80 درصد نمک مصرفی در دنیا بعلت خوردن غذاهاییست که از بیرون خریداری […]

سنگ معدن نمک طعام 2

 

میرملاس نیوز / سرویس سلامت:

سازمان بهداشت جهانی در آستانه روز جهانی قلب (هفتم مهر) از تمام کشورهای جهان خواست تا سال ۲۰۲۵ مصرف نمک را 30 درصد کاهش دهند.

 

 براساس اعلم سازمان جهانی بهداشت، در بسیاری از کشورهای دنیا 80 درصد نمک مصرفی در دنیا بعلت خوردن غذاهاییست که از بیرون خریداری می‌شوند، غذاهایی مثل نان، پنیر، انواع سس و گوشت‌های فرآوری شده همچون سوسیس و کالباس.

 در بیانیه‌ اخیر سازمان بهداشت جهانی آمده است: بیماری‌های غیر واگیر مثل بیماری‌های قلبی و سکته مغزی مهمترین علل مرگ‌های زودرس در قرن بیست و یکم هستند.

 سازمان بهداشت جهانی در این بیانیه از دولت‌های جهان خواسته تا در راه اجرای این برنامه کوشش خود را به کار گیرند و همچنین از صنایع غذایی نیز خواست تا با همکاری با سامان بهداشت جهانی و دولت‌ها مصرف نمک را در تولیدات خود به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند.

 “برنامه جهانی کاهش بیماری‌های واگیر” ۹ هدف را تا سال ۲۰۱۵ تعیین کرده که یکی از آنها کاهش مصرف سی درصدی نمک است.

 

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :