کد خبر : 56933
تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۳ - ۰۱:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 193 بازدید

نماینده بروجرد : دولتها به وظایف خود در برابر مردم لرستان عمل نکرده اند

   نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم استان لرستان از همه دولتها طلبکار هستند و طی سالهای قبل به این استان کم مهری زیادی صورت گرفته است. مهر: بهرام بیرانوند بعدازظهر شنبه در اولین همایش بزرگ ایل بیرانوند در دارتوت بروجرد اظهار داشت: به طور قطع اقوام به عنوان انگشتان دست جامعه […]

IMG12213895 (1)

 

 نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم استان لرستان از همه دولتها طلبکار هستند و طی سالهای قبل به این استان کم مهری زیادی صورت گرفته است.

مهر: بهرام بیرانوند بعدازظهر شنبه در اولین همایش بزرگ ایل بیرانوند در دارتوت بروجرد اظهار داشت: به طور قطع اقوام به عنوان انگشتان دست جامعه تلقی می شوند و زمانی حداکثر کارآیی را داریم که به عنوان انگشتان دست همه با هم همراه و متحد باشیم.

وی افزود: مردم ایران ذیل نظام اسلامی و زیر سایه اهل بیت به انجام وظایف خود می پردازند و زمینه رشد و تعالی کشور را فراهم کرده اند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: ما رئیس جمهور فعلی را سرباز نظام می دانیم همانطور که رئیس جمهورهای قبلی و مدیران ارشد را سرباز نظام می دانیم.

بیرانوند با بیان اینکه مردم لرستان تا دورافتاده ترین روستاها سکونت داشته و در برخی مناطق از کمترین زیرساختها بی بهره هستند ادامه داد: بسیاری از نقاط استان از کمترین امکانات برخوردارند اما همیشه از وفادارترین مردمان بوده ایم.

وی با بیان اینکه اولین شهید شهرستان بروجرد قبل از آغاز جنگ تحمیلی شهید “حجت اله بیرانوند” بوده است، اظهار داشت: ما مردم لرستان تا پای جان از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم استان لرستان از همه دولتهای نظام اسلامی طلبکار هستند زیرا دولتها وظایف خود را در لرستان همانند دیگر نقاط کشور انجام نداده اند.

وی با بیان اینکه عشایر قوت و غذای جامعه و امنیت جامعه را تامین می کنند، عنوان کرد: انتظار داریم که این دولت بخش عظیمی از بدهکاری خود را به عنوان یک وظیفه در راستای تامین رفاه عموم مردم لرستان ادا کند.

بنابر این گزارش اولین همایش بزرگ ایل بیرانوند با حضور استاندار لرستان، معاونین استاندار لرستان، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل جهاد کشاورزی استان لرستان، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان، فرمانداران، روحانیون، مسئولان شهرستانی، ایلات و اقوام بیرانوند در مسجد روستای دارتوت از توابع بخش مرکزی بروجرد برگزار شد.

شجاع دریکوند مشاور استاندار در امور اقوام و عشایر در همایش ایل بزرگ بیرانوند ضمن تمجید از حضور گسترده ایلات مختلف استان لرستان اظهار داشت: در راستای قولی که رئیس جمهور به همه اقوام داده اند و تایید استاندار به منظور تقویت اقوام استان لرستان برای اولین این همایش در بروجرد برگزار شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه همایشها به رفع نواقص موجود کمک می کند، افزود: ایل بیرانوند بیشترین جمعیت را در استان لرستان و سابقه خوبی در دفاع از کشور در مواقع تنگنا دارد.

دریکوند تصریح کرد: نخبگان سیاسی، اجتماعی و…ایل بیرانوند در همه عرصه ها فعالیت دارند و وفای به عهد، شجاعت، اعتقاد راسخ و ایمان، بیعت با امام و رهبری، نه گفتن به طاغوت و آری گفتن به انقلاب از ویژگی های این ایل بزرگ در استان لرستان است.

یکی از اساتید دانشگاههای استان لرستان نیز در همایش بزرگ ایل بیرانوند در دارتوت بروجرد با بیان اینکه برگزاری اینگونه همایشها از عوامل تقویت عناصر فرهنگی در جامعه تلقی می شود، افزود: استان لرستان یکی از قدیمی ترین سکونت گاههای بشر است و ایل بیرانوند و لک زبانها از قدیمی ترین ایلات استان لرستان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: امروز ایل بیرانوند در سه استان ایلام، لرستان و خوزستان زندگی می کنند.

بیرانوند بیان داشت: سهم قوم لر نسبت به دیگر طوایف در مرارتهای موجود در کشور بیشتر بوده است و نه تنها در جنگ بلکه در تمام عرصه های مختلف حضور پررنگ داشته ایم.

وی افزود: در حال حاضر 40 هزار هکتار از اراضی پشتکوه به ایل بیرانوند اختصاص دارد که بدون برنامه رها سازی شده اند که باید نسبت به ساماندهی آنها اقدام شود.

وی تاکید کرد: ما مردم این دیار هر روز و هر سال و هر دوره به وعده دولت دل خوش کرده ایم و امروز هم به وعده های دولت تدبیر و امید دلبسته ایم و از دولت می خواهیم اجازه ندهد امیدمان به یاس تبدیل شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

احسان در گفته :

حداقل خروجي بر پايي چنين همايش هايي اعلام بي مهري مسئولين به لرستان مظلوم است

[پاسخ]

مجتبی سپهوند در گفته :

متاسفانه اطلاع رسانی در مورد این همایش خیلی ضعیف بودبهتر بود این همایش در مرکز بخش بیرانوند برگزار می شد.

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

حکایت های مدیریتی
امسال زمستان سختي در راه است
——————————————————————————–

متن حكايت

پائيز بود و سرخپوست ها از رئيس جديد قبيله پرسيدند كه زمستان پيش رو سرد خواهد بود يا نه. از آنجايي كه رئيس جديد از نسل جامعه مدرن بود از اسرار قديمي سرخپوست ها چيزي نياموخته بود. او با نگاه به آسمان نمي توانست تشخيص دهد زمستان چگونه خواهد بود. بنابراين براي اينكه جانب احتياط را رعايت كند به افراد قبيله گفت كه زمستان امسال سرد خواهد بود و آنان بايد هيزم جمع كنند.

چند روز بعد ايده اي به نظرش رسيد. به مركز تلفن رفت و با اداره هواشناسي تماس گرفت و پرسيد: «آيا زمستان امسال سرد خواهد بود؟»

كارشناس هواشناسي پاسخ داد: «به نظر مي رسد اين زمستان واقعاً سرد باشد.»

رئيس جديد به قبيله برگشت و به افرادش گفت كه هيزم بيشتري انبار كنند. يك هفته بعد دوباره از مركز هواشناسي پرسيد: «آيا هنوز فكر مي كنيد كه زمستان سردي پيش رو داريم؟»

كارشناس جواب داد: «بله، زمستان خيلي سردي خواهد بود.»

رئيس دوباره به قبيله برگشت و به افراد قبيله دستور داد كه هر تكه هيزمي كه مي بينند جمع كنند. هفته بعد از آن دوباره از اداره هواشناسي پرسيد: «آيا شما كاملاً مطمئن هستيد كه زمستان امسال خيلي سرد خواهد بود؟»

كارشناس جواب داد: «قطعاً و به نظر مي رسد زمستان امسال يكي از سردترين زمستان هايي باشد كه اين منطقه به خود ديده است.»

رئيس قبيله پرسيد: «شما چطور مي توانيد اين قدر مطمئن باشيد؟»

كارشناس هواشناسي جواب داد: «چون سرخپوست ها ديوانه وار در حال جمع آوري هيزم هستند.»

شرح حكايت
مديران ناكارآمد به دليل نداشتن دانش و تخصص لازم، مغرور بودن و خودخواهي، منفعت طلبي شخصي، انحصارطلبي و فراهم نكردن نظام هاي اطلاعاتي و تصميم گيري مناسب، در بيشتر موارد مرتكب تصميم هاي اشتباه و نابخردانه و شايد هم مغرضانه مي شوند كه هزينه هاي زيادي را به مجموعه تحت مديريت آنان وارد مي كند. اگر تصميم هاي نادرست اين گونه مديران آغازگر چرخه معيوبي نيز باشد در اين صورت اثرات منفي و مخرب اين تصميم ها بيشتر و بيشتر خواهد شد تا حدي كه مي تواند به بحران و يا نابودي سيستم منجر شود.

مثالي از چرخه معيوب كه در واقعيت زياد اتفاق مي افتد از اين قرار است: مديريت سرمايه گذاري را كاهش مي دهد و از منابع مالي برداشت مي كند. مديريت با كاهش يا حذف توسعه كاركنان، توسعه محصولات جديد، تحقيق بازار و ديگر موارد هزينه ها را كاهش مي دهد و سود سهام و حقوق و مزاياي مديران را افزايش مي دهد و بدين صورت از سرمايه برداشت مي كند. نتيجه اين كار كاهش حقوق كاركنان، آموزش كاركنان در پايين ترين سطح، خط توليد روزآمد نشده يا منسوخ و ضعف در شناخت نيازهاي بازار و مشتريان خواهد بود. اين اثرات منفي باعث نارضايتي كاركنان، كاهش تعهد سازماني و افزايش نرخ خروج كاركنان خواهد شد. اين موارد موجب كاهش كيفيت محصولات و خدمات، نارضايتي مشتريان و جذب شدن آنان به سمت رقبا و از دست رفتن سهم بازار خواهد شد. كاهش فروش و سود باعث مي شود كه مديريت براي پرداخت هزينه هاي اوليه و جاري هم، دوباره از سرمايه برداشت كنند و بدين ترتيب چرخه معيوب ادامه مي يابد.

كليدواژه‌ها : چرخه معيوب ؛ تصميم گيري ؛ منابع اطلاعات

[پاسخ]

سپهوند در گفته :

نیست که شما نماینده ها کولاک کردید …

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :