کد خبر : 57093
تاریخ انتشار : ۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 220 بازدید

نخستین وب‌سایت جهان چه شکلی داشت؟

          “سرویس فناوری ودانلود“ تقریبا دو دهه قبل بود که اولین وب سایت جهان توسط تیم برنزلی بر روی یک کامپیوتر NEXT راه‌انداری شد. اگر کنجکاو هستید تا وب سایت اصلی را در سال 1991 مشاهده کنید، CERN آن را حفظ کرده است. برای مشاهدهاینجا را کلیک کنید. این سایت نخستین محل […]

 

 

 

 

 

“سرویس فناوری ودانلود

تقریبا دو دهه قبل بود که اولین وب سایت جهان توسط تیم برنزلی بر روی یک کامپیوتر NEXT راه‌انداری شد. اگر کنجکاو هستید تا وب سایت اصلی را در سال 1991 مشاهده کنید، CERN آن را حفظ کرده است. برای مشاهدهاینجا را کلیک کنید.

این سایت نخستین محل برای دریافت اطلاعات در مورد شبکه گسترده جهانی (WWW) بود. این نسخه حفظ شده مدتی است در اختیار عموم قرار گرفته اما دقیقاً شبیه نسخه اولیه در سال 1991 نیست. CERN می‌گوید این یک کپی از سال 1992 بوده و اطلاعات موجود در آن با توسعه پروژه WWW، روز به روز تغییر کرده است. متاسفانه هیچ تصویری از نسخه اولیه وجود ندارد.

اگر نگاهی به این سایت بیندازید، متوجه می‌شوید که فاقد ویژگی‌های مدرن و حتی امکانات اولیه‌ای چون تصویر است. اما این موضوع به ما یاد آوری می‌کند که وب در این زمان کوتاه چقدر رشد کرده است. همچنین این موضوع یک نمونه بزرگ از حفظ اسناد در عصر دیجیتال است که مشاهده آن یادآور بسیای از خاطرات قدیمی است.

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

شیخی در گفته :

یادش بخیر ویندوز 98/
اون زمان فکر میکردیم بالاتر ازش نمیاد/
سالها بعد که نسخه های جدبد ویندوز اومد که هم تکمیل کننده کاراییش بودن وهم از نظر امکانات و شکل گرافیکیش با نسخه های اولش تفاوت داشت متوجه شدم هر فکر عجیبی که از ذهن انسان عبور کنه قابل اجراست وشدنیه/
/یاد اولین رایانم بخیر/

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :